CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 19
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 19
???????
???? ??????
Леді Под
В гостях у CITY LiFE Лілія Покопаєва
CITY SOCIETY
Потрібні буква, цифра і нота
CITY SOCIETY
Силуети Львова руйнує не лише час...
Артур + Ванда = увічнена любов
Лучеськ Великий
CITY HISTORY
Палац колієвий
У Львові вежовий годинник працює з 1851 року
CITY FAMILY
Той, що танцює на цифрах
CITY FAMILY
Безпліддя лікує... любов до себе
CITY FAMILY
Весілля від Раїси Цапун
CITY FAMILY
Любіть собаку хоча б наполовину так, як вона любить вас!
CITY FAMILY
Балаклава
CITY ART
Світ на перехресті
На острові Олега Дергачова
CITY LIBRARY
«Бульйонна кістка» літературної юшки
Я, «Побєда» і Берлін
???? ??? CITY
???????:
N2(19) Лютий 2006     ???? ??????: ЛЕДІ ПОД
??? ? ???????
CITY SOCIETY
Потрібні буква, цифра і нота

На запитання, яким чином мають постати буква, цифра і нота, щоб «зростав» інтелект, ніколи не може бути однозначної відповіді. Я вчився у школі, в якій уроки музики проводила вчителька трудового навчання. Знання з математики «прищеплювала» вчителька географії. На уроках образотворчого мистецтва прибирали шкільне подвір’я. Мурашки пробігають у мене за спиною при одній лише згадці про це.

До дискусії мене наштовхнули архівні матеріали про відому Палатинську школу Алкуїна в далекому ІХ столітті. З першого прочитання закарбувалися в пам’яті записи про урок Алкуїна, на якому відповідав син Карла Великого Піпін:
— Що таке буква?
— Страж історії.
— Що таке слово?
— Зрадник душі.
— Що таке язик?
— Бич повітря.
— Що таке повітря?
— Хранитель життя.
— Що таке голова?
— Вершина тіла.
— Що таке тіло?
— Житло душі...
Недавно я у свого любимого і незбагненного п’ятирічного онука запитав:
— Що таке буква?
— Це закарлючка у «Букварі».
— Що таке слово?
— Це кілька закарлючок...
Розмова припинилася за ініціативою внука — він кинувся розучувати нову комп’ютерну гру. Я розгубився... Ну, чому буква для внука — не страж історії, а всього лише «закарлючка»?! Він же відвідує найпрестижніший дитячий садок (виховательки ним нахвалитися не можуть). Читає, малює, вірші вчить напам’ять, конструює космічні кораблі...
Власне, не раз ловив себе на думці, що внук «читає, малює, вірші вчить напам’ять, конструює космічні кораблі...» лише для того, аби вирватися з цього узвичаєного світу. Майже щодня до нього прибігають сусідські діти. Граються вони у поліцейських і бандитів. Коронний номер — пограбування банку! Тішуся, що мій онук все-таки обирає роль поліцейського...
Якось він, готуючись до свята у садочку, декламував саме ті вірші українських поетів, які батько читав мені напам’ять у дитинстві. Їх свого часу вчив і я, і мої доньки... Це ж що виходить?! Кілька поколінь людей засвоюють те, що вчили ще діди і прадіди.
Власне, не тільки з цього приводу доводиться бідкатися... Я не можу уявити, як сприйматиме внук  «Наталку-Полтавку» чи «Кайдашеву сім’ю» (ці твори включаються у навчальну програму ще з часів так званої української радянської школи). Інтелектуально-естетичним підтекстом у них не «пахне». Зрештою, яка користь суспільству від того, що молодь іде в життя з героями, які «зав’язуються» на примітивному власницькому конфлікті? І хіба така «пожива» спонукатиме кого-небудь до конструювання космічного корабля?
Тільки не нагадуйте, що, окрім класичної літератури, у нас вивчається й сучасна і що в єдності вони пропонують ніби збірні образи. Свого часу будівельна індустрія також пишалася тим, що було винайдено збірні залізобетонні конструкції... Знаєте, як ними спотворили архітектуру наших міст. Але ж ідеться про навчання і виховання підростаючого покоління — не про будівельну справу.

Завідуючій дитячим садком я зумисне запропонував звести у найвищий ранг його діяльності букву, цифру і ноту. Вона поперхнулася, не стала зі мною розмовляти і, крутнувшись на одній нозі, побігла до телефону, щоб посваритися з сантехніком — каналізація потекла, а він і в вус не дме.

Так, державна система освіти не всесильна щодо вирішення питань раннього інтелектуально-естетичного розвитку дітей... Вона може похвалитися якою завгодно кількістю спеціалізованих груп з поглибленим вивченням усього. Проте не так просто перетворити садки (надто довго «тримається» ця, на мою думку, вже архаїчна назва) на пансіони шляхетного та інтелектуального виховання. Та й чи візьметься держава взагалі за цю справу?!
Луцьк уже має перший дошкільний заклад нового типу — центр раннього інтелектуально-естетичного виховання «Світлинка». Його створила випускниця Львівської музичної академії імені Миколи Лисенка Тетяна Кривицька.
— Ми приймаємо дітей з дворічного віку, — сказала вона. — Вчитися ніколи не рано!  Необхідно розвивати інтелект малюка вже з того часу, як почне розмовляти і тримати ложку в руках. Бо ж він наділений феноменальною здатністю легко сприймати інформацію. Заняття проводяться в нас у формі гри за світовими методиками з тринадцяти предметів — малювання, читання, математики, англійської мови, літератури, етикету, логіки, риторики...
— А риторика-то дітям навіщо?!
— Вона прищеплює смак до грамотного і легкого мовлення. Уперше в цьому році почали вчити малюків грати в шахи. У групі займається не більше восьми дітей. Вихователь має можливість працювати індивідуально з кожним. Наші вихованці ніколи не скажуть: «Ми навчаємося». Запитайте: «Що ви тут робите?» Вони неодмінно скажуть: «Граємося!»
У «Світлинці» з розумінням поставилися до методики японських педагогів: маленьким діткам нічого не забороняється. Вихователі були готові до того, щоб займатися з ними у невимушеній обстановці — cкажімо, сидячи на килимі (на ньому ж зручно гратися, відпочивати). Малюки не скористалися нагодою: для занять вибрали столики зі стільцями. Все — як у дорослих...
Подумати тільки: центр має свій театр. У його репертуарі — 28 п’єс! Серед них — оригінальні постановки англійською мовою! Діти віком від двох до шести років виступають у мюзиклах «Вовк і козенята», «Муха-цокотуха».
Не приховував свого здивування колишній балетмейстер-постановник Волинського обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Олексій Яриш:
— Постановка мюзиклу, в якому грають такі маленькі діти, напевно, відбувається вперше в Україні. Не варто забувати, що мюзикл — це складний жанр, у якому поєднані музика, спів, танець та сценічна мова. З усіма завданнями діти успішно впоралися. Вдалися їм не лише складні мізансцени, а й відтворення характеру героїв, уміння зосередитися на почуттях, пов’язаних з уявою, сприйняттям, увагою і фантазією.
Грати на музичних інструментах малюків тут також учать із двох років.
— Як колись виховувалися нащадки знатних сімей? — перепитує Тетяна Кривицька. — Вони вивчали мову, літературу, математику, обов’язково зналися на одному з видів мистецтва. На мою думку, найбільш благотворно на формування характеру людини впливає музика. Ось чому таку велику увагу приділяємо організації занять із цього предмету. Буква, цифра і нота у нас поєднуються найкращим чином. Саме на цій основі прагнемо виховати гармонійно розвинену особистість.
Ну, просто-таки фабрика вундеркіндів... Батьки також задоволені: раннє інтелектуально-естетичне виховання дітей відбувається в стінах одного приміщення — не потрібно з ними бігати від одного закладу до іншого (щоб «туди» не спізнитися на танці, а «там» щоб прийняли, скажімо, у гурток образотворчого мистецтва)...
Такий центр повинен був з’явитися... Так що виростуть діти, які на запитання «Що таке буква?» зможуть відповісти набагато красномовніше, ніж «Це страж історії»...

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: