CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 17
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 17
???????
CITY MIX
Танго — це танець життя
Славомір Мрожек. «Танго».
У театр прийшла сороканіжка
«Ляльки шоу-25»
Перший спектакль Єжи Новак зіграв у Богородчанах
Єжи Новак побував на Івано-Франківщині
CITY PEOPLE
Кузьма «Скрябін»:«Я стрижуся, коли в мене депресія...»
Кузьма в гостях у CITY LiFE
???? ??????
Василь Вірастюк: «Шварценегер поки не знає української мови»
Василь Вірастюк в гостях у CITY LiFE
CITY PEOPLE
Чотириста «похресників» родини Мороз
«Інтерсоно»
CITY SOCIETY
Вічна лучанка Олена Абаза
В гостях у CITY LiFE Олена Абаза
CITY SOCIETY
Ірена Карпа: «Продюсер мені гомілку покоцав, а я йому щелепу вибила»
В гостях у CITY LiFE Ірена Карпа
Екстремальний «Нівроку»
XII фестиваль молодіжного мистецтва «Нівроку» відбувся у Тернополі
CITY SOCIETY
Таємниці Личаківського кладовища
Розкриває CITY LiFE
CITY HISTORY
Древнє Рівне — язичницький мегаполіс?
Досліджує CITY LiFE
Трипільці жили біля сучасного Луцька
Досліджує CITY LiFE
CITY SHOPING
Кавовий бум на віденський кшталт-2
Все про каву!
CITY FAMILY
Злата Прага
Детально про Прагу...
CITY ART
Кременець — ворота раю
Фотовиставка присвячена славетному місту...
CITY ART
Шарм ретрографіки
«Руська, 12»
Гардероб її величності Історії
Франциск І мав 13 600 золотих ґудзиків
Музей — у подарунок!
...модерної скульптури Михайла Дзиндри...
???? ??? CITY
???????:
N10(17) Грудень 2005     ???? ??????: Богатирський виклик "Термінатору"
??? ? ???????
CITY HISTORY
Древнє Рівне — язичницький мегаполіс?

Як розповіла заввідділом охорони культурної спадщини Рівненського обласного краєзнавчого музею Тетяна
Бикова, в середині 90-х років минулого століття в парку імені Тараса Шевченка поблизу фонтана, у центрі якого розташована скульптура витязя, що бореться зі змієм, провалилася під землю чимала ділянка асфальту. Оскільки коштів на дослідження цього місця не знайшлося, його просто забетонували. Минуло ціле десятиліття, поки науковці вирішили повернутися до вивчення випадкової знахідки. В грудні минулого року вони всерйоз узялись обстежувати зони проваль, і це поклало початок розгадці існування рівненських підземних ходів.

Один із них було виявлено зовсім випадково — під час досліджень бункера, розташованого поблизу музею. Запрошений геофізик Олексій Андрєєв за допомогою біолокаційної апаратури (металевої рамки, що фіксує зміни геомагнітного поля в місцях, де існують чи існували підземні пустоти) виявив досить дивної форми підземний хід, оскільки той мав згин під прямим кутом. Були й припущення, що це залишки стіни прадавньої побудови, зведеної кілька століть тому.

Архітектор Валентин Дем’янов, який також долучився до вивчення залишків стін та ходів, висловив думку, що знахідка — це і є місто, зведене язичниками. Але оскільки жодних письмових згадок про існування дохристиянського мегаполісу на місці сучасного Рівного у вітчизняних джерелах не зустрічалось, історики вирішили шукати бодай найменші свідчення в літописних згадках іноземців. Була розроблена надзвичайно складна методика зі скануванням інформаційного поля. Після вивчення безлічі архівних матеріалів у записах арабських мандрівників удалося відшукати згадки про існування величезного міста, яким правили волхви (язичницькі жерці). Назва, на жаль, не згадується, проте є описання життя мегаполісу. На основі цих свідчень і проводилися пошуки.

За допомогою геофізичної апаратури дослідники виявили існування під землею величезного квадрата і припустили, що то могли бути межі замку Несвіцьких — основоположників Рівного. Однак згодом довелося повністю спростувати цю версію. За рік опрацювання знайденої інформації трійці науковців удалося не лише вивчити розташування більшості стін будівель, башт, захисних мурів та ремісничих центрів, а й відтворити план-схему міста. Так, за їхніми дослідженнями, мегаполіс існував приблизно в І-ІІІ століттях н. е. і розвивався досить успішно. В його центрі на спеціальній платформі з дерев’яних колод та смоли було зведено замок заможної верхівки. Платформа робилася для того, аби під час землетрусів пом’якшити коливання та захистити будівлю від руйнування. Навколо розміщувалися поселення та ремісничі центри. Є достеменні свідчення про те, які саме ремісники працювали в тих чи інших майстернях.

Знайдено також фундаменти трьох замків, з’єднаних між собою підземними ходами, і кілька башт, які слугували, швидше за все, охоронними спорудами. Одними з найцікавіших є язичницькі капища, які якнайкраще доводять унікальність та давність поселення. Окремі підземні ходи ведуть до річкових портів та сполучають з іншими великими містами. Навколо всього мегаполісу, що виходить за межі сучасного Рівного, розташовано п’ять кілець захисних стін. На їхні рештки, до речі, часто натикаються будівельники при зведенні споруд.

Дослідники переконані, що про систему підземних ходів добре знали німці, які в роки війни саме в Рівному створили рейхкомісаріат «Україна» — нацистський центр управління окупованими територіями. Вони не раз спускалися в підземелля і часто саме ходами пересувалися по місту.

Одне з питань, яке найбільше хвилює дослідників, — чому занепав мегаполіс? Адже його розвиток був настільки успішним, що населення міста постійно зростало. Після різних версій науковці зійшлися на тому, що воно вимерло під час епідемії чуми. Верхівка знаті з мешканцями, які вижили, перебралися на північ і вже на території сучасної Росії побудували ще одне місто за цим же планом.

Наразі науковці підготували до друку книгу, яка буде своєрідною «бомбою», адже перекреслить дослідження та переконання багатьох академічних істориків. Її чорновий варіант поданий на затвердження Президенту України, а вихід десяти тисяч друкованих екземплярів планується на кінець цього року. Один із відомих режисерів (ім’я якого поки що не називається) на основі книги запропонував відзняти кінострічку. Проте в найближчих планах рівненських дослідників — детальніше опрацювання та розкопки язичницького мегаполісу, який з упевненістю можна назвати знахідкою десятиліття.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
  Трипільці жили біля сучасного Луцька
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: