CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 24
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 24
???????
???? ??????
Луцьк єднає фольклористів світу
Учасники фестивалю «Поліське літо з фольклором»
CITY PEOPLE
Футбол обєднує
CITY PEOPLE
«Синтетична» Лана - це космічна Руслана
CITY SOCIETY
На козичинну йду!
CITY SOCIETY
12 зоряних днів
CITY HISTORY
Ключі, які не відкривають жодних замків
Бастіон з «іншими привидами»
CITY FAMILY
На землі «баунті»
Відпочиваючи, обирай українське
CITY FAMILY
Стіни зеленої кімнати
CITY FAMILY
Політ над гніздом рицарів
CITY FAMILY
Дозволь собі безпечний бюст
CITY ART
Зупинена мить належить «пензлю»
Театр у кошику...
CITY LIBRARY
Ігор Калинець: «Треба вміти вчасно замовкнути»
???? ??? CITY
???????:
N7(24) Липень 2006     ???? ??????: CITY HOLIDAY
??? ? ???????
CITY SOCIETY
На козичинну йду!

Козацькі могили... Козаччина... Поле Берестецької битви... Слова, які увібрав у себе з вранішнім молоком, з розповідями дідусів, коли пасли разом корів, зі спогадів прабабці Югенки. Вони переказували козацькі історії, про те, як збиралися возвести велетень-дзвін, як потаємно від властей вшановували пам’ять козаків. Воно й не дивно, адже моє рідне село Рідків від отих святих місць — за горбком на південний захід, якщо навпрошки, то кілометрів зо три буде.
Ще змалечку, спочатку з прабабцею (переважно у великій хустці за плечима), потім — з бабусею пішки, а згодом — з татом (уже садовив на раму ровера) — отак усією родиною діставалися на козаччину. То було святе. То було свято душі. Без мітингів і шашликів. Без політичної самореклами і шароварщини. Люди просто йшли, аби віддати шану героям-звитяжцям, вклонитися і мовчки, про себе проказати молитву. Це вже потім — поспілкуватися з екскурсоводами, помилуватися тутешніми краєвидами.
Пам’ятаю, щороку, як тільки сходили сніги і поля трішки підсихали, вирушали хлопчиськами на пошуки козацьких скарбів. Потім усі знахідки осідали в краєзнавчому куточку школи, а вже згодом передавали знайдене в Музей у Пляшевій. Хтозна, може, нині десь у експозиційній залі є козацька люлька або кресало, чи бодай свинцеві кульки, знайдені автором цих рядків.
Тоді ж, у юнацькі роки, частенько бували тут із товаришами, ловили верховодок з плотвичками. Вирушали вдосвіта, щоб вчасно прибути на «газ». Так тутешні називають місцину на Пляшевій, де русло ріки перетинає газопровід. Годинами видивлялися, чи не гойднеться бува поплавок. І мимоволі спливали думки: якими ж мужніми і відважними були наші предки, що зуміли встояти отут і втримати натиск сильнішого ворога. Де ви тепер, новітні Нечаї?

Це вже потім приїздив на козацькі могили зі студентськими друзями або одноосібно, а особливо поспілкуватись із світлої пам’яті Ігорем Кириловичем Свєшніковим... Археологом, істориком і просто людиною багатющої душі... Приїздив у справах журналістських, привозив сюди свою майбутню дружину, аби познайомити її із своєю землею. А згодом — із своїми синами приїздив... Ходили підземеллям, вдивлялися в розписи Івана Їжакевича, стрічали заходи сонця і проводжали поглядом сірих журавлів понад Стиром, їли гречаники з кулішем, варили юшку і довго розмовляли...

Для нормального українця не треба комфортабельний автобус або туристичний екіпаж, щоб дістатися сюди. Варто лишень прокинутися вранці, варто лише пам’ятати це місце, що є День пам’яті козаків. Лишити для нього місце у своєму серці і душі. Кожен по крапельці шани до такого дорогого клаптика землі. Може, од маленької любові кожного з нас усе-таки виросте одна велика любов до України. І «зеленеє поле» тоді не чорнітиме, і не сивітимуть так зарано наші батьки. І тоді кров пролита все-таки стане «вільною волею».

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: