CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 6
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 6
???????
MIX
Єжи Гофман у Луцьку
Знаменитий польський кінорежисер знімає документальну трилогію «Україна»
«Золотий лев — 2004»
Театральний фестиваль вже вшосте у Львові
Симпозіум скла у Львові
Скляний карнавал у Львові
МОМЕНТ ІСТИНИ
Діти пишуть Богу
Щирі дитячі листи Богу...
CITY ART
FOTO ODLOT
Польський фотоконкурс "FOTO ODLOT"
CITY ЗУСТРІЧ
Людина, яка пропонує трішки пограти
Ігор Кондратюк в гостях у CITY LiFE
WORLD NEWS
НОБЕЛІВСЬКІ ПРЕМІЇ - 2004
Скоро відбудеться церемонія нагородження
CITY ЗАХИСТ
Перепочинок після катастроф
В гостях Ніна Пахомюк - директор кризово-реабілітаційного центру "Софія"
МОМЕНТ ІСТИНИ
Якщо злякатися своїх бажань...
Завжди треба говорити правду, хоч якою б вона була...
CITY TRAVEL
Де відпочиває Європа
Всі до Солотвино!
CITY FLOWERS
Квіти для замку Любарта
Квіти в замку
???? ??????
Нештучне кохання
В гостях CITY LiFE Святослав Вакарчук
CITY LOVE
Коли зраджують коханкам
Ах, адюльтер, адюльтер...
CITY МОДА
Акценти моди
Двічі на рік провідні українські модельєри демонструють свої таланти
CITY SPORT
Я не хуліган
У Луцьку два замки. Один із них — Кварцяний
CITY NEWS
«Сповідь киянина еротомана»
«Сексуальна сповідь невідомого росіянина»
Сергій Жадан: Щиросердні листи про молодіжний
стиль життя

«Листи про моду»
Художниця, що створює сучасний «звіриний стиль»
contemporary art
REALITY SHOW
Полювання на кумира - 2
Полювання триває...
CITY ANIMALS
Шиншила замість чихуахуа
Це не кролик і не білка, і не мишка, і, звичайно, не тушканчик. Це — шиншила...
SEX&CITY
Чого ти хочеш?
Інтелігентські теоретизування з приводу сексу
Чи можна знову стати дівчиною?
КОНКУРС
Вчора було літо
Фотографії наших читачів для конкурсу
???? ??? CITY
???????:
N6(6) Листопад 2004     ???? ??????: НЕШТУЧНЕ КОХАННЯ С.ВАКАРЧУКА
??? ? ???????
CITY ANIMALS
Шиншила замість чихуахуа

Бім, до мене!

   Колись бродячі шарманщики ходили вулицями і закликали перехожих купити «білетик на щастя» із пророкуванням долі. Білетик витягав папуга або морська свинка. Дресирування ґрунтувалося на майже патологічній любові гризунів до паперу. Шиншили — гідні представники свого роду, який «вічно жує». Вони ще більш талановиті у плані дресирування й вихованню піддаються прекрасно.
   Насамперед вони легко запам’ятовують своє ім’я. Щоправда, воно повинне бути недовгим, складатися з трьох букв — Бім, Бом, Том або що-небудь у цьому роді. Так само охоче вони запам’ятовують і команди («Бім, іди до мене», «Бім, поцілуй мене»). Але дресирувати треба за допомогою ласощів. І обов’язково називати ім’я. Примхливі американки не реагують на команду без особистісного звертання. А як прикорм використовуються листочки китайської троянди або шипшини. До речі, єдина команда, яку вони відмовляються виконувати, — «Голос». Якщо шиншили перелякані, вони характерно крекчуть. А якщо щось болить — стогнуть, як діти. Але без команди.
   Дресирування не можна починати відразу ж після придбання. Гризуни все пізнають і оцінюють через запахи. Тому коли приїжджають у нове приміщення, вони повинні переконатися, що запах хазяїна і його житла безпечний. Якщо хочете дресирувати шиншилу, їй треба давати гранули корму з рук і називати при цьому ім’я: «Бім, візьми смачненьке!»
   Але не забувайте про їхню «любов» до паперу! Якщо вони живуть у будинку, не розкидайте гроші, де попало! В моєї подруги (Наташі Орловської) шиншила Пломбір «спожила» ні багато ні мало — 400 гривень. І це незважаючи на те, що була ідеально вимуштрувана. Просто природа виявилася сильнішою за людське виховання.

 Шиншила — ніжна, як колібрі

  У природі шиншили живуть тільки в екологічно чистих гірських районах. Багатовікова цивілізація не зуміла привчити їх до забрудненого повітря, води й хімікатів. Це ніжні звірки, і догляд за ними дуже специфічний: треба дотримуватися суворих правил, інакше шиншили загинуть.
   У природі вони харчуються деревною їжею — пагонами рослин, гілочками. Але якщо морських свинок заслужено називають тими, що «вічно жують», то шиншил — чисто символічно, через належність до гризунів. Насправді їдять вони дуже мало. Тому якщо ви любите свою шиншилу, не намагайтеся довести це достатком їжі. Вона просто об’їсться й буде почуватися погано. Краще зверніть увагу на раціон.
   Шиншилі не можна давати овочі, фрукти, солодощі. Вся ця смакота для неї — отрута. Звірок гине за кілька годин.
   Годувати декоративну шиншилу потрібно тільки спеціальним кормом — гранульованою витяжкою із хлорофілу, причому досвідчені люди радять використовувати не польські, а німецькі корми. У польських кормах є якісь хімічні добавки, і відомі випадки, коли тварини гинули після годівлі. Оскільки в харчуванні шиншили економні, на місяць двом звіркам вистачає пачки промислового корму й пачки корму «Пелатс».
   Напувати їх водопровідною водою теж не можна — ці тварини не переносять хлор, яким дезінфікується вода. Підходить артезіанська або мінеральна (але без газу!) вода.
А якщо хочеться порадувати улюбленців, їх можна пригостити родзинкою або ягідкою шипшини. Але не частіше одного разу на тиждень! Звіркам старше трьох місяців раз на тиждень можна дати часточку шириною один сантиметр не червоного й не солодкого яблучка. Але після цього стежити за калом (якщо він розм’якшується після яблука, треба дати кілька ложечок дубової кори). І ніяких бананів, винограду, цитрусів!

 Будиночок для шиншили

   Клітка для цих звірків повинна бути просторою, металевою (але не фарбованою). Обов’язково повинні бути купальня (не для води!) і будиночок. Не забувайте, що в горах вони ховаються в ущелинах. Тому постарайтеся забезпечити їм «схованку» й у кліткових умовах. Причому будиночків краще робити два, якщо у вас живе пара. Якщо «чоловік і дружина» посваряться, їм треба забезпечити «запасні аеродроми», де вони зможуть відсидітися.
   У шиншил — все, як у людей: у родині командує самочка (пробачте, дружина). Вона першою їсть, першою вітається з хазяїном. І не дай, Боже, першим узяти на руки самця! Вона образиться, відвернеться й на руки потім не піде.
  Взагалі за характером особи чоловічої статі більш комунікабельні. Шиншили-хлопчики — «підлизи» й «причепи», вони зовсім не бояться людей.
   Тепер про гігієну. В купальні повинен бути спеціальний «пісок» — ціаліт (дроблений вулканічний камінь). У природі звірки, сточуючи різці, гризуть його, а потім купаються в цьому пилу. Купаючись, вони чистять шерсть. Польський «пісок» краще не використовувати — це, по суті, звичайний річковий пісок, від якого в шиншил ламається шерсть. Однак треба врахувати одну особливість: ціаліт — пилоподібний порошок, в умовах квартири його використовувати не дуже зручно. Тому його треба змішувати з піском для купання німецького виробництва у рівних пропорціях і насипати в купальню шаром два сантиметри. Один-два рази на тиждень його треба просівати через сито (трохи крупніше, ніж для борошна). Двох пачок вистачить на півроку.
   Ще в клітці треба закріпити крейду (теж бажано німецького виробництва). Брусочка парі шиншил вистачить майже на рік.
   Водичка повинна бути в клітці постійно. Краще використовувати італійські автоматичні штокові поїлки. На відміну від кулькових, вони безпечні. У просвіт між кулькою й корпусом може потрапити зуб. У кращому випадку зламається, у гіршому — шиншила загине. Але не забувайте: вони — гризуни. Тому пластмасову частину треба прикрити металевою пластинкою.
Один раз на місяць треба класти у клітку таблетку вітамінів для шиншил. Якщо звірки завередують, треба її подрібнити і додати в корм або водичку.
І ще для шиншил купують спеціальні плетені кульки. У них запихають сіно й гілочки верби, яблуні або груші. Цей подарунок можете робити щотижня.

 Якщо ви вирішили купити шиншилу...

   Насамперед запам’ятайте: у жодному разі не беріть звірка в перекупників. Їх можна визначити так: вони, як правило, не знають толком, як і чим годувати шиншилу і які умови їй необхідно створити. Тямущу людину, що займається розведенням цих звірків, видно після перших п’яти хвилин бесіди.
   Природний колір шиншили — сіро-чорний. Вони можуть коштувати близько 200 гривень. А от кольорові звірки (чорні, білі, кремові) коштують від 1300 до 1700 гривень. Коли продають таких дорогих тварин, обов’язково дають довідку про їхнє здоров’я. Без довідки не купуйте!
І врахуйте: кольорові батьки не завжди дають кольорове потомство, а от у звичайних батьків можуть народитися кольорові діти.

 Кілька порад

 — Випускаючи шиншилу побігати, стежте за нею. Якщо тварина добереться до кімнатних рослин, які практично всі деякою мірою отруйні, вона загине. — На взутті ви можете занести інфекцію, яка для ніжного звірка смертельна. Тому забирайте взуття в закрите місце.
 — Самочка виношує маля 110-120 днів. Урахуйте те, що візуально її вагітність практично не помітна. У цей час їй потрібна температура 10-12 градусів.
 — В одному посліді буває 1-6 малят, виживає не більше 4.
 — Купувати шиншилу треба у віці від 2,5 до 5 місяців, статево зрілою вона стане до 9 місяців.
 — Шиншили погано переносять спеку. При температурі 30-35 градусів вони можуть загинути від теплового шоку. Влітку їм потрібен кондиціонер або хоча б вентилятор. Але встановити його треба так, щоб потік повітря потрапляв не безпосередньо на клітку, а йшов рикошетом від стіни.
 — У шиншил погано згортається кров. Якщо звірок поранився, треба затиснути ранку й довго тримати, а потім навколо ранки змазати перекисом водню та йодом.
 — Якщо хутро звірка виглядає зім’ятим або він пригорнув вушка до щічок, значить, він хворий, його негайно потрібно показати лікареві.
 — Поблизу клітки не можна розсіювати дезодоранти, лак для волосся тощо.
 — Якщо ви все будете робити правильно, звірки будуть жити у вас близько 20 років.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: