CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 33
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 33
???????
???? ??????
Просто Ніна
CITY SOCIETY
Той хто не хоче бути Богом
Променад із Дон Кіхотом
Реставратор міського простору
CITY HISTORY
Галичанські амбіції Болехова
Вишнева гора Барона
CITY HISTORY
Оманлива тиша архівів
CITY FAMILY
Світло Писанки
Два крила одної мрії
CITY ART
«Віртуальний джем» - вибір покоління PEPSI
«Мертвий півень» - жвавіше за живих!
CITY ART
Все в... кераміці
Віднайдений рай
Образи... Образи... Й образи
CITY ART
Слова і звуки «Замкової тіні»
CITY LIBRARY
Жінка, що мріє про сонце
???? ??? CITY
???????:
N0(33) Травень 2007     ???? ??????: CITY PEOPLE
??? ? ???????
CITY ART
Віднайдений рай

З печаткою ангельської вічності

Зі своєю персональною виставкою співачка приїхала до рідного міста вперше. Її мистецтво як віднайдений рай, де на всьому живому і сущому бачиться печать ангельської вічності. Виникало бажання замкнути його для себе, щоб ніхто не міг збентежити мирською суєтою. Ця виставка — простір для духу, а не для модного взуття: надто легко забуваєш про ноги, а думаєш про крила.
Символічні образи авторки — дерева життя, дерева-писанки. Вони уособлюються з дванадцятьма чеснотами: красою і довершеністю, глибиною і світлом, чистотою й духовністю, знанням і вірою, силою і таїнством, життєдайністю і дивом. Дерево-писанка, наприклад, — це серія з дев’ятнадцяти робіт.
Мистецтвознавці стверджують, що Анжеліка створила іконостас генетичної пам’яті українського народу. Складається враження, ніби вона своїми роботами дає зрозуміти, що проникла в таємниці неземного життя.

— І мама моя вишивала, і бабуся, — розповіла співачка. — А взятися за голку з ниткою мене спонукала хвороба. Я була прикута до ліжка і не могла співати, виходити на сцену, працювати в телеефірі. Становище видавалося по-справжньому жахливим. Дивлячись на стелю, почала уявою на ній малювати. Творчій людині за будь-яких обставин треба мати якийсь вихлюп енергії, інакше можна збожеволіти. Єдиною доступною роботою для мене стало вишивання. Використовувала голку та нитку, як художник використовує акварель, олійні фарби чи пензлик. Творила на основі «гладі», поєднувала металеву нитку із звичайною, додавала вузлики, бісеринки, вплітала усе красиве, що потрапляло під руку. Намішала купу технік, назв яких я навіть не знаю. Я була в полоні мультиетнічних символів, які існують у різних давніх культурах, а потім захотіла показати це...

На першій своїй вишивці співачка відобразила дерево, яке... летіло. Тоді вона лежала паралізована. А посадила його у землю, коли підвелася з ліжка. Психологи пояснюють, що таким чином Анжеліка підсвідомо запрограмувала себе на зцілення: мистецтво допомогло їй подолати хворобу.
— Яйце і дерево — це два символи, що тисячоліттями дивували людину і збуджували її уяву, — Анжеліка показала рукою на свої роботи. — Вони символізують відродження природи і прихід нового життя після зимової скутості та скромності барв. Це перемога життя над смертю. Власне, тому мої роботи дуже світлі, енергійні. Мені захотілося розфарбувати у яскраві барви найважчий етап мого життя.
Вишивки Рудницької заманюють у сни, прозріння, шукання.
— Я не копіюю те, що вже існує, — сказала вона. — Дивлячись на вишиту мною писанку, не можна сказати, що це аналог, наприклад, писанки номер вісім із якогось музею. Мої роботи — це мої емоції.

Тринадцять бажань — тринадцять квіточок

Отже, Рудницька-художник народилася у час, коли життя Рудницької-людини було обмежене чотирма стінами. На мою думку, це вже загадка долі Анжеліки. Рукоділля покликало її з реального буденного світу в царину буйної фантазії.
Не знаю, хто на мене наслав цю здогадку... А що, коли всі оті дерева — це вона!? Я придивлявся все уважніше до вишиванок і так не зміг позбутися відчуття, що Анжеліка хоче бути ангелом. Та, може, вона вже і є ним, блукаючи в позасвітті? 
Інтерес до народних традицій, використання образно-виразної мови мистецтва яскраво виявилися у створенні вишивки «Тринадцять бажань». Здавалося б, що тут символічного? Одні лише виті квіти бузку.
— Коли ми були маленькі, шукали у ньому квіточки з непарною кількістю пелюсточок, зривали їх, загадували бажання і з’їдали, — пояснила Анжеліка. — Я заховала у картині тринадцять таких квіточок. Бажання того, хто їх знайде, точно здійсняться!
— А які ваші бажання? — цікавлюся в Анжеліки.
— По-перше, щоб були здорові люди, які мене оточують. По-друге, хочу реалізувати свої творчі можливості і як співачка, і як художниця. Я створила новий цикл робіт, який ще ніхто не бачив. Прагну також видати франкомовний альбом.

Вишивка «Місячне колесо» заворожує казковими хатинками, кожна з яких має своє художнє обличчя, улюблену гаму кольорів. Уявив собі: було б славно поселитися у такій хатинці. Я залишився б у ній назавжди, навчився б літати під стелею...
Вишивки Рудницької полонять з першого погляду красою візерунків, довершеністю композицій, витонченістю кольорів. Оперуючи простими елементами, вона створює оригінальні роботи, які ґрунтуються на давніх традиціях українського народного мистецтва.

Свою виставку співачка організувала в рамках акції «Сім чудес України». Представила кілька робіт із серії «Праліс», вишитих кольорами веселки. Цю серію Анжеліка не продовжуватиме, бо, як пояснила, тоді доведеться дублювати колір, а цього робити вона не хоче.
— Перед тим, як щось вишити, я малюю ескіз простим олівцем, — співачка ділилася секретами своєї майстерності. — У мене вже цілий альбом їх назбирався. Я малюю основне, уявляю, яким має бути колір, які деталі слід вишити. Взагалі-то вишивати картину можна до безкінечності.
Свої вишивки Анжеліка не продає: вона надто дорожить ними. А от подушечки-думочки від Рудницької, як їх лагідно називає співачка, та авторські принти можна було придбати — вони випускаються під торговою маркою AnRu.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Все в... кераміці
  Образи... Образи... Й образи
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: