CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 22
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 22
???????
???? ??????
Володимир Гришко: «Мільйон у душі»
CITY PEOPLE
Ірина Мерлені:«Я на килимі жорстка»
CITY SOCIETY
«Срібний вовк» прийшов
344-й день народження
Лемки: роки і долі
CITY SOCIETY
Батьківщина, яку ми не знаємо
CITY HISTORY
Родинне гніздо Потоцьких
Острог: історія з легенд
CITY FAMILY
Ігри патріотів
CITY FAMILY
Сучасне міське зелене середовище
CITY FAMILY
Спортивна Каталонія: чотири стихії
CITY ART
Екстрім «Пікардійської терці»
Її величність фотографиня
CITY LIBRARY
Тимофій Гаврилів: «Подорожі фантазією важливіші для творчості, ніж подорожі географічним простором»
???? ??? CITY
???????:
N5(22) Травень 2006     ???? ??????: CITY PEOPLE
??? ? ???????
CITY SOCIETY
«Срібний вовк» прийшов

Якби прислухалися до того, що думають інші, можливо, нічого б не вийшло,а так сьогодні клуб відсвяткував уже п’ять років. На урочистості з цієї нагоди до Львова з’їхалися не лише «вовченята» з Києва, Луцька, Херсона та інших українських міст, а й однодумці з Росії, Білорусі та Угорщини. І не просто так, а на рицарські бої, які відбулися біля Порохової вежі. І, звісна річ, на бал та банкет, які були витримані в традиціях Середньовіччя.

Львів’яни були глибоко вражені, в одному товаристві спостерігаючи всякий люд у часовому періоді від VII по XVI століття — монголо-татар, ранніх скандинавів, русинів, а також рицарів та дам (в основному періоду середньовічної Європи), які немов зійшли перед людські очі зі стародавніх гравюр чи вийшли з музею. А тим не менше, всі ці строї шанувальники старовини шили спеціально чи замовляли у майстернях.

Свого часу на тему рицарства я спілкувалася з одним із кращих знавців старовинної зброї в Україні, відомим ерудитом у сфері старовини, науковим співробітником Львівського історичного музею Володимиром Мельником.


— Пане Володимире, якось уже узвичаєно, що з рицарством у нас асоціюються сила, чесність, благородство. Черговий міф для прийдешника?

— Звичайно, кодекс рицарської честі існував. Але проблема була в тому, що його не дотримувалися. Мали місце й убивства з-за рогу, і повстання проти короля, та й побої власних дружин. Рицарство гарно виглядає на папері, а в дійсності траплялося всяке. Скажімо, англійський король Генріх ІІ мав політичного суперника — архієпископа Кентерберійського Томаса Бекета, та й сказав якось, що було б непогано його позбутися. У кафедральному соборі Кентербері архієпископ загинув від рук рицарів короля, а зважте, що це ХІІ століття, коли усі — віруючі люди. Так що історія рицарства — це не лише оромантизовані сторінки.

— Сила рицарів — теж міф?

— Тут справа не в силі, а у витривалості. А це не одне і те ж. Не забувайте, що від сходу до заходу сонця рицарі махали мечами, не особливо утруднюючи себе розумовими вправами. Хлопчиків починали готувати до рицарської кар’єри, починаючи з семи років, і ця підготовка була безперервною. Рицар мав бути сильним, щоб нормально почуватися в обладунку, який разом із кольчугою міг важити до сорока кілограмів, а турнірний тягнув і на всі шістдесят, оскільки нікому не хотілося по-дурному ризикувати життям. Але передусім рицар мав бути витривалим і вправним, бо тільки сила в бою була малопомічна. Варте уваги, що водночас багато рицарів були неписьменні — такі собі часто-густо тупуваті особи без високих ідеалів і духовних поривань.

— У такому випадку чому так оромантизований — може, найбільше з-поміж інших — рицарський історичний період?

— А ви зверніть увагу, коли ця романтизація почалася: у кінці XVIII — на початку XIX століття, коли на зміну феодалізму почав приходити капіталізм. А капіталізм — це нічого романтичного: спрощені відносини, гонитва за грошима тощо. І представники класу феодалів, які в основному в цей час і займаються літературою, рицарство романтизують. Я не літературний критик, а історик. Але сказав би, що вся ця література на теми рицарства, яку маємо сьогодні, — це ностальгія класу, який зійшов з арени, за тим, що безповоротно відійшло у вічність.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  344-й день народження
  Лемки: роки і долі
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: