CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 21
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 21
???????
???? ??????
12 раундів з Віталієм Кличком
Влодко Кауфман: «Для мене мистецтво - хвороба, якої важко позбутись»
CITY SOCIETY
Академік з Прикарпаття
На крилах натхнення
CITY HISTORY
Слідами «Трьох білих Орлів»
CITY HISTORY
Серце старого Станіславова
CITY FAMILY
Кельн
Перлина Адріатики
CITY FAMILY
Чоловіче безпліддя
Мама для 87 дітей
CITY FAMILY
Зелена кімната нашої душі
CITY ART
Марія Корпанюк:«Життя для мене - це гра»
Райські «Небелиці» Гурістюка
У нас є все необхідне, аби духовно підкорити Європу
CITY ART
Парад Надій
Персонаж під знаком +
CITY LIBRARY
Василь Габор: «Жінки потребують любові»
???? ??? CITY
???????:
N4(21) Квітень 2006     ???? ??????: CITY PEOPLE
??? ? ???????
CITY FAMILY
Чоловіче безпліддя

— Ігорю Євгеновичу, за даними Всесвітньої організації здоров’я, на частку чоловічого безпліддя у структурі безплідних шлюбів припадає від 30 до 60 відсотків. Можна почути й іншу статистику, мовляв, 40 відсотків безпліддя припадає на жінок, ще стільки ж на чоловіків, а в решті випадків причини не встановлені. Де правда? І що передусім мається на увазі, коли говоримо про чоловіче безпліддя?

— Правда в тому, що саме з обстеження чоловіка починається класична модель лікування безпліддя. Для окремих сімей це часто стає несподіванкою, оскільки багато хто ще й досі традиційно вважає: немає дітей — проблема в жінці. І коли раптом виявляється, що лікувати треба не дружину, а його — успішного, сильного, сексуально активного, то це стає свого роду психологічною катастрофою, яку подекуди пережити надзвичайно складно. Однак коли говоримо про чоловіче безпліддя, маємо на увазі аж ніяк не чоловічу інтимну силу (хоча подекуди її брак і безпліддя взаємопов’язані), а кількість, якість і рухливість сперматозоїдів, від яких залежить зачаття.

— Що потрібно, аби це виявити?

— Для початку здати сперму на дослідження — аналіз, який називається «спермограма». Тут враховується усе: кількість еякуляту (його має бути у рамках норми 3-5 мілілітрів), кількість сперматозоїдів в одному мілілітрі (не менше 20 мільйонів), їх якість (більшість з них має бути нормальна за формою, причому нормальність означає не відсутність дефектів у майбутньої дитини, а можливість запліднення), рухливість (понад половина з них мають швидко рухатися вперед або, принаймні, рухатися хаотично) тощо. До речі, варто знати: кілька днів перед здачею аналізу треба утриматися від сексу та алкоголю (пива зокрема, яке має майже контрацептивну дію), а часом здати аналіз повторно. І не впадати у відчай, коли раптом щось буде не так: медицина сьогодні хоч і не всесильна, але може багато.

— Зазвичай людина, чуючи лікарський присуд (особливо коли мова про щось життєво важливе), питає риторично: «Чому це сталося саме зі мною?» Отже, від чого виникає чоловіче безпліддя?

— Однозначної відповіді на це не існує. Безпліддя може бути тимчасовим з огляду на стреси, куріння, алкоголь, захоплення силовими тренуваннями тощо. А може бути викликане суто медичними проблемами — всілякими інфекціями, гормональними порушеннями, прийомом окремих медикаментів, травмами, спадковістю й іншим. Хоче чоловік стати батьком — сауна чи гаряча ванна не для нього, зрештою, як і тісна та затепла білизна. Вчені встановили: якщо упродовж шістдесяти днів мужчина бодай дві хвилини триматиме свій скарб у воді сорок градусів, про власних дітей може забути мінімум на півроку. Вироблення сперми суттєво придушують розмаїті хімічні речовини (як, скажімо, ефіри, які є у фарбах та клеях), повнота, надто часті заняття сексом. Любите тримати ноутбук на колінах, як, зрештою, носити мобілку на поясі чи в кишені штанів — не варто, коли мрієте про батьківство. Не можна відкидати і вплив Чорнобиля. Бо, може, сьогодні невипадково кожна третя-четверта аденома переростає у рак простати. Але це вже — інша тема.

— Якщо не обмежувати себе лише обговоренням проблеми безпліддя, а глянути ширше, то, скажімо, за російською статистикою, тільки 10 відсотків чоловіків, які мають сексуальні проблеми, звертаються до медиків. А решта 90 відсотків або ставлять на своєму житті великий хрест, або самостійно починають ковтати розрекламовані таблетки. Не думаю, що в цьому аспекті Україна з Росією дуже різниться. На ваш погляд, що жене чоловіка до лікаря-спеціаліста?

— Правду кажуть: поки грім не вдарить, чоловік не перехреститься. Свідомих чоловіків, які час від часу просто так приходили б на обстеження, наразі дуже мало. Найчастіше поріг кабінету переступають ті, хто хоче батьківства. Інші чекають — напевно, вчорашнього дня. І, що цікаво, тільки дві країни у Європі — Італія та Франція — розглядають андрологію як окрему галузь. А саме про неї зараз мова. У нас же андрологія — наука, яка є складовою урології, хоча це різні дисципліни, бо андрологія займається порушеннями статевої системи, а урологія — сечовивідної. Також приходять ті, хто відчуває: у нього проблеми.

— Напевно, найстрашніша в уяві чоловіка проблема — це імпотенція. Чи правда, що вона виліковується у 90 випадках зі ста?

— Можливо, але аж ніяк не за допомогою самостійного ковтання «Віагри». Тільки лікар може знати, що у кожному конкретному випадку робити. Адже причини ериктильної дисфункції можуть бути найрізноманітніші. А для цього треба обстежитись комплексно. До речі, до відома любителів «віагрової» чоловічої сили: як з’ясували британські дослідники, впливаючи на потенцію, цей препарат водночас дуже знижує здатність зачати дитину.

— Чим найчастіше хворіють чоловіки?

— Хронічним простатитом (запаленням простати, хоча гострий простатит буває рідше), запаленням яєчка, запаленням придатка яєчка, всілякими інфекціями, з яких найпоширенішими є хламідії, трихомонади, уреоплазма. Не треба експериментувати з медикаментами самостійно чи покладатися на те, що ті чи інші ліки допомогли другу. В нього могла бути зовсім інша клінічна картина. Тільки фахівець може підібрати ліки, які вам потрібні. Самодіяльність у сфері здоров’я може бути фатальна.

— Коли чоловікові потрібно бити на сполох?

— У Європі чоловіки йдуть до свого лікаря так само часто, як жінки до гінеколога. Не з тим, що у когось щось болить, а аби запобігти розвитку можливого захворювання. І так має бути. Після сорока років до «чоловічого» лікаря мужчинам варто звертатися бодай раз на два роки. Хоча ідеально відвідувати лікаря раз на рік.

— Відомо, що Чарлі Чаплін став батьком, коли йому було далеко за шістдесят, себто репродуктивна проблема перед ним не стояла. Сьогодні таке було б можливим? Проблеми безпліддя молодіють?

— Ну, в житті все можливо. Але уявіть собі, до нас звертаються молоді люди, яким недавно минуло двадцять. І при обстеженні проблеми в одного чи іншого можуть виявитися і справді серйозні. Однак зі своєї практики можу сказати: руки складати у будь-якому випадку не варто. Варіанти завжди є. І шанс стати батьками також...

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Мама для 87 дітей
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: