CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 25
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 25
???????
???? ??????
Не просто спокусити Білик
CITY PEOPLE
5 правил зіркового життя Тіни Канделакі
CITY SOCIETY
Я Світязь
Побужжя
Драгобрат
CITY HISTORY
Загадка львівських левів
Меа
Віднесені за світові води
Зона поганського культу
Гуцульський шик
CITY FAMILY
Амстердам: без заборон і обмежень
CITY ART
Бард романтичного фото
CITY ART
Ірина Мазур: «Постановка - це мільйонів варіантів»
CITY LIBRARY
Любко Дереш: Пишу так, як мені цікаво
???? ??? CITY
???????:
N8(25) Серпень 2006     ???? ??????: Я Світязь
??? ? ???????
CITY HISTORY
Загадка львівських левів

Те, що завжди вражає гостей Львова, — це величезна кількість скульптурних зображень лева скрізь, де тільки можна собі уявити: на будинках, у парках, на цвинтарях тощо. З гривами і без грив, малі і великі, кам’яні і металеві, хижі і добродушні — вони ті, без кого Львів, напевно, був би цілком іншим. Фахівці стверджують, що місто може похвалитися понад п’ятьма тисячами зображень лева, кожне з яких вартує окремого слова.

Але розповідають туристам про ці зображення, на жаль, нечасто. Можуть оповісти про лева, який колись стояв на високому стовпі біля входу у міську ратушу, а тепер упевнено доживає віку у парку на Високому Замку. Його ще називають левом Лоренцовича, оскільки свого часу цей лев тримав у лапах щит, на якому було зображено гмерк (сімейний знак) міщанина, що врятував бургомістра, якого викрав один негідник. Можуть згадати про двох сплячих красенів-левів біля входу у Порохову вежу, які, за однією із версій, були частиною військового трофею, привезеного до Львова під час Другої світової війни, а нині — невід’ємні від величезної львівської лев’ячої родини. Про ще одне-два зображення. Але в цілому леви ревно бережуть свої таємниці.

І тільки одиниці з львів’ян знають трохи більше за інших. До цих людей належать і відомі львовознавці, брати Петро та Іван Радковці, які навіть придумали казку, описавши кілька львівських левів. І таким чином спробували пояснити іншим, що таке повага до міста. Цю казку вони сьогодні охоче розповідають туристам під час своїх екскурсій.

«За нашою версією, — розповідає Петро Радковець, — на кам’яних левів, які стали головною ознакою герба Львова, перетворюються колишні львів’яни, які особливо прислужилися рідному місту. Є одна ніч у році, коли всі леви сходяться на своє зібрання, аби згадати минуле й обмінятися враженнями про сьогодення. Зокрема, приходить один із найповажніших та найстарших левів — лев із міського герба, який за життя був княжичем і управителем міста, яке сам створив, і саме тому його образ є на гербі. За ним іде непомітний лев, що дуже боїться світла, бо увесь свій час проводить у підземеллях Святоюрської гори — і насправді не лев це, а перший львівський монах, який жив у келіях цієї гори. Є лев-іноземець, який не приходить, а прилітає на такі зібрання — крилатий лев святого Марка, що у людській подобі був купцем, який об’їздив чимало міст, але Львів захопив його найбільше. Приходять цілі лев’ячі родини, бо за життя настільки причинилися Львову, що їхні герби є у багатьох місцях міста. Іде лев увесь у золоті і шатах — ще один колишній княжич, образ якого за доблесть розмістили на вежі міської ратуші. Колись поруч із ним завжди крокував левчик, якому у пащу вкладали міську сурму і сурмили, коли йшов ворог. За життя це був відважний хлопчина, що першим сповістив городян про наближення ворога. Але після падіння вежі у 1826 році левчик зник і більше не з’являється на львівських зібраннях… Та всі інші сходяться, крокують своїми кам’яними, дерев’яними, скляними, металевими, паперовими лапами по львівському бруку. І їхній хід може побачити й наш сучасник. Але тільки той, хто справді працює на славу міста».

Цю розповідь, до речі, Петро та Іван Радковці завжди завершують запитанням, яке звучить символічно: а всі мери сучасного Львова бачили святковий хід левів?

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Меа
  Віднесені за світові води
  Зона поганського культу
  Гуцульський шик
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: