CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 29
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 29
???????
CITY HOLIDAY
Всесвітній потоп веселощами
???? ??????
Я, Богдан
CITY SOCIETY
Нам бракує справжньої Євангельської культури
Номер «1» в аристократичному ордені
Розбудити красуню, що снить минулим
CITY STUDY
«Фотошпора» для заклопотаних
Розіграли виставу з конвертами
Що протиставити освіті типу фаст-фуд?
Дві науки - ювілярки
CITY HISTORY
Булаву ніс на ласку, а злому на карність
Коштовна перлина Бурштина
CITY FAMILY
Фінляндія. В гостях у Санти
Галопом по різдвяній Європі
Музей родинних професій
Іграшка як спосіб життя
CITY ART
Борщ-енд-рол
Середина неба у вимірі Володимира Стасюка
Труба кличе...
На Володимир і Сокаль вже зубів не скаль
«Майстер вимірюється стилем і смаком»
CITY LIBRARY
Віднесені із «зів`ялими» вухами
Буджак повертає казку
???? ??? CITY
???????:
N1(29) Січень 2007     ???? ??????: Я, Богдан
??? ? ???????
CITY FAMILY
Фінляндія. В гостях у Санти

Як Санта Клаус отримав постійну прописку

Ніхто напевно не знає, звідки з’явився Санта Клаус і скільки йому років. Одна з найбільш імовірних версій пов’язує його зі Святим Миколаєм, що мешкав у Малій Азії в четвертому столітті нашої ери. Він був дуже відомим завдяки своїй самовідданій місіонерській діяльності. Цей святий уже в ті часи вважався й досі залишається заступником мореплавців і дітей.
тепер давайте з’ясуємо, як так сталося, що Святий Миколай, з’явившись у Малій Азії, врешті опинився в Лапландії. Кілька північних країн претендували на те, щоби вважатися резиденцією Санти, і діти в них сподівались, що улюблений персонаж мешкає саме серед їхніх засніжених пейзажів. Фінські діти також вірили в те, що Санта Клаус живе в Лапландії в надрах гори Корватунтурі, назва якої перекладається як Гора-Вухо, а своєю формою вона й справді нагадує вушну раковину. Тому діти були впевнені: якщо прошепотіти у гірське «вухо» найпотаємніше бажання, Санта Клаус його обов’язково почує. Але через те, що до Корватунтурі ще навіть у середині минулого століття важко було дістатися, вирішили відкрити його поштовий офіс і «другий дім» безпосередньо на Полярному колі — в Рованіємі.

До речі, руку до цього приклала дружина колишнього президента Америки Елеонора Рузвельт. Для її візиту влітку 1950 року в Рованіємі побудували маленьку дерев’яну хатинку. Інтерес до цієї видатної жінки був настільки великий, що ця хатинка з часом стала одним із найбільш відвідуваних місць у Фінляндії взагалі й Лапландії зокрема. Отже, туристичну стежку було прокладено, і врешті у Рованіємі з’явилося Селище Санта Клауса.
Не думайте, що це сталося за царя Панька! Будівництво цього чарівного місця тривало 10 років — з 1985-го до 1995-го, коли Генеральний Секретар ООН Бутрос Галі надіслав свої різдвяні вітання Санта Клаусу до Рованіємі. Так Святий Миколай отримав постійне місце проживання.

Але вся ця розповідь — для прискіпливих дорослих, які всьому намагаються знайти логічне пояснення. А для дітей, для яких, зрештою, й існує Санта Клаус, усе значно простіше: оселився їхній бородатий улюбленець у Рованіємі — й усе тут! І тепер головне для кожного малюка — побачити чарівного дідуся на власні очі. А оскільки дітей з усього світу на різдвяно-новорічні свята до Селища Санта Клауса з’їжджається сила-силенна, вони змушені чекати своєї черги. Щоправда, в цьому очікуванні їм тут є чим зайнятись — це й ковзання на снігових гірках упродовж недовгого полярного дня, й відвідування школи ельфів, де їх навчать магічному заклинанню «Ківер, овер, товер», за допомогою якого вони зможуть вирішити деякі зі своїх дитячих проблем. Усіх присутніх обов’язково запросять до палацу Снігової королеви, де дітей пригостять соком з брусниці з крижаних склянок, а дорослих — чимось значно міцнішим. А на закуску під доглядом знову ж таки досвідчених ельфів діти власноруч прикрасять різдвяне печиво. І від того воно виявиться найсмачнішим у світі! А ще на всіх чекають маленькі вагончики, які відвезуть до казкової країни. Подорож цим різдвяним королівством, мешканці якого — виключно Санта Клауси, надовго запам’ятається як дітям, так і їхнім батькам.

Літній відступ

І все ж якщо ви з тієї породи людей, які зовсім не вміють чекати й уже давно вийшли з прекрасного й безтурботного дитячого віку, для вас є ефективний спосіб «отримати» рандеву із Санта Клаусом без жодної черги. Який? Приїхати до країни Суомі влітку! Це колись вважалося, що з початком весни Санта Клаус упадає в сплячку. В жодному разі! В чому ми й упевнилися, намагаючись з’ясувати, що ж робить цей персонаж довгими білими ночами.
Як виявилось, живе він і не тужить. Та ще й не сам! За його широкою спиною неочікувано для нас була помічена симпатична особа жіночої статі в такому ж, як у Санти, червоному вбранні з білою опушкою. Зрозумівши наші здивовані погляди і випереджаючи питання, Санта пояснив, що це — його давня подруга! А окрім цього почесного звання, вона виконує обов’язки домашньої господарки. «Давня подруга» суомського Санти, який, до речі, у Фінляндії зветься дуже кумедно — Йолупуккі, при цих словах посміхалася й продовжувала займатися своєю справою: плела черговий шерстяний носок. Ну, яка тут може бути сплячка?

Різдвяна статистика

Але це був так — літній відступ… Що ж до Різдва, то це, звісно, найгарячіша пора не тільки для Санта Клауса, а й для всіх його помічників. А їх чимало! Ельфи, тролі й гноми, що переважно виконують суто чарівні функції, а ще допомагають Санті, наприклад, на його власному Головному поштамті і в офісі. Роботи в них достатньо! Ось лише декілька цифр. У рік відкриття пошти в Рованіємі Йолупуккі отримав 216 000 листів з 150 країн. А вже у 2005 році — 500 000 листів з 191 країни світу. Уявляєте? І все це треба розкласти по полицях — країна до країни, прочитати, а іноді й відповісти! Ми поцікавилися, діти з яких країн звертаються до Санта Клауса найчастіше. «Трійка лідерів» виглядає так: Великобританія, Італія, Польща.
А ще нас дуже зацікавило, з якими проханнями діти звертаються до Головного Здійснювача Бажань. І були приємно здивовані, коли Йолупуккі відповів, що далеко не в кожному дитячому листі знаходиться замовлення Барбі, Бетмена або трансформера. Як виявилося, дуже часто діти просто діляться із Сантою своїми мріями, сподіваннями, просять поради або розповідають про родину та друзів. Вони просять здоров’я для своїх батьків, дідусів та бабусь, для сестричок і братиків. Або (плутаючи Санта Клауса з лелекою) й самих братиків або сестричок. І майже в кожному листі — побажання самому Санта Клаусу: здоров’я йому та його улюбленому оленю Рудольфові, гарного настрою, довгих літ.
І, як сказав Йолупуккі, своїм здоров’ям та довголіттям (а сам він вважає, що прожив на світі вже 400 літ!) він зобов’язаний саме дітям з усього світу з їх побажаннями!

Чудеса на Полярному Колі

Але, звичайно, одним лише Селищем Санта Клауса полярні дива не обмежуються. Майже щороку тут з’являється щось дуже цікаве, специфічне, суто північне. До таких чудес можна віднести, наприклад «Арктикум», або, як його ще називають, «ворота на північ». «Арктикум» — це діючий в Рованіємі культурний та музейний центр, де досліджуються природа Півночі, умови життя, історія, культура й побут народів Арктики.
Матеріалу для експозиції більш ніж достатньо: Арктичний край величезний за своєю територією (понад 21 мільйон квадратних кілометрів), і люди живуть тут уже більше 10 000 років! Гільдія фінських журналістів відзначила «Арктикум» як найкращу туристичну атракцію в Фінляндії. А за два роки після відкриття експозиції, у 1994-му, йому було присвоєне високе звання найкращого музейного комплексу Європи. Варто відвідати!
Ще одне дуже цікаве місце, яке можна відвідати в містечку Кемі на берегах Ботнічної затоки, — Сніговий замок «Люмілінна». Це й справді замок. І справді зі снігу: снігові стіни, снігові вежі, сніговий ресторан із крижаними столами, лавками, келихами. Замок з’являється наприкінці січня й дивує всіх і кожного до початку квітня. І що тут тільки не відбувається за цей короткий час! І вогняне шоу, і Елвіс-шоу, і рок-концерти, і численні програми для дітей!
Тут можна навіть заночувати, причому знову ж таки на крижаних ліжках, вкритих, щоправда, оленячими шкурами, і в найтепліших спальних мішках. Перед сном варто зазирнути до льодової каплички і відчути, як спокій і мир оселяються у вашій душі. А вранці крізь крижані різнокольорові вітражі вас розбудить холодне, але яскраве полярне сонце.

Останнім часом за Полярним колом помітно зросла кількість японських туристів. З одного боку — нічого дивного, адже японці вважаються народом, що подорожує найбільше у світі. З іншого, відомо, що багато молодих японських пар приїздять сюди до нещодавно відкритого іглу-селища. «Іглу» — це снігові будиночки зі скляною стелею. Отак лежиш собі на льодовому ліжку, в теплому спальнику, а над тобою — зоряне арктичне небо. Або навіть щось цікавіше — північне сяйво. Уявляєте таку картину? А якщо враховувати той факт, що це саме сяйво тут можна побачити майже 200 днів на рік, то популярність іглу-селища можна зрозуміти. Але побачити північне сяйво — це ще не все. Як з’ясувалося, в японців існує повір’я: якщо зачати дитину саме під блиском полярного сяйва, то обов’язково народиться геній. Ось тому й занадилися за Полярне коло японці — генії в країні високих технологій просто необхідні!

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Галопом по різдвяній Європі
  Музей родинних професій
  Іграшка як спосіб життя
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: