CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 33
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 33
???????
???? ??????
Просто Ніна
CITY SOCIETY
Той хто не хоче бути Богом
Променад із Дон Кіхотом
Реставратор міського простору
CITY HISTORY
Галичанські амбіції Болехова
Вишнева гора Барона
CITY HISTORY
Оманлива тиша архівів
CITY FAMILY
Світло Писанки
Два крила одної мрії
CITY ART
«Віртуальний джем» - вибір покоління PEPSI
«Мертвий півень» - жвавіше за живих!
CITY ART
Все в... кераміці
Віднайдений рай
Образи... Образи... Й образи
CITY ART
Слова і звуки «Замкової тіні»
CITY LIBRARY
Жінка, що мріє про сонце
???? ??? CITY
???????:
N0(33) Травень 2007     ???? ??????: CITY PEOPLE
??? ? ???????
CITY FAMILY
Світло Писанки

«Доки люди розмальовують писанки, зло безсиле», — кажуть горяни і змалку вчать дітей мистецтву писанкарства. Писанка — найголовніший символ Великодня, Воскресіння, вічного життя. Після освячення у церкві вона наповнюється світлом. Енергетики теж дають людям світло. Тож не випадково фестиваль самодіяльного мистецтва відкритого акціонерного товариства «Прикарпаттяобленерго», що проводився у Провідну неділю в Івано-Франківську на площі Ратуша, назвали «Світло писанки». Одним з його інформаційних спонсорів виступив журнал «CITY LiFE».

Щоденний обов’язок працівників ВАТ «Прикарпаттяобленерго» — нести світло в наші оселі. Але цього енергетикам видалося замало, і вони вирішили поділитися з усіма мешканцями Івано-Франківщини ще й світлом своїх душ, дати їм можливість пригоститися прекрасним з невичерпної народної криниці, зачерпнути наснаги від величної великодньої пісні та запального танцю.
Ми звикли бачити в енергетиках передусім майстрів своєї справи, не задумуючись, що вони теж можуть бути романтиками. А тим часом і у них вразливі душі і чуйні серця. Про це свідчать хоча б поезії, видані торік з нагоди Дня енергетика у творчому альбомі ВАТ «Прикарпаттяобленерго» під назвою «Енергетичні грані душі».

Минулого року підприємство не раз виступало меценатом благодійних акцій, підтримувало заходи, спрямовані на розвиток культурних цінностей та здорового способу життя. Енергетики надали допомогу в проведенні фестивалів народного прикладного мистецтва «Карпатський вернісаж», ковальського мистецтва «Свято ковалів», національної класики на сцені театрів ляльок «Обереги», екстремальних видів спорту «Мізунська Zвигода», фотоконкурсу «Природа-2006».
 
І ось нове свято — «Світло писанки». Воно зібрало талановитих енергетиків з усієї області, їхніх дітей та внуків. А відкрив його голова правління ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Бубен — відомий меценат, визнаний топ-менеджер, нагороджений почесною відзнакою Торгово-промислової палати України «Золотий знак Меркурій», депутат Івано-Франківської обласної ради, людина, закохана у Прикарпаття та його традиції. За останні роки він не лише вивів підприємство із збитковості, а й очолив процес стратегічного планування та внутрішнього вдосконалення компанії. Вона зарекомендувала себе як серйозне підприємство, де не лише дбають про своїх працівників, а й не залишаються осторонь проблем громади, для якої працюють. «З нами завжди світліше», — напівжартома-напівсерйозно любить говорити голова правління.
Хвилюючись (адже вийшов на сцену разом з дітьми), Олександр Олександрович привітав мешканців та гостей Івано-Франківська з Великоднем, а офіційному представникові громади міста заступнику міського голови Вікторові Кімаковичу вручив знак партнерства — символічну нагороду від «Прикарпаттяобленерго».

«Котилася писаночка з гори на долину,
Прикотилась простісінько до нас у гостину.
А за нею йде Великдень, несе білу паску,
Дзвонить в дзвони, розсипає радощі і ласку.
Відчиняймо воротонька, гостоньків вітаймо,
«Христос воскрес!» разом з нами усі заспіваймо», — дзвінким голосочком закликала франківчан маленька Єлизавета Бубен.

Ведучі концерту — заслужений працівник культури України Віктор Поліщук та співробітниця прес-служби ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Ольга Тишко — запрошують до слова священиків.
— Сьогоднішнє свято є відгуком Святої Пасхи. Велика дяка організаторам за те, що зберігають народні традиції. Писанка — це завжди радість з року в рік. Ми щороку чекаємо цього благодатного свята — воскресіння Ісуса Христа. Нехай воскреслий Господь благословляє нас з вами, це свято і нашу Батьківщину — Україну, — побажав присутнім владика Гліб Ланчина.

Здоров’я та Божої ласки зичили учасникам та гостям фестивалю правлячий архієрей Володимир Війтишин та настоятель Катедрального собору Святого Воскресіння отець Юрій Новицький. А митрофорний протоієрей собору Святої Покрови Української Автокефальної Православної Церкви отець Іван нагадав, що Великдень — свято відродження і пробудження природи, перемоги світла над темрявою, тепла — над холодом: «Тож нехай якнайшвидше кожен здобуде перемогу добра над силами зла в своїй душі, щоб чистим серцем на привітання «Христос воскрес!» відповісти: «Воістину воскрес!» Хай наші серця будуть відкриті для любові, а душі — для прекрасного». 
Святковий концерт розпочали Михайло та Мар’яна Гардамани — син та невістка електромонтера Тлумацького РЕМ Василя Гардамана. Михайло, до речі, нещодавно був учасником телепроекту «Шанс». Зворушила присутніх маленька Христинка Марусяк, не лише виразно декламуючи, а й жестикулюючи рученятами:

«Зі сну прокинеться і встане дзвінка весна,
І зійде сонце, наче кругла паска,
Мов писанка, розквітне вся земля.
Радіймо, друзі! Великодня казка
Гаївкою хай серце звеселя».

Фольклорні та естрадні українські пісні чергуються з запальними гуцульськими танцями та сучасними ритмами. Родина Сідораків із села Нижнів Тлумацького району у складі представників трьох поколінь виконала пісню про матір, слова та музику до якої написала дружина глави сімейства Марія Сідорак.
Під час виступу енергетиків зі Снятина Ярослава Миронюка та Василя Романчука раптово зник звук. Але чоловіки не розгубилися і почали співати вживу. Втім, дуже швидко несправність усунули — працювали ж бо майстри!
Найкращий дарунок на Великодні свята — власноруч розмальована писанка. Маленька ж гостя фестивалю галичанка Ліля Масляк підготувала інший дарунок — вірш. Як справжня артистка, дівча з пафосом декламує:

«Христос Воскрес!» — привітає нас рідна землиця.
Киньмо смуток! Хай сьогодні кожний засміється!»

Франківці довго не відпускали зі сцени мініатюрну кокетку Іринку Дідко з піснею «Шлягерок» та наймолодшу учасницю фестивалю п’ятирічну Майю Комар — правнучку ветерана підприємства Івана Васідлова. Сподобались глядачам і гуморески у виконанні експедитора відділу постачання ВАТ Миколи Жекала та ветерана підприємства, учасника Великої Вітчизняної війни Василя Дмитрищака. Хтось упізнав у їхніх персонажах себе, хтось — свого начальника. За лаштунками пан Микола, який працює на підприємстві 22-й рік, зізнався, що почуття гумору часто виручало його і на роботі, і вдома. «Раніше я любив жартувати, як мовиться, без гальм, але з часом усвідомив, що жарти розуміють не всі. Тож і з гумором треба бути обережним», — уже серйозно додав гуморист.
Зачарували глядачів танцювальний колектив «Едельвейс» Української гімназії №1 та дитячий хореографічний ансамбль з Калуша під керівництвом Олени Малиновської. Всі вони отримали дипломи учасників фестивалю.

Тим часом у фірмовому наметі ВАТ «Прикарпаттяобленерго» на майдані поблизу колишньої міської ратуші, а нині обласного краєзнавчого музею всі бажаючі могли прилучитися до мистецтва створення писанки: майстер-клас давала писанкарка Олександра Турянська. Малеча обступила жінку щільним кільцем, а вона охоче розповідала про сакральні візерунки, символи, традиції цього давнього ремесла. Після закінчення фестивалю ми поцікавилися в Олександри Мар’янівни, чи давно вона розмальовує писанки. Виявилося — лише вісім років, відколи вийшла на пенсію, а до того викладала в музичному училищі імені Дениса Січинського народну творчість і музичну літературу. Майстриня похвалилася, що впродовж дня до неї підходило дуже багато людей:
— Особливо приємно, що більшість із бажаючих спробувати свої сили — діти та молодь. Кожен створював свою першу, а тому особливо цінну і неповторну писанку. Переписували значення символів. Люди цікавляться, а це означає, що писанкарство житиме. Я рада, що відродилося свято писанки, адже писанкарство — один з найдавніших видів українського мистецтва. У писанці зашифровані символи, образи, які сягають часів трипільської культури. Найдавнішим писанкам, знайденим на території України, п’ять тисяч років. Особливо поширені трипільські мотиви в писанках української діаспори у США та Канаді. Шкаралупки розписаних яєць знаходили і в єгипетських пірамідах.

Творчу майстерню Олександри Турянської прикрасили малюнки дітей працівників ВАТ «Прикарпаттяобленерго» до Великодня. А неподалік розташувалася імпровізована ковальська майстерня — це інспектор енергонагляду філії ВАТ «Івано-Франківський РЕМ» Василь Чекіс разом із сином Владиславом та його колегами з ковальської фабрики «АРМА» і колективного підприємства «Гефест» кують... писанку. Очі хлопчаків по інший бік огорожі горять, як іскри від розжареного металу: кожному кортить вдарити молотом — долучитися до творчого процесу. В основі конструкції сталевої писанки — камінь зі старовинних жорен. Серцевиною витвору також став круглий камінь. Силует модернової писанки сформували металеві прути з візерунками. Свій витвір ковалі подарують Коломийському музею писанки.
Не забули енергетики і про найменших глядачів: для них організували конкурс «Розмалюй писанку». Всі його учасники, а це понад двадцять дітей, отримали від організаторів фестивалю олівці, блокноти та книжечки про правила безпечного поводження з електричними приладами.

«Родзинкою» фестивалю став своєрідний майстер-клас з ведення гаївок, старовинних хороводів, зокрема практично забутого кривого танцю. А завершилося свято піснями у виконанні лауреата численних міжнародних та всеукраїнських пісенних конкурсів і фестивалів Олі Ошитко, яку довго не відпускали зі сцени. Олю ще називають «Покутською писанкою», тож дівчина стала своєрідним символом свята, а по завершенні свого виступу піднесла голові правління пишний коровай.
Енергетики довели, що з ними світліше не лише у будні, а й у свята.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Два крила одної мрії
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: