CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 21
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 21
???????
???? ??????
12 раундів з Віталієм Кличком
Влодко Кауфман: «Для мене мистецтво - хвороба, якої важко позбутись»
CITY SOCIETY
Академік з Прикарпаття
На крилах натхнення
CITY HISTORY
Слідами «Трьох білих Орлів»
CITY HISTORY
Серце старого Станіславова
CITY FAMILY
Кельн
Перлина Адріатики
CITY FAMILY
Чоловіче безпліддя
Мама для 87 дітей
CITY FAMILY
Зелена кімната нашої душі
CITY ART
Марія Корпанюк:«Життя для мене - це гра»
Райські «Небелиці» Гурістюка
У нас є все необхідне, аби духовно підкорити Європу
CITY ART
Парад Надій
Персонаж під знаком +
CITY LIBRARY
Василь Габор: «Жінки потребують любові»
???? ??? CITY
???????:
N4(21) Квітень 2006     ???? ??????: CITY PEOPLE
??? ? ???????
CITY FAMILY
Мама для 87 дітей

Так трапляється. Відійшли у вічність або живі, проте позбавлені батьківських прав. І хтозна, як могло би скластися життя малечі, якби одного дня не потрапила в дім, який цілком слушно зветься теплим, «під крило» до жінки, чия добра слава відома не лише в Долині.
...Коли директор дитячого будинку Оксана Михайлівна Круліковська каже, що працює тут «старшою мамою», ніхто не дивується. Бо хто ж іще, як не мама, ляже в лікарню із хворою півторарічною дитиною? А траплялося й таке. Уявити собі не могла, як залишити недуже маля наодинці з бідою серед чужих людей. От і довелося директору тимчасово змінити свій кабінет на лікарняну палату і ставити крихітку на ноги — як рідну. І це — коли вдома підростали власні сини.
Здавалося б, якого розуміння можна сподіватися від хлопчиків? Але навіть молодший якось серйозно, цілком по-дорослому, напутив Оксану Михайлівну на роботу: «Мамо, ти йди. Адже зі мною — бабуся. А ти там — для всіх мусиш».
І «мусить» уже... 17 років. Зізнається, що сім’я її завжди ревнувала до сиротинця, але по-доброму. І чоловік, і сини завжди розуміли: вона покликана долею опікуватися тими, хто не має в житті іншого гнізда, крім «Теплого дому». Як прикипає серце до цих знедолених дітей, відчули самі в ту пору, коли мама час від часу брала додому своїх вихованців. Це виявилося для її чоловіків надто важким випробовуванням. Ні, не тому, що мешкали тоді в однокімнатній квартирі. Просто одного дня сказали: «Знаєш, або брати назавжди, або ніколи». Тим більше не могли збагнути, як це — коли батьки покидають дітей.
Але ж покидають. У «Теплому домі» тільки у семи вихованців найрідніші люди померли. Решта — просто залишені напризволяще. І щороку на Івано-Франківщині 23-24 дітей стають сиротами при живих батьках.
Втім, і це не пожиттєвий вирок. Шанс на щастя є і в них, щоправда, останнім часом дуже маленький. Якщо п’ятнадцять років тому усиновлювачам — навіть не зарубіжним, а своїм, українським — доводилося, що називається, «стояти в черзі» за малям, то минулого року з Долинського дитбудинку в сім’ю взяли тільки трьох.
— Зараз, якщо на такий крок зважуються, то хочуть абсолютно здорових, ідеально розумних і дуже красивих дітей, — розповідає Оксана Михайлівна. — Але ж зізнаймося собі, що й у наших власних сім’ях таке не завжди буває.
Між тим, поки потенційні батьки шукають свій «еталон», за ними в «Теплому домі» спостерігають не менш уважно: як поводяться з дітьми, чи прагнуть збагнути їхній внутрішній світ, наскільки щирі. Та й узагалі — чи добре усвідомлюють, кого саме хочуть прийняти і для чого, чи готові до цього психологічно.
І нехай нечасто все «збігається», зате коли вибір зроблено й Оксана Михайлівна в черговий раз приходить до суду із сім’єю усиновлювачів, суддя — уже вкотре! —дивується: «Звідки ви таких берете? Це ж наче їхня рідна дитина — одне лице!»
А для неї все просто: «Щойно люди заходять у кабінет і я бачу їхні руки та очі, відразу розумію, хто їм підходить. Якщо це міцна сільська трудова сім’я, то саме на них чекає хлопчик із такої ж сільської місцевості, який першим спішить квіти полоти й любить на ділянці працювати. Такі батьки зможуть передати йому все найкраще, що в них закладено».
Втім, у «Теплому домі» не вирішують долю дитини замість неї. Навпаки — намагаються дати вибір у житті, виявити природні обдарування: хтось охоче займається музикою, хтось — малюванням, а комусь до вподоби комп’ютери. Ніщо не проходить повз увагу педагогів, бо ж у дитячих захопленнях може критися зернина майбутнього фаху, що проросте свого часу неабияким талантом.
Та навіть не це найголовніше для наставників. Вони прекрасно усвідомлюють: не всі їхні вихованці стануть професорами чи обійматимуть високі посади. Значно важливіше, аби кожен із них виріс доброю людиною, здатною розуміти ближнього, любити і співчувати, допомагати іншим і давати раду собі.
Долинські педагоги в оригінальний спосіб знайомлять дітлахів із секретами облаштування побуту. «Понеділок у нас — медичний день і день валеології, коли разом із медиками вчимо дітей любити себе, знати й розуміти свій організм, шанувати своє здоров’я, готуватися до майбутнього, — пояснює Оксана Михайлівна, — щоби при потребі знали, до кого йти і з ким радитися. У вівторок — день праці. На дитячій кухні всі по черзі готують різні страви — від простої канапки й салатику до вареників і налисників. Середа присвячена фізкультурі, а четвер — театральний: у нас є Театр дорослого й малого і ляльковий. У п’ятницю — господарсько-побутова практика: перемо, шиємо, вишиваємо, зашиваємо, латаємо... В суботу зазвичай — толока: повністю прибираємо всю нашу територію. Ну, а неділя, звісно, — день відпочинку, спілкування: йдемо до церкви, приймаємо відвідувачів і самі ходимо в гості».
У старшеньких незабаром з’явиться чимало нових справ. Для них переплановують окреме крило будинку, де будуть не тільки свій фітнес-клуб і комп’ютерний клас, а й пральні машини-автомати, і навіть спеціальні кухні. От вам і розваги, і навчання, і досвід самостійного господарювання. Він їм обов’язково знадобиться, бо вихованці «Теплого дому» мріють у майбутньому стати не тільки лікарями, вчителями, програмістами, а також — батьками. Мати щасливу сім’ю і власну домівку, де усім буде так само — тепло.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Чоловіче безпліддя
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: