CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 27
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 27
???????
???? ??????
Скрипка хоч куди козак
CITY SOCIETY
Місто-легенда
Марія Зубрицька: «Туристом у культурі бути не можна»
Нові архітектурні ритми: від класики до хард-року
CITY SOCIETY
Юрій Поліщук: орієнтація на місцевості
CITY SOCIETY
У серця закони, яких розум не знає
CITY STUDY
«HOSTEL» у нас і в них
CITY HISTORY
За друге життя
Гошівський монастир
CITY HISTORY
Таємниці, сховані в табакерках
CITY FAMILY
А-ля Люксембург
CITY FAMILY
Світові бандуристи
CITY ART
Перед словом стоїть, як на сповіді
У жінку на ім'я графіка я закоханий віддавна
CITYLIBRARY
«Українська мова - моє тіло»
???? ??? CITY
???????:
N10(27) Листопад 2006     ???? ??????: Скрипка хоч куди козак
??? ? ???????
CITY SOCIETY
Місто-легенда

Свого ключа до Львова шукаємо усі, без різниці — чи є заїжджими гостями, чи тут народились і проживаємо усе свідоме життя. І потім намагаємося тим ключем відімкнути не тільки львівську історію, а й свої відчуття. Бо образ міста — це не тільки те, що було чи є, а передовсім те, що бачимо, чуємо, що вражає. Деталі, з яких для кожного складається саме його Львів, легенди і люди...

Для одного Львів — стара бруківка, відлитий у Відні дзвін, встановлений на вежі Львівської ратуші у 1851 році, на якому багатозначний латинський напис: «Пильнуйтесь, бо не знаєте години!», кілька тисяч розмаїтих різнохарактерних лев’ячих зображень на фасадах будинків та перед ними, численні афоризми й цитати з античних авторів, висічені на віконних порталах кам’яниці на площі Ринок, 28, тощо.

Для іншого — жахлива своєю жорстокістю історія страти у XVI столітті за їхнє кохання вірменина Івашка і католички Зосі, яких, згідно з рішенням львівського суду, привселюдно спалили живцем відразу за мурами міста. (До речі, рівно через дев’ять років після цієї страти в історії міста трапилася найбільша пожежа, від якої готичний Львів згорів дощенту.) Це легенди про чорну труну, яка подекуди з’являється у коридорах магістрату, та привид монаха, якого неодноразово бачили глибокими вечорами в одному з найкращих зразків бароко у Львові — Домініканському костелі (кажуть, коли перепоховували монахів-домініканців, одного із них забули, і він не може знайти спокою), десятки інших легенд, які завжди супроводжують історію кожного стародавнього міста. 

Для ще іншого місто Лева — це передовсім першодрукар Іван Федоров, Богдан Хмельницький та Іван Підкова, Іван Франко та Маркіян Шашкевич, митрополит Андрей Шептицький й історик та перший президент України Михайло Грушевський, творець музики національного гімну «Ще не вмерла Україна» Михайло Вербицький та оперна співачка Соломія Крушельницька, зрештою, десятки інших, без кого українська історія, наука, культура виглядали б цілком інакше.

Львів — це найстаріші в нашій державі університет — Львівський національний університет імені Івана Франка — та вищий технічний навчальний заклад «Львівська Політехніка». Це один із найрозкішніших у Європі театрів опери та балету та найкраща пам’ятка барокової архітектури в Україні — собор св. Юра. 

Це виготовлена тут гасова лампа (1853), яка стала першою у світі, а також перша хокейна маска, що стала родоначальницею усіх хокейних масок. (Львів’янин, воротар львівської довоєнної хокейної команди «Україна» на прізвище Скрипій, аби захистити від можливих ударів шайбою обличчя, взяв звичайну військову каску французького взірця і прилаштував до неї сітку.) Це багато інших починань і надбань, які дають підстави львів’янам стверджувати: «Ми — неповторні».

Запах доброї кави і смак хорошого пива, закохані у капелюшки літні жінки та екстравагантні дівчата, не лише солідні чоловіки, а й безвуса юнь, яка робить спроби бути галантними кавалерами... А ще Львів — це обов’язково життя і смерть (у якому ще місті є грот самогубців?), розум і дурість, кохання і ненависть, відданість і зрада, доброзичливість і заздрість, велич і ницість... 

Львівград, Леополіс, Лемберг, Ілі, Іліборг, Леонбург, Ільво, Ільбадір, Лівовія, Літбон, Львув, Львів... Місто, яке цьогоріч відзначило 750-ліття від часу першої про нього літописної згадки, коли з його мурів у 1256 році побачили пожежу у Холмі. Це купа приурочених до цієї події заходів — приїзд президентів (не лише України, а й Литви та Польщі), фестивалі середньовічної культури та ковальського мистецтва, народних ремесел та музичний «Флюгери Львова», театральний «Золотий Лев», свято меду та презентації національних культур Львова, це «кіноЛев» та літературні імпрези. Зрештою, це широко розрекламоване світлове шоу німецького майстра Герта Гофа, на яке усі чекали найбільше, однак із тим, що обіцяли напередодні, воно майже нічого спільного не мало.
Це очікування та розчарування, це святкові народні гуляння і водночас гори сміття, загажені під’їзди, витоптані газони, розбиті машини, це вихованість і хамство, виваженість та нестриманість. Це багатоликість і полярність, яким є і саме місто...

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Марія Зубрицька: «Туристом у культурі бути не можна»
  Нові архітектурні ритми: від класики до хард-року
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: