CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 27
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 27
???????
???? ??????
Скрипка хоч куди козак
CITY SOCIETY
Місто-легенда
Марія Зубрицька: «Туристом у культурі бути не можна»
Нові архітектурні ритми: від класики до хард-року
CITY SOCIETY
Юрій Поліщук: орієнтація на місцевості
CITY SOCIETY
У серця закони, яких розум не знає
CITY STUDY
«HOSTEL» у нас і в них
CITY HISTORY
За друге життя
Гошівський монастир
CITY HISTORY
Таємниці, сховані в табакерках
CITY FAMILY
А-ля Люксембург
CITY FAMILY
Світові бандуристи
CITY ART
Перед словом стоїть, як на сповіді
У жінку на ім'я графіка я закоханий віддавна
CITYLIBRARY
«Українська мова - моє тіло»
???? ??? CITY
???????:
N10(27) Листопад 2006     ???? ??????: Скрипка хоч куди козак
??? ? ???????
CITY SOCIETY
Нові архітектурні ритми: від класики до хард-року

— Вікторе Андрюсовичу, архітектуру часто порівнюють з мелодією, що застигла в часі. Якщо дотримуватися цієї метафори, яка мелодія притаманна Івано-Франківську?

 На мій погляд, це поєднання класичної музики, можливо, з хард-роком, але без плавних переходів. На превеликий жаль, архітектура нашого міста дещо спотворена. Зокрема, площа Ринок, де новобудови не вписуються в загальний ансамбль, ущільнюючи історичну територію і закриваючи вид на важливі архітектурні споруди, родзинки нашого міста. Але є й хороші перспективи відродження історичних пам’яток. Так, зараз ведуться консультації-перемовини з обласною державною адміністрацією щодо подальшої долі палацу Потоцьких. На моє переконання, ця споруда має бути туристичним, духовним, історичним та археологічним центром міста, де мав би розміщуватися музей етнографії, археології і краєзнавства. Адже виставлені в краєзнавчому музеї експонати складають усього 6-7% від їх загальної кількості. Відсутність виставкових площ призводить до того, що мешканці Івано-Франківська та туристи не мають змоги побачити всього того цінного надбання, яке є в нас. Тому якщо буде досягнуто порозуміння у владних коридорах, палац Потоцьких стане ще однією родзинкою міста, за допомогою якої можна привабити туристів, величезний потік котрих спрямовується в Карпати. Наше завдання — зацікавити приїжджих самим містом, затримати на добу-дві, а може, й більше. Передумови цьому є: чудові можливості для розвитку конференційного туризму і туризму розваг, величезна кількість талановитої молоді, яка працює на ентузіазмі. Я особисто буду сприяти проведенню розмаїтих імпрез, розвитку творчих майстерень, арт-студій…

— Які ще родзинки, на вашу думку, можуть зацікавити гостей міста?
— Сьогодні багато списів ламається об приміщення колишнього пивзаводу. Я вважаю, що це дійсно пам’ятка промисловості ХVIII століття, тож її треба обов’язково зберегти та відновити, тому що в Івано-Франківську завжди було пиво власного виробництва. Зараз це втрачено, але обов’язково буде відновлено як саму споруду, так і традиції пивоваріння.

— Які зміни плануються до запровадження найближчим часом у містобудуванні?
— Вже змінено ідеологію забудови Івано-Франківська. Будівельні роботи в центральній частині міста більше вестися не будуть. Винятком можуть стати лише ті споруди, які підлягають знесенню. Акцент у будівництві буде перенесено на розбудову прилеглих спальних мікрорайонів. Сьогодні розглядається можливість побудови міста-супутника. Я глибоко переконаний: ми зможемо говорити про те, що Івано-Франківськ — європейське місто, лише тоді, коли його околиці будуть європейськими хоча б зовнішньо.
Я вважаю помилкою дозвіл на будівництво великих торгових комплексів у центральній частині Івано-Франківська. Звичайно, в Європі вони теж присутні в центральних районах міст, але не в такій великій кількості, як у нас. До прикладу, в Чехії основна частина гіпермаркетів з розвинутою інфраструктурою розміщена за межами міста, на спеціально відведеній території приблизно в сто гектарів. Люди, які приїжджають туди, мають можливість зробити покупки, починаючи від сірників і закінчуючи меблями. Вважаю, що й нам необхідно у майбутньому запровадити такий досвід.
В силу об’єктивних обставин сьогодні в Івано-Франківську історичний центр поєднався з діловим. Великий потік людей, машин призводить до проблем з рухом транспорту, заторів на дорогах, руйнації дорожнього покриття. Тому виникає потреба у побудові нових сполучень, які допоможуть у першу чергу «розвантажити» центр міста.

— В Івано-Франківську вже кілька років працює проект ООН і не тільки фінансово сприяє відновленню багатоквартирних житлових будинків, а й запроваджує нові механізми залучення городян до вирішення проблем комунального господарства.
— Саме перед зустріччю з вами у мене відбулася плідна розмова з доктором Сахо, міжнародним менеджером, який координує цей проект. Його ідея полягає в тому, щоб залучити городян до вирішення локальних проблем міста, пов’язаних з житлово-комунальним господарством. Проект допомагає змінити ставлення людей до власності, дає розуміння того, що ця власність не чиясь, а їхня.
Представники проекту самі оглядають і обирають будинки, які, на їхню думку, потребують реконструкції. Потім погоджують свою ініціативу з мешканцями, а ті вже звертаються до міського голови з проектною пропозицією. Саме такий підхід викликає зацікавлення і стимулює людей до нових форм самоорганізації та зміни ставлення до комунальної власності.
Сьогодні ця програма діє в трьох містах України: Івано-Франківську, Рівному та Житомирі. Планується залучення й інших обласних центрів до цього проекту.

— Чому саме Івано-Франківськ став одним із пілотних міст впровадження проекту?
— На думку доктора Сахо і його колег, Івано-Франківськ є одним з найгарніших міст України. Сьогодні вони розглядають його як головного партнера, в якого будуть вкладати кошти, запрошують мешканців Івано-Франківська звертатися до міського голови зі своїми пропозиціями щодо розбудови рідного міста. Так що ініціатива за городянами.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Місто-легенда
  Марія Зубрицька: «Туристом у культурі бути не можна»
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: