CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 6
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 6
???????
MIX
Єжи Гофман у Луцьку
Знаменитий польський кінорежисер знімає документальну трилогію «Україна»
«Золотий лев — 2004»
Театральний фестиваль вже вшосте у Львові
Симпозіум скла у Львові
Скляний карнавал у Львові
МОМЕНТ ІСТИНИ
Діти пишуть Богу
Щирі дитячі листи Богу...
CITY ART
FOTO ODLOT
Польський фотоконкурс "FOTO ODLOT"
CITY ЗУСТРІЧ
Людина, яка пропонує трішки пограти
Ігор Кондратюк в гостях у CITY LiFE
WORLD NEWS
НОБЕЛІВСЬКІ ПРЕМІЇ - 2004
Скоро відбудеться церемонія нагородження
CITY ЗАХИСТ
Перепочинок після катастроф
В гостях Ніна Пахомюк - директор кризово-реабілітаційного центру "Софія"
МОМЕНТ ІСТИНИ
Якщо злякатися своїх бажань...
Завжди треба говорити правду, хоч якою б вона була...
CITY TRAVEL
Де відпочиває Європа
Всі до Солотвино!
CITY FLOWERS
Квіти для замку Любарта
Квіти в замку
???? ??????
Нештучне кохання
В гостях CITY LiFE Святослав Вакарчук
CITY LOVE
Коли зраджують коханкам
Ах, адюльтер, адюльтер...
CITY МОДА
Акценти моди
Двічі на рік провідні українські модельєри демонструють свої таланти
CITY SPORT
Я не хуліган
У Луцьку два замки. Один із них — Кварцяний
CITY NEWS
«Сповідь киянина еротомана»
«Сексуальна сповідь невідомого росіянина»
Сергій Жадан: Щиросердні листи про молодіжний
стиль життя

«Листи про моду»
Художниця, що створює сучасний «звіриний стиль»
contemporary art
REALITY SHOW
Полювання на кумира - 2
Полювання триває...
CITY ANIMALS
Шиншила замість чихуахуа
Це не кролик і не білка, і не мишка, і, звичайно, не тушканчик. Це — шиншила...
SEX&CITY
Чого ти хочеш?
Інтелігентські теоретизування з приводу сексу
Чи можна знову стати дівчиною?
КОНКУРС
Вчора було літо
Фотографії наших читачів для конкурсу
???? ??? CITY
???????:
N6(6) Листопад 2004     ???? ??????: НЕШТУЧНЕ КОХАННЯ С.ВАКАРЧУКА
??? ? ???????
МОМЕНТ ІСТИНИ
Якщо злякатися своїх бажань...
Богдан Любомирський, Київ

«Ора ет лябора» у перекладі з латини означає «молитва і праця». Це девіз старовинного монашого ордену греко-католицької церкви — чину Святого Василія Великого. Василій Великий, засновник чину, казав: «Молимося, шукаємо Бога, йдемо до людей». Так робив Ісус Христос. Так намагаються чинити сучасні монахи-василіяни.

   ...З ними можна говорити на будь-які теми — і про політику, і про футбол. Але найцікавіша бесіда — про Бога. Сюди треба йти, коли на душі камінь. Після розмови з монахом тягар легшає або й зовсім зникає. Схожі відчуття пригадуються з дитинства, коли прибігаєш скаржитися мамі на кривдників, а вона гладить по голові й тихо каже: «Не плач — усе буде добре». У капличці василіян тебе розуміють, тому сюди хочеться обов’язково прийти, коли знову стане важко.
 — Людина, яка не стикається ні з якими проблемами і не шукає Бога, є глибоко нещасною. Вона так і не пізнає, що таке правда, що таке Бог. Хоча Бог усе одно кожного пам’ятає і рано чи пізно приведе до проблеми, щоб людина задумалася над собою, — каже настоятель монастиря василіян у Луцьку отець Дмитро Григора. 
 — Герман Гессе писав, що Бог не являється на вулицях Нью-Йорка, але приходить до дитини у глухому іспанському поселенні. Чи дійсно місто так заважає цій зустрічі?
 — Можна жити в пустелі, але відчувати себе мешканцем мегаполісу. А можна мешкати в місті, наче у пустелі. Все залежить від того, як себе настроїш. Хтось живе один, як перст, але постійно зайнятий проблемами, тому душа його не буде в пустелі. І навпаки, навколо людини тьма народу, хаос, але в душі чоловіка — спокій, мир із Богом. Оце буде його пустелею. Треба навчитися не стати частиною цього хаосу.
 — Як це зробити? Як зберегти духовність у місті?
 — У монастирі від світу захищають стіни. Мирській людині відмежувати себе важче. Але якщо молитися, Бог зведе тобі «стіни»... Духовність у світі й у церкві розуміється по-різному. Мирське трактування цього поняття — це рівень культури, освіченості. Насправді це лише духовний рівень: розум, емоції, інтелект. Можна мати за спиною п’ять вузів, але при тому бути бездуховним і черствим. Дух — це та частинка нашого «я», яка контактує з Богом. Через неї Бог впливає на душу, емоції, бажання. Істинний сенс духовності — контакт із Богом. Що таке людина? Тіло, душа, дух. Їх поєднання утворює наше «я», нашу особистість. Бог гармонізує тіло і душу через духа. Якщо людина духа заперечує, Бог не може добратися до неї. Як у матеріальному світі діють фізичні закони, так у світі нашого «я» діють закони духовні. Ігноруючи їх, ми себе калічимо. Тому в нас зараз стільки життєвих тупиків.
 — По собі знаю: жителі міста не можуть довго перебувати в тиші. Вони хочуть назад, у місто, де гул машин, телевізор, радіо.
 — Це називається втечею від себе. Ні, тиша потрібна кожному. Люди, які не можуть бути наодинці з собою, насправді бояться почути внутрішній голос. Їм страшно заглянути в себе, знайти там те, що їм не сподобається. Але рано чи пізно постане питання: «Хто ж я такий? Чого хочу від цього життя».
 — Оце й найважче — розібратися, чого хочеш.
 — Ні, навпаки, дуже просто, але потрібна тиша. Щоб себе не розсіювати. Всі хвилювання віддати Богові. Сказати собі, чого ти хочеш, що тебе хвилює зараз. Є одна залізна умова: завжди треба говорити собі правду, хоч якою б вона була. Коли кажеш собі те, що думаєш, поступово побачиш, який ти є. Це — перший етап. Другий — не злякатися своїх бажань. Чому люди втікають від себе? Тому що вони бояться внутрішніх поривів, не хочуть розмови із собою, правди про себе. А себе боятися не треба. Не варто втікати. Не те, що сидить у мені, визначає моє «я», а мій вибір. Хочу я вчинити якусь дурницю? Хочу. Але не роблю, своєю волею не приймаю, відкидаю. Не можна вдавати, ніби все гаразд. Дуже небезпечно себе обманювати, заганяти у підсвідомість власні проблеми, робити вигляд, що їх не існує. Вони ж усе одно є — це факт. І третій — тим, що знайдете в собі, не дуже перейматися. Сприйміть себе таким, як є.
 — І що далі?
 — Тоді йти з цим до Бога. Сказати правду про себе через сповідь. Це дуже важко спочатку. Я й сам мучився. Що говорити? Не знаю. Отакий я є. Духівник знає, що питати. Наступні рази вже буде трохи легше. А розповідати треба буквально про все, що тебе хвилює. Тоді ти пізнаєш себе справжнього. Є така азбучна істина у психології, називається «вікно Жирардо». Коло поділене на чотири частини. У першому вікні «я», про яке знаю я й інші. Друге «я» — про яке знаю я, але інші не відають. Третє «я» — про яке знають інші, але не знаю я. І четверте «я» — про яке не знає ніхто, крім Бога. Це наша підсвідомість. Тільки Господь може впливати на неї так, щоб людина змінювалась, але при цьому лишалася собою.
 — Ви говорите як психолог.
 — Закони духовного становлення, до яких психологія зараз тільки доходить, монахи знали ще тисячу років тому на Афоні. Поради духівника корисні тим, що через усі етапи він пройшов особисто і може допомогти іншим.   

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: