CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 26
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 26
???????
???? ??????
Чічка
CITY SOCIETY
Випускний бал Кубка
CITY SOCIETY
Це магічне слово «Тустань»
CITY SOCIETY
Митець, який заперечує натхнення
Лялька-мотанка
CITY SOCIETY
Африканствували у Луцьку
CITY STUDY
5 обов`язкових років
Автостопом у людські серця
CITY HISTORY
Львівські палаци
Король Ядвіжка
CITY HISTORY
Загадки старого підземелля
CITY FAMILY
Цей шокуючий Брюссель
CITY ART
Територія вільних муз
CITY ART
Карпатський вернісаж
???? ??? CITY
???????:
N9(26) Вересень 2006     ???? ??????: CITY PEOPLE
??? ? ???????
CITY SOCIETY
Це магічне слово «Тустань»

Вранці на ще по-недільному порожніх львівстких вулицях можна було то тут, то там зауважити різного віку осіб з рюкзаками чи без, які, вітаючись, примовляли: «І ви в Тустань?» Того ж таки дня невеличка сільська дорога, відгалуження від Сколівської траси до кількох маленьких сіл - Корчина, Підгороддя, Урича, якою зазвичай проїжджає не більше однієї машини на годину, могла посперечатися жвавістю руху з автобаном. Про підїзди до села Урич годі було говорити - такого тут не бачили ніколи: кількість авто, маршруток і більших автобусів перевищувала кількість мешканців села в кілька разів. Тим, хто прибув після одинадцятої ранку, довелося залишати машину на околиці і вирушати через усе село пішки. Мета - скелі, колись місце розташування грізної слов`янськї фортеці Тустань. А тепер - майданчик Першого фестивалю української середньовічної культури «Тустань 2006».

П’ять тисяч років тому мешканці цих місць піднімалися на Урицькі скелі, щоби молитися своїм диким богам про силу і щастя вполювати здобич. Одинадцять століть тому наші предки вмонтували в ці скелі фортецю і назвали її Тустань, що в перекладі із праслов’янської означає приблизно: «тут стань, в тому місці, міцно, вперто і завзято». Тустань була ключем і до «шовкового шляху» з Китаю до Португалії, і до угорського кордону, і до імпорту солі в Європу. У 1980-ті, коли архітектор Михайло Рожко почав організовувати на скелі Урича перші експедиції, Тустань стала ключем не тільки до прадавньої історії цих територій. Вона стала оазою формування національної свідомості принаймні двох поколінь львів’ян. Тут, при вогнищі біля німих скель-свідків, дуже душевно співалося повстанських і просто своїх рідних українських пісень, тут у довгих наукових диспутах кастрована українська історія віднаходила свої правдиві корені, тут молодь училася вільно мислити і вільно дихати.

Можливо, саме тоді була складена відома урицька легенда про велетнів, які з давніх-давен заснували на цих землях могутню державу, а коли вона загинула, перетворилися на скелі. Відтоді щороку спускається з гори білий вершник і запитує у першого зустрічного: «Коли?» Але ніхто не знає, про що йдеться. Тому всі відповідають однаково: «Не знаємо». А якби хтось знав і сказав «Вже», то вийшло би з гори могутнє військо, і держава би відродилася.

Тому «Тустань» у Львові і загалом на Львівщині — слово магічне. Тож фестиваль середньовічної української культури, цього року вперше організований історично-культурним заповідником «Тустань» з метою популяризації стародавньої твердині, був приречений на успіх. І хоча самі організатори прогнозували як для першого разу десь до тисячі учасників, подивитися на лицарські забави в Тустані з’їхалося до десяти тисяч цікавих з цілої Галичини. Фестиваль підтримала навіть підступно-дощовита карпатська погода: протягом двох днів тут сяяло лагідне сонечко. Єдині, хто були не дуже сонечку раді, — це самі «лицарі» у розпечених обладунках. Проте спека таки не завадила їм протягом дня завзято змагатися за першість і прихильність прекрасних дам у численних поєдинках.

У фестивалі взяли участь клуби реконструкторів «Хорс», «Рістанія», «Орден Північного храму», «Йоні», «Яр-Тур», «Бранг-Юг», «Мальбрук», «Галицький лев», «Срібний вовк» з Києва, Харкова, Херсона, Хмельницького і, ясна річ, Львова. Поміж поєдинками звучала автентична середньовічна музика у виконанні музичних гуртів «Львівські менестрелі», «Раса», «Бурдан», а також вічна українська пісня. Режисер фестивалю Богдан Ревкевич створив театралізовану версію з життя княжих часів фортеці. А «одягнула» учасників художник фестивалю Мирослава Рожко, якій вдалося створити лаконічно-вишукані стилізації костюмів позаминулого тисячоліття. Кульмінацією фестивалю став нічний штурм дерев’яної фортеці — символічної моделі колишньої могутньої фортифікації. «Фестиваль потрібно оцінювати не за тим, що не вийшло, що не дотягнули, не врахували, не встигли, — підсумував подію директор заповідника «Тустань», син дослідника Михайла Рожка Василь, — а за тим, що вдалося».

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: