CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 14
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 14
???????
CITY MIX
Привіт з Мілана від Анатолія Тимощука
«Від дитячого турніру — до Ліги Чемпіонів»
Де знайти «Чарівний олівець»?
«Чарівний олівець» у Тернополі
Фортеці і замки — з клаптиків тканини
«Замки і фортеці України» від Лариси Корницької
Із Зінькова — у Канни
«Сотворіння любові» представлятимуть на Каннському кінофестивалі...
Естет Богуславський
Виставка митця Володимира Богуславського
CITY ШОУ
Приїжджайте… хоч на юшку з вуграми
«Маєтоки» в яких можна відпочити...
«Карпатський словоблуд»
Закарпатський фестиваль гумору
CITY ДРАЙВ
«Горіла» гума, «палала»
Мото-рок-забава у Києві
CITY ЗУСТРІЧ
Тіна Кароль: «Принц Чарльз назвав мене маленькою королевою»
Тіна Кароль в гостях у "CITY LiFE"
CITY FASHION
Осінь-2005 буде жіночною
Вже час шукати по крамницях чудернацькі спідниці, оксамитові жакети і чоботи-ботфорти
CITY ЗІРКА
Наталія Могилевська: «Ніякі гроші, успіхи, блага не варті спокою та щастя»
Наталя Могилевська в гостях у CITY LiFE
CITY ІСТОРІЯ
Підлоги давньої Європи шукайте... у Львові
«Керамічні підлоги Львова кінця ХІХ — початку ХХ століття»
CITY ПОСТАТЬ
Юрій Калашніков: «Дуже хочеться полетіти у космос!»
Юрій Калашніков в гостях у "CITY LiFE"
ЗАМКИ УКРАЇНИ
Голландська цитадель Галичини
Золочівський замок...
CITY ТРАДИЦІЇ
Шляхетні забави галицького панства
Фестиваль «Галицький лицар»...
CITY LIBRARY
Перекладач Андрій Содомора:«До власного літературного слова я йшов усе життя»
Андрій Содомора у CITY LiFE
ЕКСТРІМ
Світ у мертві «петлі»
Чемпіонат України в клубному класі планерів у Рівному
???? ??????
Карлові Вари
Уся правда про знаменитий курорт
ФЕСТИВАЛЬ
Містерія гуцульського духу
Міжнародний фестиваль етнічної музики у Шешорах
CITY РОК-Н-РОЛ
«Тарас Бульба» обрав «Ніагару»
«Тарас Бульба» знову у Дубно
???? ??? CITY
???????:
N7(14) Вересень 2005     ???? ??????: КАРЛОВІ ВАРИ
??? ? ???????
???? ??????
Карлові Вари

   Давайте пофантазуємо. Уявіть собі: старовинне місто. На одній із його вулиць Людвіг Ван Бетховен домислює партитуру своєї симфонії, а на сусідній Фредерік Шопен наспівує останні такти одного зі своїх ноктюрнів. На ажурному містку над річкою Тепла фізіолог Павлов, побачивши собаку, з яким прогулюється Зиґмунд Фрейд, кричить «Еврика!» і поспішає додому, зустрівши по дорозі Петра І, який уже сів на коня, щоби скочити на ньому на вершину неприступної скелі.
   Йдемо далі. В одній із тутешніх пивниць Бісмарк, Ататюрк, Карл Маркс, Гітлер та Брежнєв дегустують славетний напій місцевого виробництва — чудову настоянку на цілющих травах, яку підливає гостям її винахідник Ян Бехер. А тим часом у кафе «Elephant» режисер Тетяна Ліознова домислює зустріч розвідника всіх часів Штірліца з дружиною.
   «Що це за абракадабра?» — запитаєте ви. Втім, усе це справді відбувалося. Щоправда, в різні часи, але в одному й тому ж місті — на славетному світовому курорті Карлові Вари.

   Ось уже сім століть Карлові Вари дарують людям здоров’я. Це справжнє диво. Невеличке чеське містечко з населенням усього-на-всього п’ятдесят тисяч є визнаною в Європі столицею курортно-бальнеологічного лікування. Попити тутешньої живої водички з’їжджалася майже вся еліта Старого світу, весь європейський бомонд. Ми прогулювалися чепурними вуличками й не могли повірити в те, що ними ж у різні часи прогулювались Іоганн Себастьян Бах, Ніколо Паганіні, Ференц Ліст, Річард Вагнер, Іоганн Брамс, Арам Хачатурян. Це музиканти. А ще письменники Шіллер і Цвейг, Чапек і Кафка, актори Клаудія Кардинале й Джина Лоллобріджида, П’єр Рішар і Микита Михалков, Орнелла Муті й Майкл Дуглас та багато-багато інших. Здається, простіше було б перелічити імена тих, хто сюди ніколи не приїжджав, ніж перераховувати європейських та світових знаменитостей, які вшанували Карлові Вари своєю присутністю. Багато з них навіть залишили сліди свого перебування на курорті. Так, російський цар Петро І, окрім прийому лікувальних процедур, тривалих бесід із німецьким філософом Лейбніцем, участі (і перемог!) у змаганнях зі стрільби, знаходив час, аби попрацювати каменярем на будівництві вілли «У пава» та викувати залізну підкову в кузні сусіднього містечка Бжезов. І вілла, і кузня сьогодні є матеріальними свідченнями бурхливої діяльності невгамовної натури Петра І у Карлових Варах.

   Тільки раз на рік у Карлових Варах відбувається подія, яка відразу переносить усіх присутніх на курорті в глибину історії. Щорічно в перших числах травня у центрі міста можна побачити пишно вбрану процесію на конях, якій передує колона барабанщиків, також у старовинному вбранні, а замикають її трубадури, що грають на вигадливих середньовічних інструментах. Попереду на красені-коні виступає чоловік у плащі з горностаю і короною на голові. Час від часу він зупиняється, вітає шановну публіку і зачитує згорнутий у трубку наказ. Усе це виглядає дуже помпезно й інтригуюче. Побачивши ваше здивоване обличчя, будь-який пересічний карловарець із задоволенням і навіть певною долею натхнення розповість вам воістину казкову історію відкриття чудодійних місцевих джерел.
   Одним із перших літописців міста був лікар епохи Відродження Фабіан Соммер, уродженець Карлових Вар. Ще в 1571 році він писав про відкриття джерела, яке й досі називається тут Вржидлом: «Карл IV вирушив якось на полювання у віддалені місця й долини. Переслідуючи дикого звіра, один із його мисливських собак потрапив у глибокий вир, із якого стрімко виривалася гаряча вода. Собака почав вити від болю. На його завивання поспішили мисливці, де їхнім очам відкрилося дивне видовище: з землі високо в небо б’є гарячий струмінь води. Коли на це місце під’їхав і сам імператор, він як мудрий правитель припустив, що цій воді можуть бути притаманні цілющі властивості. Карл про всяк випадок опустив до джерела свої хворі ноги. І — о, диво! — майже відразу відчув полегшення».
   Після чудодійного зцілення імператор видав указ про те, щоб на цьому місці, біля цілющих джерел, було збудоване містечко. Тож з’явилося місто, яке стало йменуватися Карлові Вари, — на честь Карла IV.
Історія Карлових Вар завжди була невідривно пов’язана з використанням цілющих мінеральних джерел. Це знайшло своє відображення і в архітектурі, і в економіці, і в усій атмосфері міста. За період існування курорту тут пройшли лікування шість (!) мільйонів пацієнтів з усього світу.
   Головним і безперечним феноменом міста є курортне лікування. На його невеличкій території виходять на поверхню понад шістдесят джерел, із яких лікарі рекомендують лише тринадцять — найбільш продуктивних. Температура води в них коливається від 34 до 73 градусів за Цельсієм. Щосекунди з-під землі «на волю» виривається 33 літри цілющої живої води. Тобто щоденно джерела виносять на поверхню близько трьох мільйонів літрів лікувальної мінеральної води, в якій міститься вісімнадцять тонн мінеральних солей. Аж до XVIII століття вважалося, що це благодать Божа, яка спустилася з небес до людства, що страждає. Щоправда, методи лікування на курорті в той час були дещо драконівські. Так, у Середньовіччі нещасні пацієнти були змушені сидіти в ваннах із теплою мінеральною водою від 10 до 12 годин на день. Вважалося, що через шкіру, яка тріскалася в результаті тривалого перебування у воді, хвороба покидала тіло страждальця. Пізніше деякі пацієнти вагалися, чи варто випивати ту величезну кількість мінеральної води, яку їм прописували лікарі, бо рахунок ішов на літри. Але європейська медицина розвивалась, а разом із нею розвивалась і наука, яку в наші дні прийнято називати бальнеологією. І сьогодні знайдеться чимало вдячних пацієнтів, які дякують Богові за те, що є на світі таке дивне місце — Карлові Вари.
   Про дивовижну силу місцевої води свідчить і такий цікавий факт:  Іоганн Вольфганг Гете, який, до речі, приїздив до Карлових Вар тринадцять разів поспіль, закохався на курорті в 19-річну Ульрику фон Леветцов. Він запропонував їй руку й серце, але, на жаль, отримав гарбуза. Однак найцікавіше те, що він закохався… на восьмому десятку!
   Заслуговує на увагу архітектурна вишуканість міста. Цікавий факт: на початку ХХ століття, перед Першою світовою війною, нею захоплювались, а вже через півстоліття, після закінчення Другої світової, до неї ставились як до волаючого прикладу несмаку. Сьогодні ж архітектурна неповторність міста — це предмет гордості його мешканців і захоплення гостей. «Найбільші архітектурні чари притаманні в Чехословаччині Карловим Варам. Це те, що можна виразити одним словом, — елегантність», — писав Ле Корбюз’є, який розумівся на цих речах. Отже, смаки поколінь змінюються, а краса чудового міста залишається.
   У Карлових Варах чимала кількість готелів — на будь-який смак та гаманець. Але найбільшою популярністю користуються, звичайно, санаторно-курортні комплекси зі своїми бальнеоцентрами. Такі, наприклад, як «Сан-Суссі», «Швейцарський двір», «Термал». Саме в них, навіть не виходячи з території свого санаторію, ви можете отримати весь комплекс необхідних процедур.

   Окреме місце в історії Карлових Вар посідає санаторій «Імперіал». Його видно звідусіль, бо він стоїть на горі, зустрічає вас на під’їзді до міста, височить над усіма готелями, пансіонами, віллами, санаторіями. Це прощальний поцілунок кінця прекрасної епохи, яка скінчилася з початком Першої світової війни. Це остання споруда, збудована у вигадливому бароковому стилі, відтоді, а саме — з 1912 року, Карлові Вари ніби законсервувались і залишились одним великим чарівним пам’ятником архітектури.

   Незважаючи на те, що це маленьке містечко, йому притаманні всі риси великого фешенебельного міста з його чарами, комфортом, розвагами. І в цьому також криється одна з численних таємниць привабливості Карлових Вар. Відпочивати тут завжди було модно й престижно.
   Карлові Вари називають «діамантом у смарагдовій оправі». І дійсно — саме так виглядає це містечко в глибокій та вузькій долині річки Тепла, з усіх боків оточене зеленими пагорбами. Таке місце розташування курорту викликає у людей, які приїхали сюди, відчуття спокою та захищеності від світу, сповненого стресів, суєти та щоденних клопотів. Саме в такій атмосфері посилюється ефект курортного лікування.
   Восьма година ранку. Ви неспішно йдете по вулиці, минаєте знаменитий п’ятизірковий гранд-готель «Pupp», по білому містку перетинаєте річку Теплу, яка привітно парує, ніби хоче сказати: «Друже! Я вже приготувала для тебе свіжу цілющу водичку!» На хвилинку зупиняєтесь, щоби помилуватися квітучою магнолією, привітно махаєте всюдисущим японським туристам, читаєте одну, другу, третю меморіальні таблички «Тут був...» і врешті опиняєтеся поблизу славетної Млинної колонади, в якій сонячний світ і тіні створюють геометричні візерунки. Дзвін костьолу Марії Магдалини б’є дев’ять разів, і ви починаєте священнодію — набираєте воду з джерела у спеціальну «поїлочку» з високим горлом. Ви п’єте воду довго-довго, роззираючись навколо, вітаючи знайомих і впізнаючи знаменитостей, які, як і ви, цідять водичку з таких же поїлок. Ви впевнені, що саме в цей момент разом із яскравим сонцем, чистим повітрям і цілющою водою здоров’я перетікає до вашого організму. Ви щасливі, сильні, красиві, здорові… Так є сьогодні, так буде завтра. Так буде завжди...

   А насамкінець тост. Так-так. Не дивуйтеся — справжнісінький тост, але з карловарською водою в келиху. Один мій знайомий, дуже мудрий лікар, нещодавно сказав: «У людини багато різних отворів, і біля кожного чекає свій спеціаліст. Тож вип’ємо за те, щоб зустріч з будь-яким лікарем відбулась якомога пізніше». А що для цього треба зробити, ви, сподіваюся, вже зрозуміли: просто приїхати до Карлових Вар...

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: