CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 24
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 24
???????
???? ??????
Луцьк єднає фольклористів світу
Учасники фестивалю «Поліське літо з фольклором»
CITY PEOPLE
Футбол обєднує
CITY PEOPLE
«Синтетична» Лана - це космічна Руслана
CITY SOCIETY
На козичинну йду!
CITY SOCIETY
12 зоряних днів
CITY HISTORY
Ключі, які не відкривають жодних замків
Бастіон з «іншими привидами»
CITY FAMILY
На землі «баунті»
Відпочиваючи, обирай українське
CITY FAMILY
Стіни зеленої кімнати
CITY FAMILY
Політ над гніздом рицарів
CITY FAMILY
Дозволь собі безпечний бюст
CITY ART
Зупинена мить належить «пензлю»
Театр у кошику...
CITY LIBRARY
Ігор Калинець: «Треба вміти вчасно замовкнути»
???? ??? CITY
???????:
N7(24) Липень 2006     ???? ??????: CITY HOLIDAY
??? ? ???????
CITY FAMILY
Дозволь собі безпечний бюст

—Світлано Ігорівно, наскільки актуальне те, що відбулося на Криті?

— Дуже актуальне, оскільки рак молочної залози сьогодні, на жаль, справді суттєво помолодшав. Є дані, що на захворювання молочних залоз страждають понад сорок відсотків жінок, чимало з яких — молоді, і рак з-поміж інших хвороб посідає одне з перших місць. Ніхто ніколи не дасть гарантії, що це не трапиться з вами. Відповідно, кожна жінка сама має зробити все від неї залежне, аби зберегти не лише свою красу, а й життя також. Переконана, що серед найважливіших завдань прекрасної половини — регулярне (бодай раз у рік) відвідування гінеколога, який повинен обстежити не лише «нижній» жіночий поверх, а й молочні залози також.

— Себто промацати груди на предмет ущільнень, больових відчуттів, виділень із сосків, що можуть свідчити про жіночі проблеми?

— Так має виглядати грамотний і адекватний гінекологічний прийом. Коли лікарю видасться, що в молочних залозах жінки щось не так, він повинен направити її на ультразвукове обстеження і тоді — за необхідності — на рентгенівську мамографію. Ідеально, коли апарат УЗД є в гінекологічному кабінеті (в нас, слава Богу, він є). Тобто відразу можна побачити, чи справді є проблеми і які вони. Важливо, що ультразвукова мамографія рекомендована здебільшого жінкам молодого віку, жінкам з невеличкими грудьми і не має протипоказів (на відміну від класичної). Скажімо, її, усупереч рентгенівському обстеженню, можна проводити в період вагітності та годування груддю. Мета цього обстеження, як і рентгенівського, — виявити якісь злоякісні чи доброякісні утвори (кісти молочних залоз, що зараз дуже поширені, фіброаденоми тощо) і спровокувати жінку за допомогою відповідних фахівців дати їм раду.

— Після того, як у травні минулого року поп-зірка Кайлі Міноуг повідомила широкій громадськості, що в неї рак грудей на ранній стадії, кількість жінок, які, бажаючи обстежитися, звернулися в спеціалізовані медичні центри Великобританії та Франції (за офіційними даними), зросла на 25 відсотків. Чи вплинула ця інформація на мешканок України?

— Думаю, що так, адже газети і журнали зараз читають усі. Орієнтуюся на власні прийоми. До мене сьогодні з метою звичайного обстеження приходить набагато більше молодих жінок, аніж тих, кому далеко за сорок. Іноді самі кажуть, що прочитали якусь тематичну статтю, побачили по телевізору чи подруга розповіла, стурбувалися і хочуть знати, а як справи саме з їхнім здоров’ям. Себто інформація на людей впливає. А прийшовши обстежувати молочні залози, заодно хочуть знати, як справи у їхніх яєчників і матки. У себе в «Інтерсоно» ми ще практикуємо одночасне визначення за допомогою апарату УЗД стану щитовидної залози, оскільки ця залоза, як і груди та статеві органи, є третім наріжним каменем репродуктивного здоров’я жінки.

— Себто ви ведете мову про ендокринні причини безпліддя, де на недостатність роботи щитовидної залози відведено п’ятнадцять відсотків?

— Я веду мову про те, що проблеми із щитовидною залозою можуть призводити як до безпліддя, так і до невиношування вагітності, зрештою, як і до суттєвого порушення місячного циклу. Коли жінка скаржиться на підвищену втомлюваність, кровотечі, слабість, сповільнення серцевого ритму, невмотивоване збільшення маси тіла, сухість шкіри і навіть на охриплість голосу, у неї можна підозрювати знижену функцію щитовидної залози. Одна моя пацієнтка пішла до лікарів з бажанням позбутися охриплості голосу, а виявилося, що її потрібно оперувати, а гістологічний аналіз прооперованого матеріалу показав найнеприємніше, що може бути. Натомість про підвищену функцію щитовидної залози можуть свідчити зниження ваги, тремтіння, тривожність, аритмія і покращення апетиту. Яке відношення все це має до репродуктивного здоров’я жінки? Найпряміше. Одне й інше міцно взаємопов’язане. Проблеми з одним можуть провокувати проблеми з іншим і навпаки. Тобто коли у жінки порушений цикл, то причиною цього не обов’язково є яєчники чи матка. І спроможне підтвердити це супутнє обстеження молочних залоз і щитовидки.

— Є якісь показання, в який день циклу найкраще обстежувати молочні залози?

— Орієнтовно це шостий-восьмий день після початку місячних. Тобто у цей період молочна залоза за допомогою ультразвуку найточніше прочитувана. Звичайно, якщо у жінки дуже серйозні проблеми, то вони видимі незалежно від фази циклу, але найкраще вибрати для візиту до лікаря саме цей період.

— В Інтернеті натрапила на результати цікавого дослідження: виявляється, для жінок у віці 30-50 років прибавка у вазі навіть 5 відсотків суттєво збільшує ризик захворювання на рак молочної залози після менопаузи. Чим більше ваги жінка набирає, тим більший ризик. Натомість збереження стабільної ваги має прямо протилежний ефект. Якщо жінка намагається зберегти одну й ту ж вагу в цей період або свідомо худне, то ризик захворіти на рак молочної залози у неї на 40 відсотків менший, аніж у тих, хто вагу набирає. Що ще впливає на ймовірність захворювання цією страшною недугою?

— Якщо жінка курить, зловживає алкоголем, міцними напоями, кавою чи чаєм, не може жити без шоколаду, не налягає на овочі та фрукти. Я навіть рекомендую, коли виявляю у жінки проблеми з молочними залозами, звернути увагу на те, що вона їсть. А що стосується вже суто раку молочної залози, то, вважається, найбільша вірогідність ним захворіти у жінок, які старші 35 років, у тих, які мали пологи після тридцяти, тих, у кого найближчі родички страждали від цієї недуги, або якщо жінка сама мала рак іншої локалізації. Однак панікувати у будь-якому випадку не варто: чим раніше виявлена проблема, тим легше її долати. Просто не зволікайте з регулярними обстеженнями і — коли діагноз уже встановлено — не марнуйте часу на метушливі походи по «дідах і бабах», а покладіться на офіційну медицину. В даному випадку перше слово має бути за нею.

— Як впливає на молочні залози бажання жінок за допомогою хірургії отримати більший чи менший бюст?

— Що впливає — це факт. Жінки, які зважуються на такі операції, повинні обстежуватися на предмет виникнення усіляких патологій значно частіше.

— Як впливає на молочні залози вживання контрацептивів?

— На численних медичних конференціях досі не дійшли консенсусу щодо цього питання. Контрацептиви добре впливають на ендометрій і на яєчники — зменшується відсоток раку яєчників. Однак коли жінка має фіброаденому молочної залози, то перш ніж призначити їй контрацептив, треба двадцять разів подумати. Категорично протипоказані контрацептиви жінкам, які курять, особливо у віці понад 35 років. І не тільки їм. Але це вже інша тема.

— Гінекологи часто ведуть мову про самообстеження жінкою молочних залоз. Як має виглядати ця процедура?

— Ну, насамперед треба підкреслити, що регулярне самообстеження раз на місяць дає можливість виявити якісь зміни, перш ніж жінка збереться до лікаря. Обстежуватися можна у всіх положеннях — миючись під душем, лежачи на ліжку чи стоячи перед дзеркалом. Потрібно оцінити стан молочних залоз, їх рівномірність, симетричність, втягнення соска, наявність проблем зі шкірою.

— За даними Російського центру здоров’я, на рак молочних залоз хворіє кожна восьма жінка. Як часто особисто ви під час оглядів виявляєте таку онкологію?

— Маємо справу з онкологією чи ні — тільки з огляду на ультразвук однозначно сказати не можна. Мають бути зроблені обов’язкові додаткові аналізи. Але якщо грубо, то з десяти пацієнток одна завжди матиме у результатах обстеження запис, що у неї підозрюється рак молочних залоз.

— Попри все — яке ставлення до життя варто виробляти українській жінці? Чого їй бракує?

— Оптимізму. А оптимізм впливає напряму не лише на якість нашого життя, а й на стан гормональної та інших систем нашого організму. 

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: