CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 24
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 24
???????
???? ??????
Луцьк єднає фольклористів світу
Учасники фестивалю «Поліське літо з фольклором»
CITY PEOPLE
Футбол обєднує
CITY PEOPLE
«Синтетична» Лана - це космічна Руслана
CITY SOCIETY
На козичинну йду!
CITY SOCIETY
12 зоряних днів
CITY HISTORY
Ключі, які не відкривають жодних замків
Бастіон з «іншими привидами»
CITY FAMILY
На землі «баунті»
Відпочиваючи, обирай українське
CITY FAMILY
Стіни зеленої кімнати
CITY FAMILY
Політ над гніздом рицарів
CITY FAMILY
Дозволь собі безпечний бюст
CITY ART
Зупинена мить належить «пензлю»
Театр у кошику...
CITY LIBRARY
Ігор Калинець: «Треба вміти вчасно замовкнути»
???? ??? CITY
???????:
N7(24) Липень 2006     ???? ??????: CITY HOLIDAY
??? ? ???????
CITY HISTORY
Бастіон з «іншими привидами»

У генеалогічному дереві колишніх власників замку — сім поколінь. Династія Скарбків належала до гербового братства Абданк. Представники цього давнього польського роду вважали своїм прародичем шевця Скабу. Його сини в ХVІІ столітті отримали шляхетську гідність і стали називати себе Скарбками. Тривалий час вони володіли неабиякою власністю. Особливими заслугами не відзначалися, хоча й займали високі державні посади, презентували вище духовенство католицької церкви, обиралися депутатами сейму. Найбагатшим у роду був дід власника Бурштина Рафаїл. Він володів кількома містечками і двома десятками сіл.
У 1735 році, одруживши свою дочку Юлію Магдалену з Рафаїлом Скарбком, тодішній власник Бурштина Павло Беное віддав зятеві свої коломийські маєтності, а з ними і посаду коломийського хорунжого. На той час улюбленець Потоцьких Рафаїл Скарбек був уже суддею гродським галицьким (з 1728 року), депутатом трибуналу (1729), а також старостою яблоновським, солотвинським і коломийським (1731). До того ж фактичний господар краю Йосиф Потоцький зробив його комісаром своїх маєтностей і опікуном сина Станіслава. Після передчасної смерті дружини власник містечок Рожнятова й Обертина Рафаїл Скарбек через деякий час одружився вдруге зі звенигородською старостянкою Терезою з Богушів гербу Півкозиць, з якою мав трьох синів і двох доньок. Сини цього заможного шляхтича стали родоначальниками галицької (Ян і Людвик) та київсько-лехіцької (Гаврило Фелікс) гілок династії.
Замок, зведений Скарбками у Рожнятові, був добре укріпленим, мав дві бійниці для кругового обстрілу, два підземні ходи: до урочища Батин та до Василіянського монастиря. Один з ходів розпочинається поруч з нинішнім кабінетом начальника райвідділу. Запитую головного міліціонера району, де виходи з підземок і чи в нинішній час хтось намагався ними пройти.
— Зайти в ці катакомби наважився б хіба божевільний, — хитає головою Микола Дмитрович. — Адже в будь-який момент може статися обвал. А виходи з них, очевидно, були завалені в роки Другої світової війни, інакше всюдисущі хлопчаки вже давно б їх знайшли.
З погляду дислокації кращого місця для бастіону правоохоронців району не знайти: зовсім поруч — прокуратура, суд і адвокатура, пожежна частина, поліклініка, військкомат. Це вигідно, каже Микола Кравець, адже не потрібна конвойна машина, щоб везти підсудних у прокуратуру чи на судове засідання. До райдержадміністрації теж недалеко — метрів триста.
Як і в кожному пристойному замку, в Рожнятівському мали би бути привиди. Однак ніхто з особового складу поки що їх не бачив. «Зате є інші «привиди», — жартує заступник начальника райвідділу міліції по слідству Зіновій Савчук. — Вони — в ізоляторі тимчасового тримання. Вікна ізолятора виходять на колишній високий рів з водою. Ним за часів Речі Посполитої був оточений замок — надійне укріплення магнатів Скарбків».
 
Рожнятівські правоохоронці знають історію споруди, в якій працюють, пишаються тим, що саме вони є тепер її господарями. А відвідувачі, які сюди приходять, вочевидь, почуваються двічі захищеними — і товстими стінами, і людьми в міліцейських погонах. А вони, ці люди, намагаються працювати так, щоб у стінах замку було якомога менше «привидів».

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Ключі, які не відкривають жодних замків
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: