CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 28
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 28
???????
???? ??????
Павло Зібров: «Спочатку жінки, а потім - все інше»
CITY SOCIETY
Стяг над альпами
CITY SOCIETY
З салом гуляє Луцьк
Біс у ребро
CITY SOCIETY
За давнім «рецептом щастя»
CITY STUDY
Навчання з фантазією
Не бійтеся стукати у зачинені двері
ГРА за сценарієм пастушок
CITY HISTORY
«ALOKA» з Іпатіївського літопису
CITY FAMILY
Мюнхен: ОКТОБЕР фест
CITY ART
Козирна енергетика Янки
Скарби Ірини Свйонтек
Хулігани - гади, чи митці-революціонери?
CITY LIBRARY
Літописець плюсів життя
???? ??? CITY
???????:
N11(28) Грудень 2006     ???? ??????: Спочатку жінки, а потім - все інше
??? ? ???????
CITY SOCIETY
З салом гуляє Луцьк

«Кошмар, скільки слини у роті!»

Їй-бо, у центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки можна було не тільки повеселитися від душі, а й випити («казьонки» чи домашньої) та закусити смаженим поросятком. Глядачі наче передчували, що має трапитися щось таке, чого раніше не бувало і не могло бути...
— Я вперше покуштував сало, — аж тремтів від задоволення гість із Грузії Нодар Делідзе. — Кошмар, скільки тепер слини у моєму роті! Собака Павлова може позаздрити.

Натомість апетит глядачам «наганяв» конкурс на швидкість і кількість поїдання сала. Ніхто не зміг скласти конкуренції працівнику Державної служби охорони Володимиру Стриганіну з Луцька. Прицмокуючи, він ум’яв кілограм сала за менш ніж... двадцять хвилин. А тоді впав на сцену, віджався кілька разів, підвівся й запевнив, що з’їв би ще.
Саломану на таці піднесли печене порося і туристичну путівку в Туніс.
— Спеціально до чемпіонату я не готувався, — сказав Володимир Стриганін. — Просто не було такої потреби. Бо ж сало їм з дитинства. Вважаю, що кращої закуски немає...

На алеї парку з принесеними бутербродами шикувалися люди гуртами та родинами: молодь, матері з немовлятами, сімдесятирічні бабусі з дідусями... З’ясувалося, що в шерензі стояло 233 учасники чемпіонату (їм усім видали відповідне посвідчення). Довжина диво-сальбургера сягнула аж 43 метрів! Є рекорд!
І пивний клуб «Майдан» полоскотав українське самолюбство. Він запропонував бутерброд із сала по-луцьки у вигляді підкови площею двадцять один квадратний метр. Усі бажаючі мали можливість його покуштувати.

Цей бутерброд (він складався з 2000 канапок) приготували десятеро працівників. Вони використали 300 буханців чорного хліба, 85 кілограмів сала, кілька десятків пляшечок хрону й гірчиці. Крім того, для апетитної підкови знадобилися зелень, часник та цибуля.
Представник Книги рекордів Гіннесса і Книги рекордів України Ігор Підчибій не вірив своїм очам:
— Я вражений, бо ще не бачив такого великого сальбургера! Досі в Симферополі та Дніпропетровську було зафіксовано два рекордних бутерброди площею дев’ять і дванадцять квадратних метрів. Луцький сальбургер потрапить не лише у Книгу рекордів України, а й у Книгу рекордів Гіннесса.
То як вам? Слинка у роті ще не діймає? Не віриться, що хтось може залишитися байдужим до нашого національного продукту.


Всадовили льоху на лаву

Публіка вражено йойкнула і на церемонії відкриття макету пам’ятника свині та салу. Коли скинули з нього біле покривало, то люд побачив дерев’яну 830-кілограмову льоху. Застигла вона на лаві з великим кавалком сала у ратиці. Добра прикмета для міста.
Льоху вітали щирими оплесками. І навперейми фотографувалися з нею. Хтось навіть відважився поцілувати у ратицю. Була якась особлива мить: мовби народжувалися проста людська вдячність і радість.

Обличчя автора проекту Валерія Ленартовича стало таким, наче його уже обвіяв подих слави:
— Макет пам’ятника створено у рекордно стислі строки — всього лише за тиждень. Його вирізали з дуба. Всі ми любимо сало. І сподіваємося, що свято буде щорічним, матиме свої самобутні традиції.

Ігор Підчибій засвідчив, що ця дерев’яна скульптура увійде в категорію «Незвичайні пам’ятники». Вручивши директору творчої фірми «Ідея» Віталію Іваницькому спеціальний диплом, він додав:
— Справді, це перший проект у світі такого роду. Він офіційно буде запатентований після того, як відбудеться відкриття пам’ятника свині і салу. Сьогодні ми маємо 70 заявок від українців, які пропонують зареєструвати те чи інше унікальне досягнення.
Лучани ще мають визначитися, де стоятиме цей пам’ятник. Виготовити його обіцяли до наступного чемпіонату. Відомо, що справжня скульптура буде також із дуба й оброблятиметься спеціальними речовинами, щоб її не могли пошкодити ні вогонь, ні вода, ні перепади температури.


Міс і містера обирали за вгодованістю

Першої миті мені здалося, що то галюцинація після багатьох закушувань стравами з українського сала (не їсти їх було поганим тоном)... А вже другої, коли стріпнув головою, второпав, що то таки справді конкурс краси серед свиней.
Дівчатка куцохвості ходили на подіумі у панчохах з бантиками, коротесеньких спідничках, з-під яких виднілися мережані трусики. І, ніби соромлячись людських строїв, ховалися одна за одну. А та, що з сережками, як мені здалося, навіть фліртувала, випинаючи свої форми.
Хлопці-кабанці дефілювали в капелюхах, шкарпетках та фраках. Було очевидно, що на одяг тварин грошей не пошкодували організатори чемпіонату. Найпродуктивніші та «найелегантніші» породи свиней представили провідні господарства Волині.
Публіка не могла знайти собі місця.
— Ой, порятуйте, люди добрі, ой, не можу! — затрусився у реготі якийсь чоловік. — Що, краму не вистачило, щоб ноги прикрити, чи кравці забагато підрізали собі?
А що? Театр був — що треба. От тільки не варто забувати, що все-таки свині вчилися у людей, як одягатися... А ще трохи шкода, що до уваги не бралася сексуальність конкурсантів — міс і містера обирали виключно за вгодованістю. Приз глядацьких симпатій здобула свинка породи велика біла №1 Вєрка Сердючка зі своєю подружкою Гелею.
 

 А ми тую козацькую славу підіймемо!

Що то значить сало?! Йому присвячували поеми, оди й анекдоти. Місцевий художник навіть написав із сала картину, яку було продано на аукціоні. Складалося враження, що без сала узагалі не може бути життя. Завітав на чемпіонат і відомий режисер Олесь Санін, щоб відзняти комедійно-документальний фільм «Хліб. Сало. Горілка» (зможемо його побачити через два-три місяці).
Справді: любителі національного продукту досить легко звикали один до одного, поріднилися думками і настроями, ніби брат із братом. І як висловився гість з Білорусі, українець за походженням Степан Гриценко, відтепер «триматимуть» контакт на все життя, зустрічатимуть на наступних чемпіонатах. Ось як повертається справа!

Козак і сало — ще одна особлива тема шоу. Вона також втілювалася з гідним розмахом. На козацьких забавах чоловіки носили на плечах 50-кілограмові мішки з сіллю, перекидали колеса від вантажівок, транспортували ложками воду. Звання найсильнішого саломана здобув волинянин Валерій Давидов.
Конкурс товстунів (їхня маса тіла визначалася на електронних вагах) виграв оператор Всесвітньої служби УТР киянин Ігор Коркодим. Він важив 138 кілограмів. Отримуючи в нагороду печене порося, Ігор зізнався:
— Мені вперше підсунули таку свиню!

Вбивча активність журналіста білоруського радіо «Свобода» Сергія Магонова змусила багатьох саломанів відчути себе лише тінню головних подій на чемпіонаті. Він виступав на усіх забавах, отримав путівку до Австрії.
Організатори чемпіонату сказали, що на забавах з’їли не менше, ніж кілька центнерів сала. І додали по секрету: самі повинні зрозуміти, що за всіма ми не могли вслідкувати...

Я знічев’я прислуховувався, чи хто не закричить жалібно: «Дайте мені сала!» Засвідчую: ніхто не закричав. Отже, наситилися...

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Біс у ребро
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: