CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 5
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 5
???????
МІКС
Книжковий форум у Львові
Книжковий форум у Львові — це набагато більше, ніж просто ярмарок.
«Берегиня» знову з Луцьком
"Берегиня" повернулася в Луцьк
«CITY LiFE» на «REX»
«Мало бути хорошим парубком — треба, щоб про це знали всі»,
ПОДОРОЖ ІЗ СITY LIFE
Із «CITY LiFE» по Хорватії
«CITY LiFE» побував у Хорватії та знайшов там друзів
???? ??????
За лаштунками форту Буаяр
Гість номера — відомий телеведучий каналу «1+1» Анатолій Борсюк
МАЛЕНЬКА ПОДІЯ
«Меч Луцького замку — 2004»
Турнір лицарів під мурами Луцького замка.
ЛЮДИ ЗВІДСИ
Європеєць, якому не цікава Європа
Сергій Михальчук в гостях у "CITY LiFE"
СІМ`Я
У категоріях святості
Про погляди на сім`ю
СТИЛЬ ЖИТТЯ
Полювання на кумира
Хто не полює, той не п’є шампанське.
КУМИРИ ФУТБОЛУ
Витязь у червоно-чорній «шкурі»
Ексклюзивне інтерв`ю Кахи Каладзе журналу "CITY LiFE"
ПОРАДА
Як правильно читати, не нашкодивши очам, або Парадокси лікаря Корбетта
Ви правильно читаєте?
ЛЕГЕНДИ МОДИ
Пако Рабанн: Гра з «жінкою у скафандрі»
Пако Рабанн про моду і не тільки
МОДА
Тенденції моди осені-2004
Осінь... Мода... Думки...
СВІЙ ПОГЛЯД
Секс-туризм по-жіночому
Туреччина — країна жіночого секс-туризму.
ДРУЗІ МЕНШІ
Котячий аристократизм починається з хазяїв
Кілька порад любителям кішок
???? ??? CITY
???????:
N5(5) Жовтень 2004     ???? ??????: За лаштунками форту Буаяр
??? ? ???????
Сім`я
У категоріях святості

   Про погляди на сім’ю
   Християнство, підкреслюють наші співрозмовники, завжди сприймало кожну людину як унікальну самобутню особистість. А сім’ю розглядало в категоріях святості. Вона не повинна, не може розпастись. Адже це — трагедія, принаймні, для одного з батьків і, безумовно, для дітей. І ось що необхідно пам’ятати дорослим: їхні взаємини не завжди будуть винятково приємними. Потрібно вміти, як мінімум, підніматися над побутовими проблемами.
 — Сім’я, — говорить отець Мирон, — не щось дароване раз і назавжди. Її потрібно будувати щодня. Інакше взаємини стають повсякденними, звичними, поверховими.
 — Виходить: помилився, але хрест свій неси?
 — Ну, це вже розмова про культуру особистості. Про неї варто піклуватися з перших днів появи дитини.
 — Як?
 — Перед прийомом їжі всі ми молимося, — говорить матушка Олена. — Уже це привчає зосереджуватись, аналізувати свої вчинки, не перебиваючи, слухати інших (у цьому випадку — розмовляти з Богом).
   А отець Мирон додає:
 - Я викладаю в гімназії Закон Божий. Але, в принципі, це — основи християнства як фактора культури. Адже, не знаючи історії народу, ми себе не зрозуміємо. А щодо віри — це справа інтимна, делікатна, питання вибору самої людини.
 — Але сім’я — це теж вибір. І в ній увесь час доводиться вибирати, досить часто ставлячи чиїсь інтереси вище за свої.
 — А ви знаєте, що в буддизмі кожен юнак, перш ніж створити родину, кілька місяців проводить у монастирі. Щоб зупинитись, озирнутися, зрозуміти, чого він хоче в житті, зрештою, визначитися, чи правильне рішення приймає. А як по-християнському? Молоді знайомляться, зустрічаються, придивляються. Чим довше, тим краще. Перші захопливі почуття минають, і від люблячого ока вже ніщо не приховаєш. Словом, ми одружуємося по любові. І лише потім дозволяємо собі інтимну близькість. Але якщо людина зневажає християнську мораль, усе стає з ніг на голову. Приміром, молоді чекають дитину, й змушені одружитися. Чи будуть вони щасливими? Швидше — ні. І отут, як у Шевченка: «Якби сама — ще б нічого, а то й стара мати...»

   Про конфлікт поколінь
   Споконвічна проблема батьків і дітей стає все більш злободенною. Чому нинішні діти так часто виявляються байдужими й черствими навіть до власних батьків?
   Отець Мирон замислюється:
 — Порада тут одна: ніколи ні на що не розраховувати. Безкорисливу любов ніяк не можна об’єднати з очікуванням якоїсь винагороди — матеріальної чи моральної. Об’єднати це практично неможливо. Адже любити — значить дозволити дітям бути іншими, ніж були ми. І як тільки з’явиться така толерантність у відносинах між батьками й дітьми, їхні стосунки нормалізуються.
   А взагалі, вважає він, усі проблеми виникають із вини дорослих. Насамперед тому, що ми створили суспільство, яке не приймає дітей. Звідси — величезна кількість абортів. «Убиваємо в зародку живу душу». А відбувається це через нестачу взаємної любові між потенційними батьками. Навіщо їм дитина? Для неї немає місця в родині. А якщо вона небажана і з’явиться, то буде чужою, зайвою. Тому що перекреслить чиїсь плани, втрутиться в чиєсь особисте життя.
Неповні сім’ї — ще один удар по наших дітях. А скривджена людина теж продукує нещастя. Адже це так природно.

   Про те, як любити дітей
   Насамперед, вважають наші співрозмовники, не зазіхати на їхню свободу. Людина має право на свої помилки. У дитини є право на свободу вибору свого щастя. Навіть якщо батьки уявляють його по-іншому.
 — Часто батьки скаржаться: дочка подорослішала, а нічим не допомагає, — підключається до розмови матушка Олена. — А чому дивуватися? Сталося те, що повинне було статися. Колись мама була рабинею, від дитячого «дай», «я сама» відмахувалася: «Не заважай, я зроблю краще й швидше». А тепер постаріла, їй уже потрібна допомога, але дочка виросла пасивною й іншою не буде. То хто винен? У нас же якщо старша, Звенислава, миє підлогу, то й молодша, Оксанка, крутиться відразу з ганчіркою. Тарасик тим часом витирає холодильник. І дуже пишається цим — мовляв, він уже дорослий.
 — Як, по-вашому, готувати дівчат до ролі дружин, матерів, а хлопчиків ростити хорошими чоловіками й турботливими батьками?
Старші Бендики не вважають, що тут повинна бути якась особлива система. Діти вживаються у свої ролі вже тому, що їх троє. Хтось комусь повинен бути мамою, хтось когось слухатися, хтось із кимось ділитися... Тому що хтось сильніший, а хтось — слабший. Сама природа регулює ці проблеми. Це і є оптимальний варіант підготовки дітей до дорослого життя. Якщо діти активні в сім’ї, то активні й у суспільстві. Їх не треба підганяти, організовуючи суботники або соцзмагання.
 — І почуття сімейного вогнища, винесене з родини, вони перенесуть на суспільство, народ, — вважає отець Мирон. — Якщо, звичайно, будинок — це не панельна квартира на десятому поверсі, а ще й навколишній простір: моя вулиця, моє місто, моя Україна. Інакше одержуємо перекручені поняття. Чи націоналістичні: «Україна — найкраща!», чи у вигляді комплексу неповноцінності: «Всі інші кращі за нас», «А в Америці он як живуть»... Ми просто змалечку не виховані. Але ж найкраще виховує сам факт існування в хорошій міцній родині. Тій, що ґрунтується на багатовіковій народній мудрості, зокрема на релігійних постулатах.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: