CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 20
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 20
???????
???? ??????
Яке райське життя, коли маєш таку дружбу!
ДВА ЖИТТЯ АНЖЕЛІКИ
Два життя Анжеліки Рудницької
CITY PEOPLE
Художник Никифор
CITY SOCIETY
Як зразок, як мрія
Японці на Прикарпатті
Люди-катастрофи
CITY HISTORY
У Луцьку було більше аптек, ніж у Москві
Скелі Урича
CITY FAMILY
Таїсія Литвиненко:«Кожна жінка сама робить собі чоловіка»
CITY FAMILY
У Вас стрес?!
Лікар номер «1»
CITY FAMILY
«Ноєв ковчег»
Пробіг... увесь світ
CITY MIX
Руслана цілувала й обіймала
«Зимові візерунки» з вихилясами
Королів «побила»... королева
«Цибульне» дітище «гвинтів»
CITY ART
Дарія Зав’ялова:Костюм - «це код образу»
Чорна перлина
CITY ART
Рука, якою водить Господь
CITY LIBRARY
Олександр Вільчинський:«Моя «Віагра» з Варшави»
???? ??? CITY
???????:
N3(20) Березень 2006     ???? ??????: CITY HOLIDAY
??? ? ???????
CITY SOCIETY
Як зразок, як мрія

—Зіновію Васильовичу, в чому основна відмінність Івано-Франківська від інших міст Західного регіону України?
— Принципових відмінностей немає. Можливо, тому, що наше місто починало будуватися у 1662 році за планом європейських архітекторів тієї епохи, зокрема, француза Франсуа Коррасіні. Проект тоді замовляв граф Андрій Потоцький — представник давнього галицького роду. Він був дуже талановитою людиною, сповідував найсміливіші ідеї щодо містобудування (згадайте, наприклад, Софіївський парк в Умані чи Палац Потоцьких у Львові).
За моїми переконаннями, Станіславів (сучасний Івано-Франківськ) задумувався як зразок, місто-мрія, в якому враховано досвід європейського містобудування. Проте багато з первісного проекту з плином часу зникло, але те, що залишилося, ми намагаємося зберегти, не надто порушуючи містобудівельні норми, пропорції. Скажімо, наша площа Ринок — це абсолютно типова площа, яка є в кожному європейському місті.

— А як щодо архітектури міста?
— З архітектурних споруд, вартих уваги, неможливо не згадати Художній музей, греко-католицький кафедральний собор Святого Воскресіння, вірменську церкву. Це прекрасні будівлі, що залишилися з давніх часів. Ратуша на площі Ринок вважається прикладом правильних пропорцій. Будь-який архітектор підтвердить це. До речі, за реставрацію центральної частини міста Івано-Франківськ одержав Державну премію в галузі архітектури. У фінал вийшли наше місто і Луцьк. Державна комісія дуже скрупульозно проводила відбір, і врешті-решт Указом Президента України премія дісталася нам. Останні п’ять-шість років Івано-Франківськ займає перше-друге місця у конкурсі з благоустрою міст України, є лідером за темпами будівництва.
— Однією із «родимок» обласного центру вважається фонтан у центрі міста, який будували кілька років. У чому його унікальність?
— Цей комплекс створювався з великими труднощами. Виявляється, фахівців (навіть теоретиків) із будівництва фонтанів в Україні знайти нелегко. І вони не відповідають високому рівню професійності.
Ми ставили за мету звести «танцюючий» фонтан, у якому вода, світло й музика поєднуються в певній гармонії (подібним об’єктом у Словаччині може похвалитися місто Кошице). Ми були змушені залучити до роботи науковців із «Львівської Політехніки», які спроектували всю гідравліку, «пов‘язали» її зі світлом.
Фонтан став окрасою міста. Городяни прийняли його з вдячністю.

— А вам подобається Івано-Франківськ?
— Звичайно! Якби не подобався, я не був би міським головою. Певна річ, доводиться вирішувати найрізноманітніші проблеми. Гостро назріває необхідність створення транспортних розв’язок. Місто стає тісним і незручним. Ми розраховуємо на залучення інвестицій для розбудови сучасних об’їзних доріг.

— Як часто ви ходите містом пішки?
— Постійно і з задоволенням.

— Які ваші улюблені місця?
— У нас чудовий парк імені Тараса Шевченка. Свого часу на цій території було узлісся, називалося Дібровою. Дякуємо людям, які зберегли 32 гектари лісу. Він опинився практично в центрі міста.
Втім, якщо парком не займатися, то він із часом знову перетвориться на ліс. Наш парк уже наближався до такого стану. Зараз ми проводимо його реконструкцію. Хочу наголосити, що це дуже витратна справа.
Всі роботи з розвитку містобудування проводяться тільки за рахунок власних ресурсів. Проектанти, будівельники — місцеві кадри. Досить активно використовуємо матеріали власного виробництва.
Укладено угоду з Національним дендрологічним парком «Софіївка» в Умані. Його фахівці надають консультації, забезпечують саджанцями, квітами та іншими матеріалами.

— А як щодо освітлення міста?
— Існує таке поняття, як «муніципальна позика». Ми вирішили взяти участь у цій програмі. Це ж чудова можливість отримати додаткові кошти для розвитку міста. Щороку з міського бюджету виділялися певні суми на вирішення проблем з освітленням, особливо дворів у «спальних» районах. Проте цих коштів було недостатньо.
А ось завдяки позиці вирішили одразу всю проблему в комплексі. Уже встановлено нові лічильники, спільно з італійською фірмою на території міста налагоджено виробництво особливих ламп із використанням енергозберігаючих технологій. До кінця року місто буде освітлено повністю.

— Чого, на ваш погляд, не вистачає Івано-Франківську, щоб стати містом європейського зразка?
— Хоч що б там говорили, існує одна суттєва проблема: Івано-Франківськ не розташований на роздоріжжі торговельних шляхів. У нас немає міжнародного автобану, через місто не проходять міжнародні залізничні шляхи. Тому для нього існує небезпека стати «провінцією».
Свою стратегію будуємо таким чином, щоб і надалі залишатися лідером у розвитку містобудування. Порівняно з іншими містами, маємо велику конкурентну перевагу — в географічному розташуванні. Наше місто — це ворота в Карпати. Завдяки розвитку туризму щороку збільшується потік людей і грошей у нашу область.

— Які втілюються програми розвитку міста? На вирішення яких питань вони спрямовані?
— Ми одними з перших в Україні (в 1999 році) прийняли стратегічний план розвитку міста. У цьому році вже затверджено інший план, згідно з яким і працюємо. Одним із пріоритетів є розвиток науки. В принципі, ми хотіли, щоб місто стало студентським. І в цьому напрямку ми впевнено просуваємося. Нині у місті здобувають освіту понад 50 тисяч студентів. Це майже чверть населення міста. Хочеться, щоб студентів було не менше 100 тисяч. Тому будемо надавати вищим навчальним закладам пріоритети. Головне, щоб вони розвивалися.
Інший важливий напрямок — туризм. Разом із будівництвом це найбільш динамічна галузь у місті. Консалтингова компанія зі світовим ім’ям «Бергман-груп» долучилася до розробки стратегічного плану розвитку обласного центру, обіцяє лобіювати його в різних міжнародних організаціях. Мета — розробити стратегічний план розвитку туристичної галузі всього Карпатського регіону України. Він допоможе нам грамотно її розбудувати. Наразі маємо стихійну картину як будівництва туристичних об‘єктів, так і розвитку інфраструктури.

— Які ваші прогнози щодо розвитку міста в найближчі роки?
— Івано-Франківськ — лідер в Україні за багатьма економічними показниками. Це відкриває хороші перспективи для одержання інвестицій, розвитку малого й середнього бізнесу та всієї інфраструктури. Вся підготовча робота проведена, і тепер цілком реально отримати кошти — до нас уже приходять інвестори.
Думаю, основною тенденцією наступних років буде інвестування в розбудову сучасної економіки. Надаватимемо перевагу новим, екологічно безпечним технологіям і галузям. Територію для здійснення цієї задумки вже визначено — це Хриплинський промисловий вузол. До нього підведені всі комунікації. В цій частині міста ми згідні видавати інвесторам землю або в оренду, або на продаж без персоніфікації. Для цього вже є рішення сесії міської ради, підготовлений пакет документів. У наступні роки передбачаємо приріст економічних потужностей, збільшення кількості нових робочих місць і, відповідно, прибутків для міста. Воно розвиватиметься й будуватиме дороги, театри, фонтани, парки, молодіжні центри.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Японці на Прикарпатті
  Люди-катастрофи
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: