CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 14
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 14
???????
CITY MIX
Привіт з Мілана від Анатолія Тимощука
«Від дитячого турніру — до Ліги Чемпіонів»
Де знайти «Чарівний олівець»?
«Чарівний олівець» у Тернополі
Фортеці і замки — з клаптиків тканини
«Замки і фортеці України» від Лариси Корницької
Із Зінькова — у Канни
«Сотворіння любові» представлятимуть на Каннському кінофестивалі...
Естет Богуславський
Виставка митця Володимира Богуславського
CITY ШОУ
Приїжджайте… хоч на юшку з вуграми
«Маєтоки» в яких можна відпочити...
«Карпатський словоблуд»
Закарпатський фестиваль гумору
CITY ДРАЙВ
«Горіла» гума, «палала»
Мото-рок-забава у Києві
CITY ЗУСТРІЧ
Тіна Кароль: «Принц Чарльз назвав мене маленькою королевою»
Тіна Кароль в гостях у "CITY LiFE"
CITY FASHION
Осінь-2005 буде жіночною
Вже час шукати по крамницях чудернацькі спідниці, оксамитові жакети і чоботи-ботфорти
CITY ЗІРКА
Наталія Могилевська: «Ніякі гроші, успіхи, блага не варті спокою та щастя»
Наталя Могилевська в гостях у CITY LiFE
CITY ІСТОРІЯ
Підлоги давньої Європи шукайте... у Львові
«Керамічні підлоги Львова кінця ХІХ — початку ХХ століття»
CITY ПОСТАТЬ
Юрій Калашніков: «Дуже хочеться полетіти у космос!»
Юрій Калашніков в гостях у "CITY LiFE"
ЗАМКИ УКРАЇНИ
Голландська цитадель Галичини
Золочівський замок...
CITY ТРАДИЦІЇ
Шляхетні забави галицького панства
Фестиваль «Галицький лицар»...
CITY LIBRARY
Перекладач Андрій Содомора:«До власного літературного слова я йшов усе життя»
Андрій Содомора у CITY LiFE
ЕКСТРІМ
Світ у мертві «петлі»
Чемпіонат України в клубному класі планерів у Рівному
???? ??????
Карлові Вари
Уся правда про знаменитий курорт
ФЕСТИВАЛЬ
Містерія гуцульського духу
Міжнародний фестиваль етнічної музики у Шешорах
CITY РОК-Н-РОЛ
«Тарас Бульба» обрав «Ніагару»
«Тарас Бульба» знову у Дубно
???? ??? CITY
???????:
N7(14) Вересень 2005     ???? ??????: КАРЛОВІ ВАРИ
??? ? ???????
CITY ТРАДИЦІЇ
Шляхетні забави галицького панства

   Галичина — це своєрідна держава в державі. Її «інакшість» у загальноукраїнському контексті зумовлена історією цієї території, яка впродовж століть входила до складу багатьох європейських держав. Тож на рівні суспільної підсвідомості населення Галичини значно більше зорієнтоване на західноєвропейські цінності, ніж мешканці інших регіонів України. А в історико-культурній царині з такого спадку вийшов п’янкий і поживний коктейль, що ним постійно користуються шанувальники галицької та львівської старовини у своїх намаганнях реінкарнувати втрачені протягом ХХ століття шарм та романтичність місцевої аури. Завдяки їхнім зусиллям на місці колишніх ритуалів постають нові, за якими вшановують нових достойників, виникають нові привабливі регіональні міфи, і гобелен історії поєднує минуле з майбутнім в єдине щільно ткане полотно.

   За традицією колишньої місцевої шляхти, доба пишних учт і гучних забав — зима. Тож останнім часом рік у Львові починається рейтинговим конкурсом «Галицький лицар» — величною церемонією обирання Галицького короля і його достойних лицарів. А завершується церемонією посвячення в лицарі Ордену «За інтелектуальну відвагу», заснованого громадською організацією «Незалежний культурологічний часопис «Ї», тих із наших теперішніх чи колишніх співвітчизників, хто, на її думку, відзначився особливою мужністю у впровадженні в світове й українське суспільство нових інтелектуальних цінностей.

   Символічним королем Галичини 2004 року «за виняткові чесноти Лицарства і Шляхетства, за громадську відвагу і стійкість перед спокусами мінливого світу, за вірність ідеалам галицької громади і оборону її правд» було обрано відомого українського філософа, культуролога, політолога, шеф-редактора незалежного культурологічного журналу «Ї» Тараса Возняка, а в лицарі посвячено історика Ярослава Грицака, академіка Ярослава Ісаєвича, композитора Мирослава Скорика, літератора Віктора Морозова, журналіста Андрія Павлишина, співачку Руслану, спортсмена Василя Вірастюка, художника Петра Гуменюка, мецената Омеляна Антоновича та інших. Можливо, більша частина цього переліку мало що говорить не заангажованим у львівський і західноукраїнський контекст, але для місцевих мешканців є зрозумілою його добірна елітарність.

   Конкурс «Галицький лицар» за чотири роки існування встиг стати культовим. Але не стільки тому, що він у свій спосіб відновлює соціальну справедливість в українському суспільстві, відзначаючи недостатньо офіційно вшанованих громадян, які того варті, скільки через те, що з року в рік генерує постійну напругу і провокує галичан на необхідність визначання з-поміж себе найдостойніших. Власне, таке постійне оцінювання найкращих представників громади і творить суспільну свідомість. Тому кінцевим позитивом усього цього дійства є не урочисто вручена на сцені статуетка, а унікальний потенціал можливостей пробудження інтелектуальної активності громади, каталізатором якої і є конкурс.

   Обидві ці регіональні ініціативи з’явились як альтернатива офіційним, обтяженим багатьма формальними і структурними пострадянськими штампами преміям та конкурсам. Натомість незаангажованість у владну вертикаль та відсутність грошової спокуси (і орден «За інтелектуальну відвагу», і звання «Галицького лицаря» — нагороди символічні, рейтингові, що не передбачають жодних валютних еквівалентів) дозволяють організаторам і журі висувати номінантів та приймати рішення, виходячи з реальної вартості наукового, суспільно-політичного, соціально-етичного, мистецького доробку громадянина.

   З  кожним роком конкурс «Галицький лицар» набуває все більш логічної структурованості і стає більш стильним. Номінації першого «Лицаря» 1999 року були суто галузевими: тоді відзначали найкращих у політиці, мистецтві, бізнесі, законодавстві, фінансовій діяльності, науці, журналістиці. Наступного року фінансистів, законодавців і підприємців уже не відзначали, натомість додали до списку медика, спортсмена, актора, письменника і художника. Обирали також найвизначніші постаті десятиліття і століття. У 2002-му до митців долучився музикант року, а нагороду в номінації «Лицар примирення» вручали тим, хто найбільше доклався до міждержавного, міжнаціонального, міжконфесійного чи соціального примирення.

   Поза суспільною вартістю, ці дійства мають неабияку естетичну цінність. Стилістику їх ритуалів розробляють кращі галицькі культурологи і художники. Вже кілька років поспіль «Лицаря» оформляють відомі львівські митці Володимир Костирко і Володимир Кауфман. А сценарій для «Галицького лицаря 2003» написав відомий івано-франківський літератор Володимир Єшкілєв. «Я переконаний, — сказав Єшкілєв, — що ХХІ століття буде століттям відродженої елітарності».

   Конкурс «Галицький лицар 2004» на початках цього року не відбувся: коли говорять гармати політики, тендітні музи шляхетних забав мовчать. Але власне забавам явно пішло на користь подовження терміну царювання короля Галичини Тараса Першого — тобто Тараса Возняка: відомого львівського інтелектуала і не менш відомого дотепника. Тому що наразі це єдиний з новономінованих королів Галичини, який підійшов до свого керівного крісла (трону) творчо і вирішив бавитися у нові ритуали по-королівськи: влаштовуючи пишні полювання і не менш пишні частування.
   Найбільше пощастило на світське життя за царювання Тараса Першого П’ятничанській вежі — єдиному вцілілому на Львівщині з давньоруських часів донжону: і минулого, і цього літа під його стінами можна було побачити королівський двір у традиційному складі — король з короною, блазень із дзвіночками, лицарі в обладунках, дами в кринолінах... Щоправда, добрі наміри організаторів цього літа дещо не співпали з класичною галицькою погодою — дощило пунктуально сценарію. Тож стародавня вежа стала у нагоді не тільки як автентична декорація, а й як надійний, нехай і малогабаритний (челядь і наїдки змокли), притулок. Але забава була не гірша від тих, колишніх: фанфари герольдів, патякання блазня, лицарські поєдинки, частування, танці... Що черговий раз довело істину: часи минають і міняються, а добрі ритуали, щедро приправлені романтикою і фантазією, актуальні за всіх часів.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: