CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 30
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 30
???????
CITY PEOPLE
Мольфар без тіні
CITY PEOPLE
Європейська королева брасу
CITY SOCIETY
Диво Господнє
Станіславські янголи
???? ??????
Я ТАК ТЕБЕ ЛЮБЛЮ
CITY STUDY
Спіймати думку в пастку парадокса
«Я з Тернополя, але родом з Німеччини!»
Не забувайте канапку, або Гастраномічний лібералізм українського студентства
CITY HISTORY
Безцінний свідок
Де Німеччина, Китай - Волинську порцеляну вибирай
CITY FAMILY
Скелі Довбуша
Де гуцул, там і кінь...
Красунями не народжуються...
CITY ART
Воїн Євгенія Гапчинська
«Gorky Park»
Кава-party з Олегом Огородником
Нестрибний Якубек
CITY LIBRARY
«Фіміам од єдиного слова»
???? ??? CITY
???????:
N2(30) Лютий 2007     ???? ??????: Я ТАК ТЕБЕ ЛЮБЛЮ
??? ? ???????
CITY SOCIETY
Станіславські янголи

Ангеле Божий, Хранителю мій!
Ти усе при мені стій.
Рано ввечір, вдень, вночі
Будь мені до помочі...


Для когось очевидна, для когось неймовірна присутність небесного опікуна може так і залишитися непоміченою. А може проявитися у найнесподіванішу критичну мить. Подібні випадки і стають дивовижею, яку люди зачудовано оповідають одне одному — як із вогню людину врятувала незнайома особа, котра не відомо звідки взялася, а потім так само не зрозуміло куди поділася; про те, як автокатастрофу відвернуло попередження невідомого голосу, що пролунав за мить до неминучої аварії; про те... Втім, історій безліч. І нехай вони трапилися не з вами — це зовсім не привід почуватися самотніми. Навпаки, народна мудрість радить ніколи не втрачати пильності і пам’ятати, що за правим плечем у кожного з нас стоїть світлий ангел, який записує всі наші добрі справи, тоді як за лівим — нечистий, який бере на карб усі гріхи й провини. Тож душі, котра одного дня покине цей світ, буде «виставлено рахунок», що й визначить її майбуття. До речі, відразу стає зрозумілим, чому вважається, що уникнути злих вроків можна, тричі сплюнувши через ліве плече.

І це не єдине повір’я, що пов’язує з ангелами як незвичайні, так і буденні події нашого земного життя і навіть... природні явища. На Житомирщині, наприклад, люди колись були впевнені, що моторошні грози спричинюють пророк Ілля й Архістратиг Михаїл, які спільно ведуть війну з нечистим, вражаючи його блискавками.
В усякому разі, сумнівів в існуванні ангелів наші пращури не мали. Та й сучасники не поспішають відмовлятися від переконань предків. Хоч і набувають вони деколи цукерково-іграшкової форми різдвяних ангелів та «валентинчиків»-купідончиків. Проте незмінною залишається їхня суть — носіїв добра й любові. І хоч, здавалось би, нема нічого більш сталого, ніж релігійні канони, людська фантазія щоразу «домальовує» образи крилатих небожителів, згаданих Біблією, і на світ з’являються дуже незвичні персонажі. Як, наприклад, ті, що «злетілися» цієї зими під склепіння колишнього костелу в центрі Івано-Франківська, а нині — Художнього музею, в стінах якого відкрилася виставка «Станіславівські янголи».

Де ж їм було оселитись, як не у храмі мистецтва, на який багато років тому перетворився храм духовний? Очевидно, дирекція музею не помилилась у виборі тематики всеукраїнської виставки, яку тепер обіцяють зробити щорічною. Наразі тут представили свої роботи митці Львівщини, Івано-Франківщини і Черкащини, причому в широкому діапазоні — від живопису до печворка. Уявіть собі: невагому тендітність ангела можна відтворити не лише пензлем, а й голкою, в барвистому розмаїтті тканин. А ще — «упіймати» фотокамерою. Не подумайте — йдеться не про сенсаційні світлини НЛО та загадкових прибульців. Тут усе правда, адже фотографія — чи не найреалістичніше мистецтво. Проте усе — метафора життя. І чи то ангел тримає в долонях світло, чи людина прагне до сяйва ангельського — хтозна. Просто автор Олексій Кожушко так уявляє собі ангельську присутність у нашому житті. Він переконаний: ангелами можна вважати, на перший погляд, цілком земних людей, які, проте, віддають себе служінню іншим, щиро допомагають, підтримують у важку мить. Невже й сам зустрічав таких?

— Аякже. Можу навіть показати, — шукає у виставковому натовпі знайомі очі й усміхається. — Он, бачите? Чорнява дівчина із синім рюкзаком. Це мій ангел і моє натхнення — Аня.
Шанс здобути крила залишає своїм героям і наймолодший учасник виставки — шістнадцятирічний Дмитро Григорьєв, бо вважає, що ангел — це стан душі. Власне, про це якось не думав, знімаючи на сволоку чиєїсь старої домівки самотню постать. Просто збентежила порожнеча будівлі в центрі міста — цілком «нормальної» зовні і вщент зруйнованої всередині. Але вийшло напрочуд правдиво. Хіба не спостерігаємо щодня людей успішних і, здавалося б, цілком благополучних, проте геть спустошених внутрішньо? Як не плакати у цій пустці ангелам? Утім, Дмитрові небожителі і самих себе «шукають». Муки вибору їм також знайомі — коли голова хилиться від важких думок, блякне тремтлива тінь за плечима. Але варто шалькам терезів хитнутися в бік добра — і прямий погляд сміливо дивиться вдалечінь, а виразна тінь уже чітко окреслює випростані крила.

Ви уявляли собі ангелів іншими? Що ж, можна погоджуватися чи не погоджуватися із сучасними художниками. Але не можна не милуватися юним ангелятком Юлії Яворської, котра вірить, що небесний опікун переживає життєві негаразди й старіє разом зі своїм підопічним. Як можна байдуже проминути велику графічну роботу Сергія Григоряна «На роздоріжжі між світами», де рано чи пізно опиняється кожен із нас, де за крилами «чорного ангела» — неправедне багатство й розпуста, жорстока владність і брехня, а за спиною «ангела світла» — мир, гармонія і любов?

Схоже, цього і вчать нас «Станіславівські янголи» — нелегкому мистецтву вибору. Кожен — по-своєму: через ніжність і милосердя, через суворість і... докір. Докір за змарноване життя, за «Неправильний шлях», що постає на полотні Володимира Прокопишина — рух у напрямку до марнотних скарбів «світу цього», обраний згідно із хибним компасом марнославства. І хоч грань, на якій людині часом доводиться балансувати між праведністю й неправедністю, буває дуже тонкою, для митця її тлумачення — просте й лаконічне:
— Праведний сім разів падає, але щоразу встає, а неправедний падає, проте більше не підводиться, а так і живе у гріху. Дилема, про яку хотів розповісти своєю картиною, — це вибір між буденністю матеріального світу і життям-польотом, хоч і нетривким (бо людський вік порівняно з вічністю — це вік метелика-одноденки), але прекрасним. Головне — аби крильця не обважніли від золотого пилку й не зламалися під тягарем металу. А ще — пам’ятати біблійну обіцянку, що праведні судитимуть ангелів. Тож варто прагнути цієї праведності в очах Божих.

Отакими виявилися «Станіславівські янголи» — нетрадиційними і яскравими. Адже зродилися з мрій і натхнення юних митців, більшість із яких — учасники молодіжної творчої формації «Форумс».
— Власне, так і було задумано, — пояснює директор Художнього музею Михайло Дейнега. — Маститих художників не запрошували свідомо. Бо старше покоління має свій, усталений погляд на ангелів. А цікаво дізнатися, що про них думає молодь, якій нині доводиться жити у світі, де переважає бездуховність. І виявилося, що ангели — тут, серед нас, просто в шаленому ритмі життя ми не завжди їх уміємо бачити.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Диво Господнє
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: