CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 12
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 12
???????
???? ??????
ЄВРОБАЧЕННЯ-2005: Повернення до себе
Eurovision 2005
MIX
Весна зіркового десанту
Івано-Франківську 334
І Петро І за компанію
Виставка «Міфи та легенди минулого і сучасного» у Рівному
Гравюра народна і стара
Виставка гравюри у Львові
«Ікона Великої України»
Виставка східноукраїнської ікони
Акули «позували» Бусленку
Акули-фотомоделі у Жухаї
CITY FASHION
Оксана Караванська: «Не здаюся… Парижу»
Я дуже люблю усіх своїх клієнтів...
CITY ГУРТ
Меню
Дарма я наївся цибулі..!
CITY DRIVE
Романтика «Західного вітру»
«Західний вітер» у Львові
CITY STAR
Людмила Добровольська:«Мої емоції — за кадром…»
Завжди робила тільки те, що мені в кайф...
CITY ПОГЛЯД
РОКСОЛОНА: Міф чи гордість
Кожен міф є однією з версій правди.
CITY BIRTHDAY
Львів танцював віденський вальс
Як місто кам’яних левів святкувало свої 749-ті уродини
CITY FAMILY
Троє: тато, мама і…
Повертайтеся, пелюшки...
ПЕРСОНА
Людина — невидимка
Футбол, як мені здається, — досить інтелектуальна гра.
CITY TEENS
Брейк-данс — це «прикольні фішки»
???? ??? CITY
???????:
N5(12) Червень 2005     ???? ??????: Eurovision
??? ? ???????
CITY FAMILY
Троє: тато, мама і…

   Запитання «Коли потрібно починати піклуватися про здоров’я людини?» аналогічне запитанню «Що з’явилося раніше — курка чи яйце?». Займатися здоров’ям дитини, безсумнівно, потрібно ще до її народження, тобто приділяючи належну увагу майбутній мамі; але ж вона теж колись була дитиною, і виношувала її нинішня («без двох хвилин») бабуся, а в «майже бабусі» були свої батьки...
   Стоп! Почнімо все-таки з того, з чого починається кожна справжня сім’я: там з’явився первісток. З якими труднощами — від початку й надалі — зіштовхуються мама й тато дівчинки? З якими — батьки хлопчика?
Відповіді на ці (за всіх часів актуальні) питання — у розмові з головним фахівцем із дитячої і підліткової гінекології Міністерства охорони здоров’я України, керівником відділення Інституту педіатрії, акушерства і гінекології, доктором медичних наук, професором Іриною Вовк.

Повертайтеся, пелюшки

   Хто сперечається, новомодні підгузки, звичайно ж, зручні. Та лише до певної міри. Виявляється, вони позбавляють дитину деяких необхідних навичок.

— Я стикнулася з цим у своєму особистому житті, — розповідає Ірина Борисівна. — Дочка вже в півроку просилася на горщик. А онук аж до року, поки ми не відмовилися від памперсів, узагалі не давав знати, що йому, як мовиться, «приспічило». Дорослих це дратувало. А дитина не знала, як поводитися.
Ірина Борисівна вважає, що памперси потрібні, це благо для мами. Але не довше, ніж на три-чотири місяці. А там уже час привчати маля до горщика.

— І річ не тільки у відсутності відповідних рефлексів. На думку англійських учених, для хлопчиків, що ростуть у памперсах, перегрів геніталій загрожує навіть майбутнім... безпліддям.

— Раз ми вже «вийшли» на хлопчиків, поговоримо спочатку про них. Коли їх варто вперше показати андрологу?..

— Чи урологу... Якщо все нормально — перед школою. Потім — коли починаються нічні полюції. Особливо якщо хлопчисько надивиться еротичних фільмів. Несподіване явище може його налякати. А передбачити це й допомогти сину розібратися з такою проблемою має тато.

— Я читала, що кількість статевих актів чоловіка чітко обмежена природою і, якщо він «марнотратний» змолоду, незабаром може зовсім вичерпатися.

— Ну, не знаю — я не сексопатолог. Швидше за все, це — «страшилка». А черговий візит до лікаря (звичайно, якщо доти не виникне якихось проблем) варто нанести перед армією. Власне, це турбота допризовної комісії.

— Зараз з’явилися клініки для чоловіків...

— Там ідеться про хвороби (простатит, геморой), а не про правильний підхід до інтимного життя, тим паче — не про репродуктивне здоров’я.

— Хіба школа не повинна давати й такі знання?

— Я знаю, що незабаром факультативну валеологію планується замінити на предмет про більш специфічні знання: коли починати інтимне життя, можливі наслідки, до кого звертатися по фахову допомогу тощо.
Прості правила для дівчаток

— Ірино Борисівно, а який період розвитку найбільш небезпечний для дівчаток? До речі, чимало юних мам мріють про синочків, виходячи з того, що чоловічих хвороб значно менше, ніж жіночих. А ще ж — пологи!..

— Найнебезпечніший увесь проміжок між завершенням першого року життя маляти і початком другого, коли в дівчаток настає так званий нейтральний період: у дитячому організмі вже немає материнських гормонів, а власні ще не виробляються. В результаті слизова оболонка геніталій тоншає, нормальна мікрофлора заселяється мікроорганізмами з навколишнього середовища, виникає запалення зовнішніх статевих органів.

— А люблячі мами на пляжі милуються голенькими донями, тішачись думкою, що вони приймають повітряні ванни, отож, загартовуються.

— Для повітряних ванн зовсім не обов’язково оголюватися цілком. А перебування на сонці взагалі має бути обмежене в часі. Інакше йде пригнічення імунної системи, що призводить до частих застуд. Не варто дитину щороку — безконтрольно! — відправляти до моря, особливо у період статевого дозрівання, коли йде становлення репродуктивної системи. Підвищена радіація (в даному разі сонячна) цілком може призупинити цей процес. Дуже чутлива до сонця молочна залоза. Вона завжди має бути прикрита. Навіть у маленької дитини. І трусики на ній повинні бути обов’язково — для захисту статевих органів від потрапляння сторонніх тіл. Бо чого тільки ми не дістаємо звідти у дівчаток: і пісок, і маленьких крабів. А в результаті — ті ж таки запалення. Їх часто лікують антибіотиками, та слід пам’ятати: безконтрольний прийом антибіотиків може викликати молочницю (кандидозний вульвовагініт).

— Що ще треба знати, аби уникнути запалень?

— Подібні хвороби заносяться і просто немитими руками. Батькам варто уважно стежити за гігієною дочки, привчати її до акуратності. Трирічне маля вже має звикнути до щовечірніх підмивань і вміти це правильно робити: не від спинки до животика, а навпаки... А взагалі дівчатка змалечку повинні дотримуватися кількох прописних істин, без яких вони не будуть здорові, не зможуть стати матерями, а отже, цілком щасливими людьми: не переохолоджуватися, не сидіти на холодному, якщо «тягне» внизу живота, порадитися з лікарем, хоча б двічі на рік відвідувати гінеколога...
До речі, саме в цей період малята стають особливо цікавими, задають питання типу: «Звідки беруться діти?», «А чим чоловіки відрізняються від жінок?», «Що таке любов?».

Наші діти... подорослішали порівняно з нами

— Ірино Борисівно! А коли дівчинку треба вперше показати дитячому гінекологу? Адже віднедавна, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, період дитинства продовжений до 18 років (досі він обмежувався 15-ма). Коли ж діти стають підлітками?

— Підліткового періоду в медичному плані вже, по суті, немає. І саме з урахуванням цих позицій перебудовується зараз українська медицина.
   До 18 років дівчаток і хлопчиків лікує педіатр. Якщо він не вважає за потрібне, то дівчинку вперше знайомлять із дитячим гінекологом у шість-сім років, тобто перед школою. Потім вона має відвідати його років у десять, коли з’являються менструації. Причому вдруге — неодмінно. Адже починається перехід організму в іншу стадію розвитку. Насамперед цілком змінюється гормональне тло — йде становлення репродуктивної системи. У зв’язку з цим можливі різні відхилення в здоров’ї дівчинки.
   У дітей бувають ті ж хвороби, що й у дорослих. Найпоширеніші — порушення менструального циклу, виникнення доброякісних пухлин, навіть раку, приміром, молочної залози. Причини? Від спадковості до перевтоми чи стресу. Визначити їх можна тільки після ретельного обстеження. Щоправда, зараз, з огляду на боротьбу за права людини, лікарі не можуть наполягати на профоглядах, як це було колись. Але ми відвідуємо школи, щоб прочитати лекції, підказати, порадити. Адже до закінчення школи близько 80% учнів уже не тільки з чуток знають, що таке секс. Отож, піддають себе небезпеці: аборт, венеричні захворювання, СНІД...

Першого аборту не повинно бути!

— Фізіологічно дівчатка дозрівають раніше за хлопчиків і у 18 років уже можуть народжувати.

— Так. Але в соціальному плані процес іде значно повільніше. Дитину треба годувати, одягати, виховувати, нести за неї відповідальність. Тому ми, медики, й порушуємо питання про те, щоб хоча б до 18 років у нас не було ні пологів, ні абортів. Якщо ж таке трапляється, значить, дівчинка чогось не знала, не була підготовлена до дорослого життя. Тобто знову ж таки — мама й тато не приділяли їй належної уваги. Якщо, наприклад, дитина запитує про презерватив, варто пояснити: «Не для того, щоб діти народжувалися, а щоб вони з’являлися вчасно — бажані й улюблені».

— Ну, а якщо не мама чи бабуся, то хто повинен відповісти?

— В Україні уже понад десять років існує розгалужена мережа Центрів планування сім’ї, де є фахівці, лабораторії, оснащені найсучаснішою апаратурою. Як правило, туди жінки і чоловіки, котрі вирішили побратися, приходять разом. І з лікарями вирішують, який саме метод попередження небажаної вагітності обрати, коли і як краще народжувати. Якщо виникає якась проблема, вона відразу вирішується (чи акушером-гінекологом, чи андрологом). Консультації там анонімні і безкоштовні. Якщо звертається дівчинка, старша 16 років, яка не хоче, щоб батьки довідалися про її лихо, лікар, не читаючи нотацій, дає їй направлення на анонімний, безкоштовний аборт (інакше вона накоїть ще більше дурниць), але неодмінно попереджує, що кожен четвертий аборт, зроблений уперше, — загроза подальшого безпліддя. Першого аборту взагалі не має бути!

Хоч би ніжні крильця не обпалити

— Ми якось швидко «перескочили» період від 10 до 16 років.

— Це складний період. І мама, і дівчинка повинні знати, що занадто багатокровні, тривалі чи хворобливі менструації — патологія, наслідок якогось захворювання, особливість побудови жіночого організму тощо. Усе це вимагає консультацій фахівця.

— Тобто з початком менструацій мама дівчинки повинна поцікавитися: як довго триває цикл, яких незручностей він завдає доньці, погодити з викладачем фізкультури, чи можна дівчинці тимчасово не відвідувати його уроки...

— Розмовляти з донькою треба!

— Але ж саме в цей час нинішні школярки чомусь вважають, що дівчинкою бути вже... соромно.

— Тому що виникає підвищений інтерес до хлопчиків. Треба пояснити школярці, що психологія дівчинки і хлопчика не однакова. Ним керує бажання володіти, причому не тільки нею. А їй хочеться бачити в ньому коханого, єдиного. І оскільки це поки що нереально, треба навчити дівчинку говорити йому «Ні!», запевнити: «Коли він тебе любить, то буде берегти». Але якщо це вже відбулося, статеве життя стає регулярним, для хлопчика необхідна наявність презерватива, для дівчинки — гормональних, практично нешкідливих (за їх допомогою зараз рятуються від доброякісних пухлин на яєчниках і молочній залозі, позбавляються юнацьких вугрів і підвищеної жирності шкіри, себореї) препаратів.

— Мені здається, для нинішньої дівчини такий досвід — уже не трагедія. Зараз і заміж виходять після певного періоду спільного життя. Мовляв, треба ж перевірити себе на сумісність, інакше яке вже тут сімейне щастя?

— Несумісних пар практично не буває. Це рідкість. Повторюю: я не сексопатолог. Просто треба бути уважнішими одне до одного, в тому числі й у ліжку. А от у тому, що будь-якому чоловіку хочеться, щоб у його нареченої до нього було якнайменше контактів з іншими, нема сумніву. Як і в тому, що подібний досвід призводить лише до розчарувань і дає підстави для докорів. Усі країни Європи пройшли через «пробні шлюби». Але зараз знову в ціні і дівоча цнотливість, і подружня вірність. До речі, як свідчить історія, народи, в яких процвітала подібна свобода, неухильно слабшали, вимирали, зникали з обличчя землі. Україна ж вистояла багато в чому завдяки своєму менталітету, суворій і вимогливій народній моралі, в якій чільне місце посідала саме висока духовність взаємин.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: