CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 19
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 19
???????
???? ??????
Леді Под
В гостях у CITY LiFE Лілія Покопаєва
CITY SOCIETY
Потрібні буква, цифра і нота
CITY SOCIETY
Силуети Львова руйнує не лише час...
Артур + Ванда = увічнена любов
Лучеськ Великий
CITY HISTORY
Палац колієвий
У Львові вежовий годинник працює з 1851 року
CITY FAMILY
Той, що танцює на цифрах
CITY FAMILY
Безпліддя лікує... любов до себе
CITY FAMILY
Весілля від Раїси Цапун
CITY FAMILY
Любіть собаку хоча б наполовину так, як вона любить вас!
CITY FAMILY
Балаклава
CITY ART
Світ на перехресті
На острові Олега Дергачова
CITY LIBRARY
«Бульйонна кістка» літературної юшки
Я, «Побєда» і Берлін
???? ??? CITY
???????:
N2(19) Лютий 2006     ???? ??????: ЛЕДІ ПОД
??? ? ???????
CITY FAMILY
Безпліддя лікує... любов до себе

Hаскільки відповідає дійсності те, що жінка, яка дуже хоче мати дитину, може так і не завагітніти через власну зацикленість на цьому бажанні?

— Сенс у цьому є, але це спрощене трактування. Насправді все набагато складніше. Психологічні проблеми, пов’язані з безпліддям, не залежать від однієї зміни, яка трапилася в характері людини чи у її житті. Треба з’ясувати весь життєвий досвід жінки, починаючи від її дитячих років. Адже насправді немає провини жінки у тому, що в неї виникла ця проблема. А дуже часто оточуючі (нехай і не навмисно) їй це закидають. Нерідко жінка звинувачує себе у цьому сама, підсвідомо пов’язуючи свою так звану провину з якоюсь ситуацією чи репліками, почутими ще дуже й дуже давно, — про що вона сьогодні може навіть не пам’ятати.

— Як можна це з’ясувати?

— Під час відкритої бесіди. Психолог стає інструментом для вивчення жінкою самої себе (які в неї були емоційні переживання, навантаження, стреси) та приймає її такою, якою вона є. А треба сказати, що цілковито нас приймають лише наші батьки. І то в період, коли вимагати від нас просто нічого не можна. Ми ростемо, і разом із цим ростуть вимоги світу до нас. І кожен починає шукати безумовну любов. Психолог дає оце прийняття, що відповідає одній зі складових безумовної любові. І це стає ресурсом для жінки, який допомагає ліквідувати усі труднощі і віднайти механізм, що блокує природні процеси.

— Йдеться про віру в себе?

— Про неї — як про кінцевий результат. Річ у тім, що всі причини наших недуг криються у нас самих. Тобто ми, не бажаючи цього, блокуємо щось у собі. Коли ці блоки зняти, людина почуватиметься набагато краще. Уже давно доведено, що психологія впливає на тіло, як тіло — на психологію. Існує навіть спеціальна наука про цей взаємовплив — психосоматика.

— Як знімаєте ці блоки?

— Що стосується безпліддя, то воно є маячком, який свідчить, що десь є перекіс. Емоційну сферу і мислення розділити не можна, як роботу, сімейне життя та здоров’я. І дуже часто буває, що проблема безпліддя може бути прямо пов’язана з якимись страхами, які затьмарюють психіку і бажання мати дитину. Тобто жінка насправді хоче сина чи доньку, але є фактори, які заважають завагітніти. Наприклад, страх фінансової непридатності, страхи щодо майбутнього материнства: мовляв, не зможу стати ідеальною мамою й інше. Наше завдання — виявити ці страхи і допомогти їх позбутись.

— У спеціальній літературі описані випадки, коли в жінки, яка дуже хоче мати дитину, навіть виникають симптоми вагітності: збільшуються груди, з’являються несподівані перепади настрою, вранішня нудота тощо. Чи бували у вашій практиці такі випадки і як психологія їх вирішує?

— Ми й самі хоча б раз у житті схоже переживали. Коли у щось надто сильно хочеться вірити, то здається, що так воно і є. Чоловіків, між іншим, це також стосується. Світовою практикою підтверджено, що чоловіка вагітної жінки, який щиро цим переймається, також може нудити, у нього паморочиться голова. Але фахівець-психолог орієнтується не на примарність, а на те, що є насправді. Ми будуємо навчання жінок у руслі, що жити треба тут і тепер. Це означає, що не думаємо про минуле і майбутнє, не намагаємося перестрибнути через роки і подивитись, як там буде, — це неможливо, а вчимо жити емоційно кожною хвилиною сьогодення. А для цього треба затратити трохи зусиль. Коли людина стане на запропонований нами шлях, то в нашій практиці ще не було випадку, щоб вона повертала назад.

— У знайомих моїх друзів довго не було дітей. Втративши будь-яку надію, багато зусиль і часу пара потратила на усиновлення сироти з дитбудинку. Через два-три місяці щасливого названого материнства мама завагітніла. Подружжя переконане, що це Бог винагородив їх за добру справу.

— Такі випадки бувають і пояснені за допомогою психології. Скажімо, за статистикою, 60 відсотків бездітних пар, які емігрують чи на тривалий термін виїжджають за кордон, вагітніють упродовж року. Себто вдома вони докладають чималих зусиль, аби вирішити проблему, яка — хоч-не-хоч — постійно підживлюється енергетикою родичів, друзів, знайомих, вживаються у неї, з’являється чимало страхів, із цим пов’язаних. А змінивши зовнішні обставини, люди вимушені адаптуватися в нових умовах. Їхня головна проблема не зникає, але відсувається на «потім». Люди тимчасово позбуваються своєї зацикленості, а це сприяє тому, що все може вирішитися своїм ходом. Так, очевидно, трапилось і зі знайомими ваших друзів.

— До «Інтерсоно» приходять люди, для яких такий медичний центр — часто остання надія, себто люди зациклені. Яким чином вдається цієї зацикленості їх позбавити?

— На практиці найефективнішою є робота у тренінгових групах. Але тут є свої проблеми, оскільки закорінені у свою біду люди часто мають панічний острах, нібито ще хтось довідається, що самі вони допомогти собі просто не в силі. Вони відмовляються розуміти, що в групі навчитися приймати самого себе можна набагато швидше і досконаліше. Бо поруч такі самі, як ти, й ця взаємопідтримка і є тим ґрунтом, на якому росте довіра жінки до себе самої.

— Тренінгова група складається тільки з жінок? Чи туди входять і чоловіки?

— Було би бажано мати змішані групи. Але в наших умовах це не дуже реально. Чоловіки здебільшого не мають на такі заняття (а тренінг передбачає їх аж двадцять) часу, та й жінки не готові, аби чоловіки брали в них участь. І навіть якщо чоловіки приходили (а такі випадки ми мали), то жіноча група їх виживала, відвойовуючи територію для себе. Розробивши програму тренінгів на основі інтуїції, практичного досвіду та зарубіжної і вітчизняної літератури, ми наразі допомагаємо тільки жінкам випрацьовувати навички поваги та любові до себе, відмежовувати впливи на них навколишнього світу.

— «Любов до себе» — гарно звучить, але як спромогтися на неї практично?

— Дати пораду, мовляв, любіть себе, й справді нічого не означає. Потрібно розвивати віру в себе. Якщо її нема, то треба з’ясувати, що цьому перешкоджає, аналізуючи життя конкретної людини від дитинства. Намагаємося вчити пізнавати себе зсередини: чому людина реагує на все саме так, а не інакше, чому її турбують саме ці речі, а не інші. Це доволі складно, бо іноді про себе відкриваються істини, які не є приємними. Але навчитися приймати себе з недоліками, які нам не подобаються, усвідомлювати, що працюєш на те, аби їх позбутись, і є вагомим кроком, аби не лише почати себе поважати, а й любити.

— Чи потрібен психолог психологові?

— Безперечно. У психотерапевтичній практиці існує багато моментів, коли психолог і клієнт мовби міняються місцями. Що це означає? Якщо це дійсно відверта, щира робота, то психолог завжди готовий поділитися тим, що сам відчував у кожну хвилину свого життя. І тут важливий досвід кожної людини — ним не обмінюються на вулиці, це ті переживання, які можливі в умовах консультування чи групи. Спостерігаючи мужність наших жінок, які знаходять у собі сили відкритися іншим, не хвилюючись за будь-які наслідки, і є для нас як для фахівців тим безцінним досвідом, заради якого працюємо. 

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: