CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 30
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 30
???????
CITY PEOPLE
Мольфар без тіні
CITY PEOPLE
Європейська королева брасу
CITY SOCIETY
Диво Господнє
Станіславські янголи
???? ??????
Я ТАК ТЕБЕ ЛЮБЛЮ
CITY STUDY
Спіймати думку в пастку парадокса
«Я з Тернополя, але родом з Німеччини!»
Не забувайте канапку, або Гастраномічний лібералізм українського студентства
CITY HISTORY
Безцінний свідок
Де Німеччина, Китай - Волинську порцеляну вибирай
CITY FAMILY
Скелі Довбуша
Де гуцул, там і кінь...
Красунями не народжуються...
CITY ART
Воїн Євгенія Гапчинська
«Gorky Park»
Кава-party з Олегом Огородником
Нестрибний Якубек
CITY LIBRARY
«Фіміам од єдиного слова»
???? ??? CITY
???????:
N2(30) Лютий 2007     ???? ??????: Я ТАК ТЕБЕ ЛЮБЛЮ
??? ? ???????
CITY ART
Нестрибний Якубек

У грудні минулого року у Національному музеї Тараса Шевченка у Києві відкрилась виставка творів та відбулась презентація альбому луцького художника Карела Якубека. Це мистецьке дійство зініційоване Волинською обласною організацією Національної Спілки художників України та Волинським земляцтвом у Києві і присвячене врученню йому ордена «За заслуги ІІІ ступеня» та присвоєнню звання «Заслужений художник України». Тепер і лучани мають змогу відвідати виставку робіт Карела Якубека в мистецькій галереї обласної Спілки художників України, де також було презентовано альбом-каталог «К. Якубек. Твори з приватних збірок та музеїв» (автор-упорядник — Олег Сидор). Видання з’явилося завдяки фінансовій підтримці відомого луцького колекціонера, збирача старожитностей, мецената Олега Гаврилюка.

Його доля і творче життя поділені на два періоди, два етапи — закарпатський та волинський. У Луцьку він з 1964 року, доти жив в Ужгороді, навчався за кордоном. Його творчість вражає розмаїттям жанрів, техніки: від графіки, олівцевих малюнків, акварелей, пастелей — до олійних картин, від автопортретів, краєвидів ландшафтних та урбаністичних, натюрмортів, жанрових композицій — до портретів. Філософію його творчості кожен зможе сформулювати по-своєму, залежно від життєвого досвіду, естетичних смаків та вподобань. Але незаперечним є одне: художник прагне поділитись почуттями, що переповнюють його єство, навчити цінувати красу. На почуття та емоції Якубек не скупий, навпаки — щедро сіє навколо себе світло, буяння барв, струни його малярських мелодій — життєдайні, сповнені нестримної енергії, любові.

Художник Карел Якубек — свідок декількох епох, людина, яка змогла протистояти соцреалізмові й запропонувати своє, абсолютно відмінне від офіційного мистецтва бачення навколишнього світу. Це тепер він заслужений, вельми поважний, авторитетний автор цілого напряму в українському малярстві, зачинатель отого європейського штибу колись провінційного середовища малярів, яких радянський режим не випускав за певні межі.
Його творча біографія настільки багата фактами, окреслена широтою географічних просторів, окрилена нестандартними ліричними віяннями. Він уміє в простих, примітивних на перший погляд речах угледіти ту приховану красу, ту глибинну енергетику, ту життєствердну філософію, яка на підсвідомому рівні возвеличує саму людину, робить життя навколо кольоровим, радісним, насиченим.

Карелу Якубеку вдається у своїх картинах і музику почути, і збудити приспані емоції, і відчути на дотик щастя, блаженство від споглядання природи. Його пленерні пейзажі споріднені з новелами Михайла Коцюбинського — наснажені імпресіоністичною енергетикою, захопленням від споглядання й карбування кожної миті життя, сповнені експресивності творів Василя Стефаника та неоромантизмом Ольги Кобилянської, які теж були фанатично закохані у природу Карпат.
Зустріч з майстром завжди хвилююча, змушує «своїм життям до себе дорівнятись», «дорости» до певного рівня. Але людина, якщо вона має повне право називатись Людиною з великої букви, завжди несподівано відкривається з такої сторони, що ти губишся від простоти й невимушеності спілкування.

Важко сказати, чи Карел Якубек «музейний», чи «кулуарний» художник. Його картини знайшли своїх поціновувачів у багатьох куточках країни та за кордоном, але власне галерейна чи музейна експозиція, виставка дає можливість зрозуміти просторово-часову трансцендентність творів художника. Вони потребують взаємоспілкування з глядачем, вступають у своєрідний діалог навіть з найневибагливішим відвідувачем, з дилетантом, переконуючи і тих, і інших у тому, що світ таки врятує її величність Краса.

Сучасна українська художниця Євгенія Гапчинська стверджує, що «постачає щастя», що її картини приносять радість, злагоду, мир і спокій. Що ж несе людям своїми картинами Карел Михайлович? На думку мистецтвознавця Зої Навроцької, творчість Якубека — це «гармонія, високе мистецтво, гонорові, надзвичайно честолюбиві задуми, це життєва позиція сильної людини».
…Дружина часто дарувала йому квіти, сама формувала букети, щоб пізніше аромат різнотрав’я відчувався на полотні. Бо він — Художник, що наснажується від Природи, карбує кожну неповторну її мить…

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Воїн Євгенія Гапчинська
  «Gorky Park»
  Кава-party з Олегом Огородником
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: