CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 3
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 3
???????
МІКС
Галицький хлопець із донецькими можливостями
«Switezianka-2004»
Від дитячого турніру до Ліги Чемпіонів
«Тарас Бульба» – рок під флейту
ПІД РОЗДАЧУ
Привіт, Львів!
City Life в гостях у львів`ян
???? ??????
Кава як індикатор патріотизму
Три кити, на яких спирається слава Львова, — це львівська архітектура, львівська політика і львівська кава.
ЕКСКЛЮЗИВ
Агент 001
Хто говорить, той не знає.Хто знає, той не говорить.А ми напишемо...
КНИГАРНЯ
Українська література входить у моду
Чи модно бути письменником в Україні?
ПЕРСОНА
Сашко Положинський: «Жити собі в кайф»
Ексклюзивне інтерв`ю з Сашком Положинським
ЛИСТ НОМЕРА
Квіти від кутюр
Фіалки в місті
ГІСТЬ НОМЕРА
Хрещений батько «Поліського літа»
Гість номера - Юрій Войнаровський
ПОДІЯ
«Поліське літо з фольклором»: дубль дев’ятий
Фоторепортаж з фестивалю
???? ??? CITY
???????:
N3(3) Серпень 2004     ???? ??????: Кавоманія
??? ? ???????
Ексклюзив
Агент 001

   Навіть не починайте читати цю статтю, якщо очікуєте нових пригод містера Джеймса Бонда і вже затамували подих у передчутті нового захопливого протиборства англійського суперагента зі злом. Сміливо перегортайте сторінки й ті, кому важко відірватися від телевізійних екранів, коли боротьбу з інопланетянами ведуть «Люди в чорному», кого приваблює шарм Остіна Пауерса. Ця розповідь — тотальне розчарування для шанувальників агента Сміта із «Матриці».
Хто ж  він, сьогоднішній герой, який, як і Джеймс Бонд, свого часу послугував англійській короні, який з’являється у різних точках світу зі швидкістю агента Сміта, не менш привабливий за Остіна Пауерса та одягнений у чорний діловий костюм?

 Агент in da House

   Інколи можна почути, що футбол — це гра, в яку грають ногами, перемагають головою, а «дістається» агентам. Багато хто відверто говорить, що вони продають футболістів, що це цинічні особи, яким бракує людяності. Інші твердять, що їхнє життя обмежене умовами підписаних паперів, а у ставленні до оточуючих їм не вистачає доброти та любові. Дехто вважає, що їхнє лицемірство не має меж, а вони самі та їхня професія — лише ланка, яка зв’язує велику купу нулів у контракті.
   Якщо у вищому футбольному світі трапляються якісь негаразди, всі знають, на кого можна звалити вину. На агентів. Їхня діяльність офіційно дозволена лише вісім років тому. Їхня кількість збільшується з кожним роком. За ці вісім років вона зросла у понад двадцять разів. В Італії — 54, у Бразилії та Аргентині — 54, в Іспанії — 91, в Англії — 179 ліцензованих футбольних агентів. Приблизно така ж кількість тих, хто працює нелегально.
Кожного року на футбольному трансферному ринку відбувається велика кількість переходів гравців з одного клубу до іншого. На обох кінцях кожної домовленості між гравцем та клубом є агент. Український футбол не стоїть осторонь європейського життя, і певну роль у ньому відіграють саме агенти.

Наш герой має унікальне досягнення, яке просто необхідно зареєструвати в Книзі рекордів Гіннеса. Він — єдина людина у світі, яка має найбільшу і найважчу візитну картку! Даємо йому слово:
— Під час проведення матчу «Карпати» — «Дніпро» ми стояли з Олегом Лужним, і до нас підійшов тренер гостей Євген Кучеревський. Він звернувся до мене зі словами: «Ви така відома у футбольному світі людина, дайте мені візитну картку». У відповідь я повернувся до Олега і вказав на нього: «Ось моя візитна картка, іншої в мене немає і ніколи не було. Моя візитна картка — це мої клієнти».
До речі, ця «візитна картка» має приблизно 182 сантиметри зросту та 80 кілограмів ваги.


   Дуже дивно було побачити в Україні відомого футбольного агента, за сумісництвом нашого героя, під час проведення чемпіонату Європи цього літа. Це може означати лише те, що українські гравці не менш бажані для закордонних клубів, аніж гравці, які виступали на європейському футбольному форумі.
   Було би прикро не скористатися нагодою запитати агента про подальшу долю та перспективи українського футболу.
 — Чи можуть українські гравці успішно виступати в Європі?
 — При нагоді це їм буде нелегко зробити. По-перше, їм потрібно грати на голову краще за тих, хто представляє країни ЄС. По-друге, Україна має обмаль вдалих прикладів успішних виступів футболістів у Європі, за винятком Андрія Шевченка, а це створює додаткові труднощі.
 — Що ще потрібно українським гравцям, аби ними зацікавилися в Європі?
 — Якщо гравці будуть виступати на такому рівні, який продемонстрували Анатолій Тимощук та Олександр Шовковський у Парижі під час протистояння зі збірною Франції, то будь-який клуб Європи відчинить двері для таких футболістів. Але слід відзначити, що оцінювати гру спортсменів в українській першості дуже складно, тому що в багатьох матчах відсутній опір із боку команд-суперниць, а кількість матчів високого рівня занадто мала.
   З кожним із нас хоча б раз у житті трапляється надзвичайна подія, яка змінює світ. Наш герой — не виняток. Для нього цим яскравим променем світла, який увірвався в його життя, став лист від принца Чарльза, спадкоємця англійської корони, з проханням допомогти не йому особисто, а всій країні отримати право на проведення Кубку Світу з футболу 2006 року. За підсумками голосування, Великобританія, а також Бразилія, Південна Америка, Марокко поступилися правом проведення світового футбольного форуму Німеччині, тим самим виправдавши твердження про те, що у футбол грають усі, а перемагають німці.
   Отже, спробуємо з’ясувати, хто ці агенти — не стільки як професіонали, а як особистості, спроможні змінювати хід історії, зокрема футбольної.

 Професіонал

   Існує думка про те, що агентів використовують виключно футболісти. Але клуби все частіше користуються послугами людей, яких вони, за словами клубних босів, не можуть терпіти, й одночасно покладають на агентів обов’язки скаутів, тобто тих, хто займається пошуком нових гравців. Ці люди повинні підбирати нових гравців, але, на відміну від скаутів, вони можуть «підчепити» потрібних гравців одразу.
   Традиційним стало також покладання на агентів турбот із продажу футболістів. Тож вони діють як торговці і перетворюються на таємних емісарів футбольних клубів. Їхня сила зростає з кожним роком у геометричній прогресії. З цим твердженням погоджуються й агенти, і гравці, і футбольні чиновники.
   І хоча агенти можуть тішитися цим, їхня репутація від цього анітрохи не поліпшується. Сер Боббі Робсон називає їх паразитами, а Грем Тейлор свого часу пропонував вистроїти всіх агентів та розстріляти. Генеральний менеджер одного з німецьких клубів вважає, що агенти — це необхідне зло, люди, які не дають грі нічого корисного:
 — Чим займаються агенти? Та нічим. Їх потрібно вилучити з футболу.
Джон Холмс, один із перших англійських агентів, не бажає бути вилученим. Виконавчий директор «SFX sports group» успішно працює з Д. Бекхемом, М. Оуеном, С. Джеррардом, Аланом Ширером, а раніше співробітничав із П. Шилтоном та Г. Лінекером. Він гадає, що існуючий стереотип футбольного агента, як і диявола у плоті, не відповідає дійсності. А все тому, що агенти змушують клуби платити гравцям більше грошей.

Як розрізнити хорошого та поганого агента.
Хороший агент:
1. Не розцінює роботу з клієнтом як справу, від якої йде запах великих грошей.
2. Знайомий не тільки з гравцем, а й непогано знає його сім’ю, дає поради.
3. Вирішує не тільки футбольні, а й особисті справи клієнта.
4. Мама клієнта дзвонить йому та вітає з днем народження.
5. Якщо добре виконує роботу, про нього мало говорять.

   Певні сили у футболі намагаються заборонити оплату роботи агента клубами. Вони мотивують це тим, що гроші йдуть із футболу, а в агентів з’являється можливість маніпулювати своїми клієнтами. Це думка менеджерів клубів середньої руки, які не мають можливості платити агентам. Але чому клуби поповнюють кишені агентів, а не домовляються між собою?
   Заочно ми отримали відповідь від чиновника італійської федерації футболу:
 — Завдяки посередникам зацікавлені сторони отримують більшу винагороду, до того ж так найпростіше отримати потрібного гравця. Особливо якщо він має діючий контракт, агент — найкращий спосіб підступитися до нього.
   Вони працюють із зірками, але їх не показують по телебаченню, їх знає велика кількість людей, але в них не беруть автографи, і шанувальники не наклеюють їхні постери на стінах своїх кімнат. Хоч хто б там що говорив, вони — професіонали своєї справи, на них тримається велика частина футбольного світу, хоча багато з них не має уявлення про тонкощі сфери діяльності власних клієнтів.
   Дійсно, інтерв’ю представників цієї професії з’являється не частіше, ніж падіння метеорита. Залишатися в тіні — це кредо найкращих із них, тих, хто дотримується цього неписаного професійного кодексу. Але ж чим вони займаються, в чому полягає їхня робота? Це загадка навіть для їхніх родичів!
 — У 1998 році я взяв із собою до Парижа свою сім’ю, щоб вони стали свідками незабутнього дійства, яке відбувалось у Франції від Кана до Канна. Ми відвідували багато прийомів і провели велику кількість зустрічей. Якось ішли на одну з них, і хтось почав штовхати мене в спину, я озирнувся і побачив, що це Жан-Поль Бельмондо.
   Після того, як усі ці події змінювали одна одну в шаленому ритмі, мої діти сказали: «Тату, і це твоя робота? Заради цього ти їздиш по світу? Важко тобі!»

 Угорець та Венгер

   Перемоги, нагороди — це лише верхівка бізнесу під назвою футбол. Але до неї ведуть різні стежки, які беруть свій початок у дитинстві. На одній із них наш герой у невеликому затишному закарпатському селі починав пасти качок, але тепер його доля зовсім інша. Якби його дід був живий, став би справжнім громадянином світу і «діставав би з широких штанин» паспорти п’яти різних країн: Угорщини, Чехії, Румунії, СРСР та України.
   Кожна людина намагається стати найкращою. Для нашого героя це вже третя спроба дістатися верхівки світу. Коли він був молодий, мріяв бути найкращим футболістом світу, як Йохан Кройф, постер якого висів у нього на стіні як ікона. Ця мрія залишилася недосяжною, тоді він захотів стати найкращим тренером світу. Звісно, що освіта, отримана в Центральному інституті фізичної культури, та яскравий зразок Валерія Лобановського відіграли визначальну роль у його житті, та, мабуть, цього було замало для підкорення всього світу.
   Сьогодні він робить третю спробу підкорити світ, але вже в новій якості — у ролі агента. У цьому напрямку він не має взірця, та й навряд чи він з’явиться, тому що отримав великий аванс у вигляді диплому за фахом під номером 001, а разом із ним і прізвисько — Агент 001, тобто кращий за Бонда в шість разів!
   Спогади про дитинство, мрії юності під час розмови навіяли таку звичну для слов’янської душі ностальгію (звісно, за національністю угорець не може бути слов’янином, максимум — угро-фіном, але ж за походженням наш герой з України!), що, змахнувши сльозу, ми дали волю фантазії.
 — Якби повернути час назад, кого б ви обрали собі як агента і куди б себе направили?
 — Обрав би себе і відправив би в Лондон, до Арсена Венгера!
   Він не випадково згадав цю видатну у футбольному світі людину. У кожного є ключовий момент, який накладає відбиток на все життя. Для нашого героя, народженого в угорській сім’ї, визначальною подією було знайомство з сім’єю «венгерською», яку частіше називають «Арсенал» (Лондон). А «венгерська» вона від того, що, за словами героя, французький тренер команди  Арсен Венгер зумів згуртувати гравців різних країн не лише навколо м’яча, а й навколо життєвих цінностей, які дозволяють називати її сім’єю.

Як розрізнити хорошого та поганого агента.
Поганий агент:
1. Починає знайомитися з сумою в контракті, а потім з оточенням клієнта.
2. Інколи забуває ім’я дружини клієнта, але ніколи кількість нулів у контракті.
3. Починає вирішення проблеми із запитання «А скільки мені за це заплатять?».
4. До нього частіше телефонують адвокати клієнта та судові посадовці.
5. Його ім’я — постійний «гість» перших сторінок багатьох видань.

   До команди гравці приходять після того, як продемонструють гру екстра-класу в парі-трійці матчів. До «Арсеналу» ж гравці потрапляють ще й після особистої розмови з тренером, коли наставник дізнається про новачка все — хто він поза межами поля, хто оточує його, які цінності для нього головні.

 Розмова про щастя

   Життя дає кожному шанс. Від уміння ним скористатися залежить те, чи в майбутньому крива успіху поповзе догори, чи падатиме донизу. Нашого героя навчила бути щасливим філософія Арсена Венгера:
 — У моєму житті були епізоди, коли доводилося багато переживати. Потім я зрозумів, що це зайве. Одного разу в себе вдома Арсен Венгер розкрив мені секрет щасливої людини: по-перше, навкруги повинні знаходитися люди, які тебе люблять та розуміють. По-друге, це вміння вибачати, коли хтось тебе ображає або завдає удару. Не потрібно мстити, слід продовжувати робити добро. Якщо ти починаєш мстити, зло поступово проникає у твоє серце, і ти сам перетворюєшся на погану людину.
   Для того, щоб стати щасливим, необхідно знайти тих, хто в цьому допоможе. Необхідно робити щасливими оточуючих. Людям, із якими працює наш герой, він може присвячувати 24 години на добу. Він завжди готовий поговорити з ними, після кожної гри обов’язково розмовляє із гравцями та їхніми тренерами, намагається дізнатись і про те, що відбувається поза межами футбольного поля. Для нього стало приємною несподіванкою привітання із днем народження мами одного з гравців.
 — Мій принцип у бізнесі — взаємна симпатія. Я ніколи не підписую ніяких контрактів і не запитую перед знайомством, скільки мені заплатять. Думаю, що людина буде платити більше, лише коли вона хоче цього сама, коли вона щаслива і готова поділитися своїм щастям. Якщо агент приходить до гравця і каже, що йому від нього нічого не потрібно, тому що він отримає гроші від клубу, це означає, що у гравця буде поганий контракт, а агент заробить великі гроші.
   Подібна життєва філософія гідна поваги. Логічно: якщо агент залежить від гравця, він буде намагатися створити йому якнайкращі умови контракту, маючи надію, що йому також дещо «дістанеться» від гравця.
   За офіційними даними, в 95 відсотках випадків клуб, який купує гравця, а не футболіст сплачує агенту за його участь у справі. Таким чином агенти отримують суму, яка не регламентована законодавством, — 3-5 відсотків від суми трансферу. Але в той же час агент Піньянс Захові отримав за трансфер свого клієнта Ріо Фердінанда в «Манчестер Юнайтед» (30 млн. фунтів стерлінгів) 1,5 млн. фунтів. Гідна поваги позиція нашого героя: людина не мусить тратити найкращі хвилини життя на суперечки про те, хто, кому і скільки повинен віддати. Ліпше ті миттєвості наповнити щастям.
 — Одного разу після підписання контракту С. Нагорняк зателефонував мені й запитав номер мого банківського рахунку, щоб переслати гроші. Я відповів, що до його переходу не причетний і, звісно, відмовився від грошей. Тоді він пояснив, що таким чином хоче віддячити мені за ту працю, яку я виконував, намагаючись працевлаштувати його в Англії.
Життя у ритмі двох таймів по 45 хвилин залишає невеликий проміжок на відпочинок. Будь-яка перемога, отримана на футбольному полі або поза його межами, була б неможлива без підтримки:
 — Мені пощастило: у мене чудова сім’я, яка надає наснаги, дуже сильно мене підтримує. Незважаючи на те, що я вже п’ятий рік поспіль не святкую з ними свій день народження, вони з повагою ставляться до моєї роботи. Якщо є сім’я, яка забезпечує твої тили, ти приречений на вдачу і щастя.
   Залишається лише додати, що кожна людина стає щасливішою, коли професія — робити щасливими інших.
   У його житті професія займає 99 відсотків, на все інше відводиться лише один. Його між собою поділяють чарівна дружина та прекрасні діти, мама і близькі друзі. Якщо людина повністю віддається улюбленій справі, то це більше, ніж професія.
   Завдяки футболу він має те, що має. Можливо, футбол — найсправедливіша сфера діяльності, бо тим, хто вірить у свою долю та без залишку віддається роботі, вона повертає все в багатократному розмірі. Якщо вам потрібні приклади, перечитайте, будь ласка, цю статтю уважніше. Не можна казати, що футбол важливіший за життя, але ж він міг бути ним.
   Після закінчення розмови я відправився впорядковувати власні думки про зустріч із цією людиною, а мій співрозмовник, хоч як це дивно, поїхав не на Копакобану в пошуках футбольних діамантів, а на Лазурний берег до своєї сім’ї по натхнення та спокій. І в цьому є він сам.    Хто він, цей загадковий агент? Отже, знайомтесь: Агент 001. Варга, Шандор Варга.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: