CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 29
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 29
???????
CITY HOLIDAY
Всесвітній потоп веселощами
???? ??????
Я, Богдан
CITY SOCIETY
Нам бракує справжньої Євангельської культури
Номер «1» в аристократичному ордені
Розбудити красуню, що снить минулим
CITY STUDY
«Фотошпора» для заклопотаних
Розіграли виставу з конвертами
Що протиставити освіті типу фаст-фуд?
Дві науки - ювілярки
CITY HISTORY
Булаву ніс на ласку, а злому на карність
Коштовна перлина Бурштина
CITY FAMILY
Фінляндія. В гостях у Санти
Галопом по різдвяній Європі
Музей родинних професій
Іграшка як спосіб життя
CITY ART
Борщ-енд-рол
Середина неба у вимірі Володимира Стасюка
Труба кличе...
На Володимир і Сокаль вже зубів не скаль
«Майстер вимірюється стилем і смаком»
CITY LIBRARY
Віднесені із «зів`ялими» вухами
Буджак повертає казку
???? ??? CITY
???????:
N1(29) Січень 2007     ???? ??????: Я, Богдан
??? ? ???????
CITY FAMILY
Іграшка як спосіб життя

З таким же хвилюванням торкався її колись і малий Михайлик, заворожено роздивлявся розписи на ялинкових кулях. Хіба думав тоді, що в далекому майбутньому він і сам стане отим чудодієм, що творить барвисті новорічні іграшки?
Їхнім розписом зайнявся, будучи студентом художньо-графічного факультету Прикарпатського університету. Власне, перші десять декоративних куль і стали його дипломною роботою, яка й визначила подальший шлях молодого митця. Нині Михайла Тимчука в Івано-Франківську знають передусім як автора оригінальних ялинкових прикрас, які він уже двічі презентував городянам в обласному Художньому музеї в передноворічні дні. І хоч о цій порі іграшками розцяцьковане все місто, люди йдуть саме сюди, на виставку, — подивитися й... подивуватися. Адже його роботи такі несхожі на «конвеєрний» продукт!

Кожна прикраса — єдина і неповторна, створена вручну від початку й до кінця. Візерунки просто очі вбирають! Часом — витончено-лаконічні, часом — сміливо-розкішні. Традиційна техніка розпису чергується з «вітражами» та незвичайною об’ємною «ліпниною», в хитросплетіннях якої народжуються казкові краєвиди, фантастичні квіти і... різнокольорові метелики, яких шанувальники таланту художника вважають його візитівкою. Рідкісний, погодьтеся, сюжет для новорічної іграшки.

Втім, не меншою несподіванкою стала серія прикрас, які Михайло розписав у... етностилі. Для такого вибору в нього були вагомі підстави. Так, ніде правди діти, оздоблена ялиночка не є традиційною для української культури, і не так уже й давно вона витіснила з нашого побуту різдвяного дідуха. Проте ми сприймаємо західноєвропейську чужинку — як свою. І десь на рівні підсвідомості, схоже, живе прагнення зробити її більш рідною. Як? А от хоч би через новорічну іграшку. Михайло Тимчук упевнений, що вона може мати виражене «національне обличчя». Тим більше, що володіємо багатющою мистецькою спадщиною. «По скарбах ходимо, — каже майстер. — То чому ж їх із пороху не піднімаємо?»

Ті перлинки, які зберегла народна пам’ять упродовж тисячоліть, і надихнули митця на створення прикрас за мотивами візерунків традиційних вишивок, закарпатських писанок, полтавських килимів, косівських кахлів, трипільського розпису... Звісно, йдеться про їх художнє осмислення, а не сліпе копіювання. Стародавня язичницька і християнська символіка, прихована від байдужого побіжного погляду, вдячно відкривається уважному глядачеві. З пишного буйноцвіту барв проступає одвічне поєднання жіночого й чоловічого начал; виграють на блискучих боках куль древні символи вогню — свастики; в’ється виноградна лоза — символ Ісуса Христа; щебечуть птахи, що віддавна уособлюють сімейне щастя; плететься зигзагом слов’янська ідеограма води — живоносного джерела всього живого. А ось і стилізована вишиванка із ромбовидними знаками плодючості...

На перший погляд — надто екстравагантно для ялинкових прикрас. Але тільки на перший. Адже люди в усіх кінцях світу віддавна прикрашали свої домівки, побутові речі, одяг символами-оберегами, що ніби заклинали здатних зашкодити злих духів, а натомість привертали на поміч господарям світлі сили. Тож цілком логічно було відтворити їх на новорічних іграшках. Хіба ж ми не зичимо одне одному на порозі року нового щастя й здоров’я, успіху й достатку, любові і злагоди? Чому ж не підкріпити слова ще й символами? Тоді добрі побажання здійсняться напевне!

Подібне нетрадиційне тлумачення архаїчної символіки, зокрема, мотивів української народної вишивки, Михайло пояснює просто: «Мода на неї повертається. Останнім часом стає популярним навіть її оригінальне використання в інтер’єрі: старовинні взірці вишивок (наприклад, вирізані з виношених сорочок) вставляють у паспарту і в раму — картина готова. Якби ви бачили, як це гарно! А зверніть увагу на останній хіт у молоді — джинси у сполученні із сорочкою-вишиванкою. Дуже стильно».

Що вже казати про ялинку в етнічних авторських прикрасах? Модниця! Проте в самого художника вона зазвичай зовсім не претензійна. На ній — як у дитинстві — чого лиш нема! Іграшки нові й старі, власноруч розписані й улюблені змалечку — мудра сова, крихітний золотистий горобчик... Бо особисто для Михайла найкраща ялиночка — не дизайнерська, а та, що подобається господарям, від якої в домі стає затишно, тепло і радісно. Хіба не це головне? Хоча, безперечно, авторська колекція — то найвищий шик. Ясна річ, не кожному він «по кишені», та порівняно з європейськими цінами українські — просто смішні. Розписана вручну кулька, яку можна придбати у нас за 30 гривень, за кордоном коштує понад 50 євро — робота художників там високо цінується.
Може, колись так буде і в Україні. Але наразі для Михайла Тимчука новорічна казка — не бізнес, а радше спосіб життя. Про ялинкові іграшки захоплено говорить, про них думає, їх щодня малює і постійно... мріє. Саме зараз виношує ідею нової колекції. Її сюжет тримає в секреті від усіх — готує сюрприз. Тільки каже: «Це буде літо!»

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Фінляндія. В гостях у Санти
  Галопом по різдвяній Європі
  Музей родинних професій
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: