CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 6
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 6
???????
MIX
Єжи Гофман у Луцьку
Знаменитий польський кінорежисер знімає документальну трилогію «Україна»
«Золотий лев — 2004»
Театральний фестиваль вже вшосте у Львові
Симпозіум скла у Львові
Скляний карнавал у Львові
МОМЕНТ ІСТИНИ
Діти пишуть Богу
Щирі дитячі листи Богу...
CITY ART
FOTO ODLOT
Польський фотоконкурс "FOTO ODLOT"
CITY ЗУСТРІЧ
Людина, яка пропонує трішки пограти
Ігор Кондратюк в гостях у CITY LiFE
WORLD NEWS
НОБЕЛІВСЬКІ ПРЕМІЇ - 2004
Скоро відбудеться церемонія нагородження
CITY ЗАХИСТ
Перепочинок після катастроф
В гостях Ніна Пахомюк - директор кризово-реабілітаційного центру "Софія"
МОМЕНТ ІСТИНИ
Якщо злякатися своїх бажань...
Завжди треба говорити правду, хоч якою б вона була...
CITY TRAVEL
Де відпочиває Європа
Всі до Солотвино!
CITY FLOWERS
Квіти для замку Любарта
Квіти в замку
???? ??????
Нештучне кохання
В гостях CITY LiFE Святослав Вакарчук
CITY LOVE
Коли зраджують коханкам
Ах, адюльтер, адюльтер...
CITY МОДА
Акценти моди
Двічі на рік провідні українські модельєри демонструють свої таланти
CITY SPORT
Я не хуліган
У Луцьку два замки. Один із них — Кварцяний
CITY NEWS
«Сповідь киянина еротомана»
«Сексуальна сповідь невідомого росіянина»
Сергій Жадан: Щиросердні листи про молодіжний
стиль життя

«Листи про моду»
Художниця, що створює сучасний «звіриний стиль»
contemporary art
REALITY SHOW
Полювання на кумира - 2
Полювання триває...
CITY ANIMALS
Шиншила замість чихуахуа
Це не кролик і не білка, і не мишка, і, звичайно, не тушканчик. Це — шиншила...
SEX&CITY
Чого ти хочеш?
Інтелігентські теоретизування з приводу сексу
Чи можна знову стати дівчиною?
КОНКУРС
Вчора було літо
Фотографії наших читачів для конкурсу
???? ??? CITY
???????:
N6(6) Листопад 2004     ???? ??????: НЕШТУЧНЕ КОХАННЯ С.ВАКАРЧУКА
??? ? ???????
CITY SPORT
Я не хуліган
Віталій Юрченко, Київ

 — Як ви думаєте, чому футбол привертає увагу такої великої кількості людей?
 — У світі існує багато ігор, але серед них окремо стоїть гра в м’яч. Якщо вдаватися в деталі, то футбол — це єдиний вид спорту, в який грають ногами. Я вважаю, що футбольний майстер повинен володіти не менш ніж 25 видами спорту. Хороший футболіст повинен бути майстром спорту з 25 видів. Він має бути атлетично розвиненим, успішно виконувати вправи, пов’язані зі стрибками із трампліна, плаванням, усіма видами легкої атлетики, гімнастики, акробатики. Якщо він має ці навички, то він дуже сильний футболіст.

   Цю людину дуже складно відшукати в іншому місці, окрім стадіону. Також складно знайти в його житті вільний час. Кожен його ранок починається з думок про футбол, кожен день ними ж і завершується. За словами Віталія Кварцяного, його день починається з прогулянки із собаками на околицях стадіону. Благо, що його будинок розташовується за якихось сто метрів від місця футбольних баталій. 70 відсотків його життя проходить на стадіоні. Під час прогулянки він оглядає футбольне поле, робить зарядку й о 9-й годині вже перебуває на своєму робочому місці. Після цього включається у звичний графік роботи: одне тренування, друге тренування, а в проміжках між ними — вирішення різного роду питань: господарських, футбольних і професійних. Працювати в такому перенасиченому темпі дуже складно, якщо не давати собі часу на відпочинок. Чи вдається викроїти час на нього тренерові?

 — Які місця ви любите відвідувати в місті, де і як любите відпочивати?
 — Я вважаю, що якщо людина не вміє відпочивати, то вона неправильно організована. Я, напевно, неправильно організований, тому що не пам’ятаю, коли був останній раз в універмазі, дуже рідко ходжу на базар. Найчастіше в мене бракує часу, щоб побачити чудову волинську природу, волинський край. Я погано організований у плані відпочинку.
 — Як ви поводитеся вдома після футбольних ігор?
 — Коли був молодий, то міг випити після поразки або перемоги для того, щоб трохи зняти напругу. Зараз після гри, після інтерв’ю насамперед розмовляю з президентом Василем Столяром, людиною, що по-справжньому розуміє і підтримує футбол. Після чого йду додому, вмикаю телевізор, якщо не сплю, то дивлюся відеозапис гри й уже вранці розбираю з командою помилки гравців. Якщо ж перемагаємо, то ми з тренерами вітаємо один одного з перемогою, після чого я йду додому, де мене поздоровляють дружина й син.

   Говоримо Луцьк — маємо на увазі «Волинь», говоримо «Волинь» — маємо на увазі Кварцяний, говоримо Кварцяний — маємо на увазі скандал?

 — Ви згодні з тим, що вас називають найбільш скандальним тренером України?
 — Я не згодний, тому що не вважаю себе скандальною людиною. Я говорю всього 20 відсотків із того, що хочу сказати. Відповідно до регламенту, тренерам не можна говорити погано на адресу ПФЛ і Федерації футболу. Таким чином, можу констатувати, що в нас у футболі є цензура, а якщо я скажу те, що хочу, то мене оштрафують на круглу суму, що я вже пройшов.
 — Як тоді прокоментуєте останні події із Сабо?
 — На мій погляд, у даному епізоді гравець київської команди провокував нашого гравця, за що його не покарали. Після цього ігрового моменту вже минуло близько хвилини, і в цей час Сабо почав кричати на адресу судді, вимагаючи суворого покарання гравця нашої команди. Після того, як суддя пред’явив нашому гравцеві червону картку, Сабо підбігає до нашої тренерської лави з криком «Я тебе вб’ю». На установці нашим футболістам було сказано грати жорстко, але не грубо, у нас є свої турнірні завдання, які ми повинні виконувати без оглядки на завдання київської команди. Також додам, що ми вболіваємо за будь-яку українську команду, коли вона виступає в єврокубках.
 — Із чим пов’язана велика кількість скандалів, учасником яких ви є?
 — Засоби масової інформації спотворюють дійсність, спотворюють сказане мною на прес-конференції. Журналісти намагаються мене підловити в робочій обстановці у вигідному їм світлі. Але ж я не в театрі позую — я працюю. Я нормальна людина, яка хоче сказати те, що, треба сказати. Я знаю, що після даного епізоду із Сабо в суддівському корпусі йшли розмови про те, що четвертий суддя повинен сказати добре про київську команду й відзначити, нібито Кварцяний скандалив сам. А якщо я не скандалив і був як ніколи стриманий? Я за свої слова відповідаю. Якщо я правий, то хочу сказати про це. Я буду неприродною людиною, якщо на догоду комусь буду називати біле чорним, а чорне — білим. А якщо мені скажуть це робити, то я скажу, що не хочу це робити, й мене краще не чіпати.
 — У вас завжди була однакова поведінка під час ігор?
 — Коли починав роботу, був менш емоційним, тримав усе в собі. Зараз, пропрацювавши 27 років тренером, поводжуся трохи інакше. Очевидно, «згоріла» частина нервової системи. Думаю, що не завжди поводжуся погано, але іноді емоції зашкалюють. Адже забуваєш, що є журналісти, є камери, які потім показують тебе у спотвореному вигляді. Я усвідомлюю, що перебуваю на роботі, але в багатьох випадках поки не можу впоратися зі своїми емоціями.

   У сучасному футболі досить велика роль особистості, яскравих індивідуальностей. Сучасний футбол — еклектичне поєднання жорстких футбольних схем і тренерських вимог, а також фантазії й імпровізації футбольних зірок. У Віталія Кварцяного викликає велику повагу тренерський талант Алекса Фергюссона. Якщо подивитися на цих двох тренерів, можна звернути увагу на кілька очевидних збігів.
   Як відомо, тренер «Манчестер Юнайтед» родом із Шотландії, у якій національним музичним інструментом є волинка. Відчуваєте певне співзвуччя із назвою головної команди Волині? Крім того, обидва тренери є футбольними однолюбами, адже вони присвятили своє життя одній команді. І якщо керівництво одного з лідерів англійського футболу видає вже протягом тривалого часу величезний кредит довіри тренерові, який виправдовує його високими спортивними результатами, то варто задуматися, чи виправдане наше бажання якнайшвидшого завоювання всього й одразу? За словами Віталія Кварцяного, Алекс Фергюссон — яскравий приклад того, що англійський консерватизм простежується не тільки в політиці, а й у футболі. Це свідчить про те, що людині довіряють, дозволяють позначити свій шлях, а потім іти по ньому з метою завоювання трофеїв, що не може не викликати замилування.

 — Чим вас так вражають «Червоні дияволи»?
 — Вони б’ються на полі. Команді не завжди вдається показати результат, але завжди приємно дивитися на її гру. Тренер команди тримає дисципліну, його поведінка із зірками також свідчить про його характер. Навіть коли рекламний Бекхем, очевидно, дістав його і став поводитися не так, як треба, він узяв і кинув у нього бутсу. Я не кажу, що мені подобаються такі методи, але видно, що іноді Алекс Фергюссон не дивиться на імена футболістів, не підлещується до них.

   Я більш ніж упевнений, що для більшості вболівальників і футбольних фахівців «Волинь» — це бійцівський клуб. За останні кілька років саме ця команда могла б претендувати на трофей радянського чемпіонату, що канув у Лету, — «Гроза авторитетів». Кожна гра на місцевому луцькому стадіоні проходить дуже важко для команд-гостей. Імідж «зубастої» й «колючої» команди луцький клуб незмінно підтверджує, забираючи очки не тільки в рівних команд, а й негостинно поводячись із українськими грандами. Що ж це за «монстр» такий — луцька «Волинь», якою протягом багатьох років керує Віталій Кварцяний?
 — Які відносини у вас складаються із гравцями?
 — Тренер не повинен бути липовим, не повинен боятися гравців, не повинен обманювати футболістів, тренер мусить дотримуватися слова. Я намагаюся так робити, але, може, іноді щось не виходить. Я йду до футболістів із чистою совістю, тому вправі з них запитати. Ми з президентом створили прийнятні умови в нашій команді, тому ми маємо право вимагати результат.
 — Які відносини, на ваш погляд, мають бути між гравцями й тренером?
 — Іноді я бачу, що вони мене побоюються, але я їм кажу, що в житті готовий вирішити для них будь-яке питання. Я не підпускаю гравців дуже близько до себе в житті. Мій недолік у роботі — я не хвалю гравців. Я їм говорю, що буду вас хвалити, якщо ви будете грати в солідному клубі — такому, як донецький «Шахтар» або лондонський «Арсенал». У більшості випадків я не маю часу на похвалу, тому що треба виправляти помилки, поліпшувати гру, прогресувати, домагатися результатів.
 — Як ви ставитеся до поразок і перемог?
 — Своїм футболістам я кажу, що у футболі є три види результатів — перемога, нічия, поразка. Таке поняття, як поразка, не повинне існувати в нашій команді. Найгірше — нічия. Поразка для мене — це шок.
 — Які гравці викликають у вас повагу?
 — У мене викликають захоплення одержимі футболісти, які не пересичуються грою. Ті гравці, які б’ються на тренуваннях та в іграх, які викладаються на триста відсотків: за себе, за того хлопця й ще за майбутнє.
 — Найчастіше сьогодні виграють ті команди, які демонструють так званий футбол майбутнього. Як буде розвиватися футбол далі?
 — Футбол буде розвиватись у напрямку надшвидкостей. У селекційній роботі вже намітилася тенденція до підбору гравців, які швидко поглинають футбольний простір, вміють змінювати швидкість під час гри, швидко атакувати, швидко повертатися в захист, тих гравців, які раціонально витрачають свої фізичні можливості.

   Сам тренер дуже хоче, щоб його команда, ті гравці, яким він довіряє місце в основному складі, хоча б на 80 відсотків виконували його настанови. Найголовніша вимога до гравців полягає в тому, щоб вони динамічно працювали протягом усього матчу. На думку тренера, навіть воротар повинен виконувати динамічну роботу, задній захисник повинен підказувати партнерам. Якщо м’яч вийшов в аут, то команда повинна бути готова до поновлення гри й до того, що доведеться рухатися всі дев’яносто хвилин. У такому напрямку буде розвиватися футбол, і паралельно до цього курсу Кварцяний збирається формувати свою команду однодумців. Саме таку команду він порівняв із комп’ютером, що багатофункціонально працює цілодобово й виконує різноманітні поставлені завдання. Якщо у тренера вийде об’єднати своє бачення футболу з можливостями футболістів, то цілком імовірно, що тоді перед ним упаде останній бастіон у вигляді українських титулів. Не дивуйтеся: після детальної розмови про титули й досягнення з’ясувалося, що як тренер Віталій Кварцяний уже став володарем усіх трофеїв у любительському та професійному футболі на регіональному й республіканському рівні, крім тих, які є на рівні команд вищої ліги.

 — Як ви ставитеся до завойованих трофеїв?
 — Нехай це з погляду Ліги Чемпіонів не феноменальні успіхи, але вони дозволили відчути значення психології переможця.
 — А як ваші близькі ставляться до футболу?
 — Внучка дивиться практично всі матчі й футбольні передачі про мене. Іноді після них говорить: «Я бачила, як ти кричав на футболістів!» Своїй дружині я довірив вирішення всіх сімейних питань, вона завжди мене підтримує, особливо у важку хвилину.
А син Віталія Кварцяного, Дмитро, став продовжувачем футбольного прізвища.
 — Які цінності, крім футбольних, становлять для вас інтерес?
 — Я завжди за те, щоб у родині всі були здорові. Щоб усі люди Волині, на яких ми працюємо, могли відчути щастя від того, що розділять із нами перемогу. Заради цього нам треба працювати 25 годин на добу. Після перемоги я радію п’ять хвилин, а потім знову поринаю у вирішення проблем. Мене сповнює почуття гордості за волинський край, за те, що в нас є така неповторна команда, яка є візитною карткою нашого краю. Почуття гордості за те, що часточка такої чудової гри, як футбол, що є в усьому світі, є й у нашому краї. Хотілося б довести, що в такому маленькому місті й області можна мати команду вищої ліги.

АНКЕТА

1. Чого ви боїтеся найбільше?
У футболі боюся непомітно постаріти, втратити свої пристрасні якості, боюся, щоб не зникло бажання працювати, щоб не з’явилась апатія.
2. Улюблене місто?
Луцьк, Київ, Одеса.
3. Улюблений напій?
Морквяний сік.
4. Улюблене свято?
Новий рік.
5. Подарунок, який би хотіли отримати?
Медаль призера чемпіонату України.
6. Ідеальне місце для відпустки?
Невеликий будиночок на місцевому озері.
7. Улюблена марка автомобіля?
«Мерседес».
8. Улюблений музичний виконавець?
Володимир Висоцький, Ігор Тальков, Кріс Рі.
9. Найбільш пам’ятна перемога?
Дві перемоги над «Шахтарем» Невіо Скали й Валерія Яремченка у 2002 році.
10. Коли ви останній раз обманювали, і з чим це було пов’язано?
Я не живу обманом. Вважаю, що іноді краще не сказати правду, щоб не було шкоди. Я — людина слова, обманювати не звик.

Чемпіон УРСР 1989 року.
Срібний призер чемпіонату України в групі А 2-ої ліги 2000 року.
Чемпіон України в першій лізі 2002 року.
У 2002 році отримав ліцензію тренера категорії А.
Заслужений тренер України.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: