CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 22
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 22
???????
???? ??????
Володимир Гришко: «Мільйон у душі»
CITY PEOPLE
Ірина Мерлені:«Я на килимі жорстка»
CITY SOCIETY
«Срібний вовк» прийшов
344-й день народження
Лемки: роки і долі
CITY SOCIETY
Батьківщина, яку ми не знаємо
CITY HISTORY
Родинне гніздо Потоцьких
Острог: історія з легенд
CITY FAMILY
Ігри патріотів
CITY FAMILY
Сучасне міське зелене середовище
CITY FAMILY
Спортивна Каталонія: чотири стихії
CITY ART
Екстрім «Пікардійської терці»
Її величність фотографиня
CITY LIBRARY
Тимофій Гаврилів: «Подорожі фантазією важливіші для творчості, ніж подорожі географічним простором»
???? ??? CITY
???????:
N5(22) Травень 2006     ???? ??????: CITY PEOPLE
??? ? ???????
CITY FAMILY
Сучасне міське зелене середовище

- Пані Галино, основна тема нашої попередньої зустрічі стосувалася питання історичних витоків ландшафтного проектування та дизайну, а також основних стилів цього мистецтва. А сьогодні хотілось би поговорити про основні тенденції озеленення сучасного міста.

— О, ця тема — не з легких, якщо не найважча у цій галузі. Адже місто — це штучно організоване середовище, й упродовж усього його існування людство вирішує одне й те ж завдання: створення максимального комфорту з мінімальним віддаленням від природи. І можу вас запевнити, що до сьогодні абсолютного рішення не знайдено.
Ситуація така: сучасна людина, з одного боку, має широкий горизонт свободи в демократичному суспільстві, а з другого — не має можливості впливати на спосіб життя, живучи в індустріальному місті. Баланс між людиною, природою і архітектурою втрачено.

— А з яких елементів складається зелене середовище міських і приміських територій?

— Спрощено такі елементи можна назвати макро- і мікроландшафтами міста. Слово «ландшафт» німецького походження і означає «краєвид». До макроландшафтів, або мегапросторових структур, слід зарахувати озеленення міжміських магістралей, рекреаційні зони, великі ландшафтні парки, простори. Але в Україні ця тема не є поставленою. Можливо, при появі концесійних автострад розпочнеться її реалізація. У Бельгії та Голландії вражають бузкові, рожеві, сині земляні відкоси висотою три-чотири метри, вкриті вереском, лавандою, ерікою, що простягнулися на декілька кілометрів, утворюючи шумозахисний екран автомагістралі. У Німеччині лісові масиви відгороджено спеціальною сіткою від автобанів, яка не дозволяє тваринам раптово з’являтися на дорозі. Бетонні, склопластикові шумозахисні екрани поблизу населених пунктів при автострадах по всій Європі мають вертикальне озеленення (дівочий виноград, витка гортензія, кампис). Усе виглядає доглянутим та естетичним, принаймні, з вікна автомобіля. Також продумані краєвиди, які під час руху авто міняються, та все ж дають можливість помітити доречність насаджень та їх доглянутість.

Розміщенням сучасних рекреаційних приміських зон коло наших міст (ресторани, кафе тощо) просто використовуємо або винищуємо зелений простір, не формуючи його новий образ.
Власники заміських клубних приватних об’єктів (гольф-клуби, спортивні та інші) змушені замовляти ландшафтні проекти, але ці рішення на сьогодні поодинокі, не типові та реалізовані на закритих територіях.
Приміські ландшафтні парки, зелені простори сьогодні найчастіше потребують інвестиційних проектів або захисту від несанкціонованого розграбування їх територій.

У суспільстві вже сформувалася потреба в нових масових розвагах (аквапарки, дитячі, спортивні, виставкові комплекси). Пропозиція економічно вигідних, функціонально нових технологій розваг та її реалізація на сьогодні — це професійне збереження і використання приміських зелених територій завтра.
Тому макроландшафтом повинні займатися виключно професіонали — біологи, екологи, ландшафтні архітектори та інженери. По приклади далеко не підемо — прямо в Європу.

Загальновідомий парк — виставка цибулькових квітів (гіацинти, тюльпани, крокуси, нарциси та інші) в Амстердамі — Кейкенхоф. Як ландшафтний парк був заснований 1830 року на землях приватних мисливських угідь. З 1949-го це постійно діюча весняна виставка квітів, яка працює з кінця березня до кінця травня. Кожного року розробляється нове дизайнерське рішення галявин, висівають 7,5 тонни насіння однолітнього газону і висаджують 7 мільйонів квітів. Усе це доглядає 31 професійний садівник. Проект економічно доцільний, оскільки анонсований як виставка-продаж.

На наших теренах усе більшої популярності набувають міські виставки, які не носять бізнесового забарвлення і, можливо, тому виглядають менш продуманими та скромнішими, хоча й організовані та виконані з великою слов’янською любов’ю і знаннями.
Показовим європейським прикладом професійного вирішення рекреаційної зони є дитячий парк розваг Діснейленд під Парижем. Вражаючий проект і не менш вражаюча його реалізація. Цей об’єкт — прибутковий.

— Пані Галино, до мікроландшафту ви, очевидно, зараховуєте міські території та невеликі простори?

— Так, це інтимні території, це території внутрішніх двориків житлових багатоповерхових кварталів. Ландшафти приватних садиб — це окрема тема, якої торкнемося наступного разу.
Сьогодні в міському житловому будівництві за кордоном і в нас найбільшої популярності здобули кондомініуми — замкнуті житлові комплекси (4-9 поверхів), що включають ландшафт. Квартири проектуються з позиції видових ландшафтних точок, і дуже часто саме це є одним з основних факторів формування ціни на житло.

— Але ж між макро- та мікроландшафтами досить багато інших міських територій, які потребують озеленення?

— На це питання відповідь буде досить жорстка, адже щодо цього у мене своя філософія. Майбутнє бачу в паралельному розвитку двох типів міського ландшафту та системи озеленення: муніципального користування і клубних територій.
До першого типу належать відкриті міські простори — вулиці, площі, сквери, міські сади і парки, призначені для масового перебування, відвідування та відпочинку громадян. Це має бути доступно всім — незалежно від рівня матеріального достатку, інтересів тощо. Це зближує людей, формує спільність міської громади. Маленькі скверики, незвичайні вітрини з іграшками, скульптурні фігурки котів, собак, у Берліні — ведмедів, бронзові фігурки кумедних людей на паркових та міських лавах, різнокольорові буси вмонтованих у тротуари вогників, які змінюють колір залежно від ваги пішохода. В цьому полягає нова філософія благоустрою вулиць, площ та інших муніципальних територій.

Одним словом, урбанізм з людським обличчям. Сьогодні це залежить від міської громади і управи та їх фінансової спроможності. Як приклад такого рішення можна навести благоустрій та озеленення громадського центру «Sony» в Берліні. Це своєрідний замкнутий квартал з великим внутрішнім двориком. Ніжні берізки, велетні-явори, ялинки та вічнозелений самшит стали «зеленими» архітектурними елементами комплексу.
Чудове історичне озеленення центральної частини Парижа органічно поєднано з архітектурними стилями. Характерна особливість: стрижені «стіни», «штори» з дрібнолистих кленів, лип та тополь дозволяють максимально включити їх зелену поверхню до архітектурного ансамблю. Художній ефект вражаючий, а доцільність — незаперечна, тому що об’єм опалого листя восени скорочується в багато разів.
Ландшафти та простори муніципального користування повинні насичуватись атракціонами, розвагами, концертними майданчиками, презентаціями з участю великої кількості людей і передбачати їх швидку трансформацію.

Другий тип міського ландшафту — це закриті паркові простори для членів того чи іншого клубу, наприклад, тенісні корти коло будівлі клубу, готелю, ресторану, кінні ферми для виїздів тощо. Клубна паркова культура — традиційна і стара, як сама культура. Їй притаманний певний консерватизм, свої ритуали. Це рівень платний, тому передбачає ландшафтну якість вищого класу.

— То що ж, на ваш погляд, необхідно для формування якісного зеленого міського середовища?

— Це так просто і в той же час складно. Необхідно, щоб три вічні і прості речі — ідея (ідеологія), кошти і професіоналізм — зустрілися і «сподобались» одне одному в одному місці і в один час. А механізмів тут безліч: міжособові, юридичні, державні закони, правила, традиції, відношення.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: