CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 20
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 20
???????
???? ??????
Яке райське життя, коли маєш таку дружбу!
ДВА ЖИТТЯ АНЖЕЛІКИ
Два життя Анжеліки Рудницької
CITY PEOPLE
Художник Никифор
CITY SOCIETY
Як зразок, як мрія
Японці на Прикарпатті
Люди-катастрофи
CITY HISTORY
У Луцьку було більше аптек, ніж у Москві
Скелі Урича
CITY FAMILY
Таїсія Литвиненко:«Кожна жінка сама робить собі чоловіка»
CITY FAMILY
У Вас стрес?!
Лікар номер «1»
CITY FAMILY
«Ноєв ковчег»
Пробіг... увесь світ
CITY MIX
Руслана цілувала й обіймала
«Зимові візерунки» з вихилясами
Королів «побила»... королева
«Цибульне» дітище «гвинтів»
CITY ART
Дарія Зав’ялова:Костюм - «це код образу»
Чорна перлина
CITY ART
Рука, якою водить Господь
CITY LIBRARY
Олександр Вільчинський:«Моя «Віагра» з Варшави»
???? ??? CITY
???????:
N3(20) Березень 2006     ???? ??????: CITY HOLIDAY
??? ? ???????
CITY FAMILY
Лікар номер «1»

— Любове Олегівно, у свідомості багатьох жінок гінеколог, як і стоматолог, — саме ті лікарі, візити до яких намагаєшся відтягнути, поки грім не вдарить. Наскільки важливим є цей лікар для прекрасної половини людства?
— Якщо врахувати, що репродуктивна система жінки з її нейроендокринною регуляцією порівняно з чоловічою системою збудована надзвичайно складно (не в образу нашим мужчинам) і що саме на жінку покладена дітородна функція, то контролювати цю систему потрібно постійно. Це, зрештою, не так уже й важко: головне — примусити себе таки переступити поріг гінекологічного кабінету. Що станеться потім? Лікар мав би відразу провести огляд грудних залоз, бактеріологічні дослідження піхвових виділень, цитологічне обстеження шийки матки, за можливості — кольпоскопію (дослідження шийки матки, піхви, вульви за допомогою оптичного приладу — кольпоскопа, що дає багаторазове збільшення і є надзвичайно цінним у ранній діагностиці злоякісних пухлин), ультразвукове обстеження (при потребі) і, звичайно, за наявності в жінки супутньої патології — супутнє обстеження. Гінекологічний огляд жінки тепер передбачає обов’язкове комплексне обстеження.

— Наскільки частими повинні бути такі візити? Чи правда, що у 8-10 відсотків жінок, які проходять профілактичний огляд (хоча нічого їх не турбує), усе ж виявляють гінекологічні захворювання, в тому числі онкологічні?
— Сумно, але так і є. Захворювань, які на перших етапах протікають цілком без симптомів, на жаль, не бракує. Мова про певні клітинні зміни (так звані дисплазії), скажімо, шийки матки, які можуть закінчитись онкологією, дисгормональні розлади в грудних залозах, не кажучи вже про інфекції (наприклад, чимало з тих, які передаються статевим шляхом), які, як правило, призводять до безпліддя чи порушення перебігу вагітності. Аби цього всього уникнути або ж якнайшвидше усунути, жінка мала б відвідувати гінеколога щонайменше раз на рік. На підтвердження цього маю моторошний приклад зі своєї практики. До мене на профілактичний огляд прийшла молода жінка (1978 року народження) зі скаргами, що в неї між менструаціями з’являються кров’янисті виділення після статевого акту. Це в жінок репродуктивного віку буває часто і може бути пов’язано з деякими гормональними розладами або ерозією шийки матки. Я була шокована, коли, обстежуючи її, раптом виявила запізнілу стадію раку шийки матки. На щастя, ця жінка вже мала двох дітей. Востаннє вона обстежувалася в гінеколога після народження другої дитини — за три роки перед тим, як прийшла до нас.

— Які інфекції трапляються найчастіше?
— Найчастішими є кандидозний вульвовагініт (у народі більше відомий як молочниця), яким хворіє близько 80 відсотків наших сучасниць, бактеріальний вагіноз і TORCH-інфекції. Значно зросла частота змішаного інфікування, одночасно спостерігається достовірне зростання кількості збудників у виявлених асоціаціях. До речі, цікаве спостереження: останнім часом рідкісними є гонорея і трихомонадні кольпіти, які мандрували світом раніше.

— Ну, з TORCH-інфекціями усе більш-менш ясно. Але як бути з тими запаленнями, які виникають не через збудників захворювання, а через реакцію нашого організму на якісь абсолютно звичайні речі?
— Передусім не боятися медиків та не лікуватися самостійно. Потрібно знати, що інфікування молочницею і бактеріальним вагінозом можливе при статевих контактах, але цей шлях передачі збудників до числа основних не належить. Ці інфекції можуть виникати навіть у тих, хто статевого життя не провадить. Жіночий організм у такий спосіб просто реагує на стреси, довкілля, спосіб життя чи харчування. Врегулювати ситуацію може лише лікар.
Ще один дуже важливий момент: скажімо, молочниці часто виникають через неконтрольований прийом ліків-антибіотиків або у випадках, коли лікарі інших спеціальностей, призначаючи якийсь антибіотик, забувають провести профілактику кандидозного кольпіту чи дисбактеріозу кишечника. Поцікавтеся в нього про це самостійно.

— Наскільки небезпечною є молочниця? Чи можна з нею жити без лікарського втручання?
— Прикрість полягає в тому, що коли молочниця набуває хронічного характеру, її стає дуже важко ліквідувати. Оскільки падає захисний бар’єр організму, до молочниці часто легко приєднується інша інфекція, поки врешті-решт не отримуємо такий собі мікст, який може мати погані наслідки. Тобто подобається це чи ні, але спочатку треба пролікуватися призначеними саме нами медикаментами з вживанням засобів, які відновлюють мікрофлору, нормалізують імунологічну реактивність організму, а далі вже можна підключити фізіотерапевтичні процедури, відпочинок.

— Чоловік має лікуватися разом із жінкою чи просто очікувати, коли все прийде в норму?
— Лікування статевого партнера є обов’язковим. Це важливо навіть при відсутності у нього клінічних проявів захворювання та виділення аналогічної мікрофлори. Саме від узгодження дій залежить ефективність лікування. Хоча молочниця і бактеріальний вагіноз не належать до інфекцій, які передаються статевим шляхом, вони все одно за певних обставин можуть потрапляти від одного партнера до іншого. І постійно заражати у зворотному порядку. Тобто жінка весь час хворітиме, незважаючи на всі лікувальні спроби, а чоловік, попри все, почуватиметься здоровим.

— Є хвороби «навпаки», коли жінка не підозрює, що інфікована, а в чоловіка видимі проблеми?
— Жодної клініки у жінок може не бути при TORCH-інфекціях, коли чоловіки відчувають, що з їхнім організмом щось не в порядку.

— Від інфекцій більше страждає чоловік чи жінка?
— Жінка. Може, через те, що вона породілля — теперішня чи майбутня, а потім — мама.

— Коли береш у руки будь-який медичний журнал, стає страшно. Складається враження, що з плином часу інфекції, яким медицина не може дати ради, тільки множаться. Чим «новим» у цьому ракурсі «тішить» гінекологія?
— Все частіше ми зустрічаємося з кількома збудниками в одному організмі одночасно, які на фоні тривалого призначення медикаментів виробляють стійкість. Тобто це означає, що при повторному лікуванні все важче підібрати медикаменти, які були б ефективними. І це справді проблема.

— І водночас реклама по телевізору і в газетах рябіє медикаментозними панацеями від усіх болячок. Як ви до цього ставитеся?
— Вкрай негативно, особливо якщо на рекламу «купуються» вагітні. Можливо, це через специфіку нашого центру, для якого поява нового життя — найважливіша. Жінка не має права забувати, що в першому триместрі вагітності і вона сама, і її малюк особливо чутливі до різних медикаментів. Прийом у цей період стрептоміцину, гентаміцину може призвести до майбутньої глухоти дитини; тетрацикліни викликають пошкодження зубів, бісептол — важку жовтяницю, хінін — порушення складу крові. Надлишок вживання вітаміну А в першому триместрі вагітності може викликати у дитини важкі вади розвитку центральної нервової системи, серця, нирок, статевих органів і кінцівок. Деякі зі снодійних засобів можуть спричинити важкі порушення центральної нервової системи тощо. Тобто лише деякі медикаменти у період вагітності можна застосовувати спокійно і безпечно.

— Себто якщо вагітна жінка у певний період прийняла таблетку анальгіну чи аспірину, то це може виявитися для майбутньої дитини фатальним?
— Одна таблетка не зашкодить, однак тривалий і неконтрольований прийом того ж аспірину може викликати погіршення зсідання крові у дитини, а вживання його після 36-го тижня вагітності — передчасне зрощення Боталової протоки. Тому особисто я проти будь-якої самодіяльності у цій площині, тим паче коли жінка чекає дитину. Саме спеціалізований лікар має вирішувати, який варіант буде найбільш прийнятним.

— Любове Олегівно, можна стверджувати, що свідомість наших співгромадян стосовно вашого фаху росте?
— Думаю, можна. Я би навіть сказала так: росте не свідомість, а самоповага. Люди дедалі більше цінують своє здоров’я, розуміючи, що саме воно є у житті найбільшим скарбом. Якщо зважити, що нормі в ракурсі гінекології відповідає здоров’я тільки 30 відсотків обстежених жінок, то такі тенденції можна лише вітати.

— Важливими є усі лікарські спеціальності. Та все ж яку нішу ви б відвели вашій?
— Я намагаюся розглядати гінекологію у парі з репродуктологією. А отже, мова про надзвичайно багатогранну науку, без якої жінці аж ніяк не обійтися, починаючи від часу, коли у неї встановлюється перша менструація, аж до періоду, коли жінка переживає менопаузу. Зваживши, що наш спосіб мислення, поведінки, життєдіяльність залежать від нейроендокринної регуляції, а гінекологія забрала собі яєчники (ендокринний орган, що продукує дуже важливий для жінки гормон естроген, який впливає на процеси мислення, світосприйняття, пам’ять), можна сказати, що ми є лікарями номер один. Або, принаймні, десь поруч.

— Ви згадали про естроген: якщо його багато — ми геніальні?
— Усе добре в міру. Принцип «чим більше, тим краще» працює не завжди. Надлишок естрогенів спричинює рак ендометрію, рак грудних залоз, рак яєчників тощо. Себто він завжди має бути врівноважений іншим гормоном. І мова йде навіть не про абсолютні величини, а про відносні. Якщо в жіночому організмі відносно багато естрогену, то патологія обов’язково буде.

— Любове Олегівно, ви постійно маєте справу з «жіночими» хворобами, а разом із ними — і з проблемою безпліддя, актуальність якої в суспільстві стрімко зростає. Де шукаєте наснагу для подальшої праці?
— В електронних листах однієї з моїх пацієнток. Цій жінці (живе не в Україні) виповнився 51 рік. Двадцять п’ять років безрезультатно лікувала безпліддя. Нині завагітніла завдяки нашому центру. Вона так довго цього чекала, що зараз емоції з неї так і ллються. Кожен її лист пройнятий світлими думками, заряджений таким високим позитивом, що розумієш: наша праця — не марна. Ось це відчуття, що ми, гінекологи, справді допомагаємо жінкам виконати місію, покладену на них природою, і є тим найосновнішим аргументом, що живу недаремно...

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  У Вас стрес?!
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: