CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 28
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 28
???????
???? ??????
Павло Зібров: «Спочатку жінки, а потім - все інше»
CITY SOCIETY
Стяг над альпами
CITY SOCIETY
З салом гуляє Луцьк
Біс у ребро
CITY SOCIETY
За давнім «рецептом щастя»
CITY STUDY
Навчання з фантазією
Не бійтеся стукати у зачинені двері
ГРА за сценарієм пастушок
CITY HISTORY
«ALOKA» з Іпатіївського літопису
CITY FAMILY
Мюнхен: ОКТОБЕР фест
CITY ART
Козирна енергетика Янки
Скарби Ірини Свйонтек
Хулігани - гади, чи митці-революціонери?
CITY LIBRARY
Літописець плюсів життя
???? ??? CITY
???????:
N11(28) Грудень 2006     ???? ??????: Спочатку жінки, а потім - все інше
??? ? ???????
CITY FAMILY
Мюнхен: ОКТОБЕР фест

Мюнхен як він є

Мюнхен дуже відрізняється від інших німецьких міст, у першу чергу своїм кліматом — м’яким, теплим, з великою кількістю сонячних днів. Причому клімат цей «теплий» в усіх відношеннях: баварці виявилися на подив добрими і привітними. Не знаю, що тут позначається: чи близькість до півдня, чи рідкісної краси природа, чистісіньке повітря альпійського передгір’я, уміння баварців зберігати багатовікові традиції, а може, прославлене пиво, яке ллється тут рікою, — але в Мюнхені відчуваєш себе якось по-домашньому затишно.

Звідки таке відчуття? По-перше, ніхто нікуди не поспішає. Всі зайняті своєю справою, незважаючи на те, що знаходяться в самому центрі досить-таки великого — третього за величиною в Німеччині — міста. По-друге, навіть у будні всі кафе, біргартени, ресторани в центральній частині Мюнхена заповнені публікою. По-третє, це дивне місто на берегах річки Ізар дуже багате на чудові затишні куточки: парки, сквери, зелені луки, тінисті алеї, в яких так приємно посидіти з книжкою, побалакати з друзями або просто поміркувати про сенс життя. Причому ані мюнхенці, ані натовпи туристів вам не завадять!
І, мабуть, зі стану глибокої задуми вас зможе вивести тільки дзвін годинника на центральній площі — Марієнплац. Годинник цей дивовижний! Щодня об одинадцятій ранку та опівдні на 80-метровій висоті розігрується справжнісінька вистава: з королями, прекрасними принцесами і доблесними лицарями, за якими, закинувши голови, спостерігає тисячний натовп, що заповнив площу.

Як тільки закінчується ця вистава, в центрі Мюнхена відразу ж починається безліч інших міні-концертів, спектаклів, шоу. Причому тут же, просто неба! Задоволення одержать любителі всіх видів мистецтва: починаючи від художньої гімнастики і закінчуючи живописом. Уявіть собі: один майстер за лічені секунди створює десятки різних фігурок тварин, людей, комах зі звичайних повітряних кульок, а на протилежній стороні вулиці інший умілець крихітними мазками просто у вас на очах створює величезне полотно. Щоправда, підозрюю, що він трохи лукавить, і картина писалася де-небудь у зручній майстерні, а сюди, на Марієнплац, приїхала на, так би мовити, «домальовування». Але все одно — цікаво й оригінально! Те ж саме можна сказати і про тутешніх жонглерів, акробатів, «чревовіщателів», клоунів…

А музика! Створюється враження, що в Мюнхені ні кроку ступити, ні ковтка зробити без звуків музики неможливо! Причому виконують її представники всіх країн і народностей. І, прямо скажемо, серед них зустрічаються справжні віртуози!
Дивлячись на те, як ці вуличні митці віддаються музиці, що ллється з-під їхніх пальців, здається, що головне для них — не заробити якусь кількість євро, а отримати можливість безпосереднього і неформального спілкування із вдячною публікою. У якої, до речі, рука так і тягнеться до гаманців, сумок, кишень, де й лежать жадані євро.

Чого не скажеш про численні «живі скульптури», які будуть або за допомогою всіляких кривлянь випрошувати копієчку, а одержавши її, замруть нерухомо, або навіть не ворухнуться, поки ви не кинете в ящик, кухоль або капелюх усе ті ж євро. Кажуть, перші «живі скульптури» з’явилися в Іспанії, в Барселоні, на знаменитому бульварі Рамбла. Можливо! Але, схоже, сьогодні багато хто з них поміняв місце проживання. Мабуть, тому, що, як мовиться, «їх і тут непогано годують». До речі, про їжу.


«Їси більше, житимеш довше»

Для гурманів і тих, хто цінує просту та смачну домашню їжу, баварська столиця, та й Баварія взагалі, — місце насолоди. Тутешнє старовинне прислів’я свідчить: «Їжа і пиття об’єднують душу і тіло». Їй вторить ще одна: «Їси більше, житимеш довше». Для жителів Мюнхена це аксіома.
Мабуть, ніде більше в Європі ви не знайдете такого великого асортименту найсвіжіших продуктів, як у Баварії. Численні рецепти традиційних страв передаються з покоління в покоління і ніколи не втрачають своєї самобутньої привабливості. Причому, судячи з історичних матеріалів і архівних документів, з 1156 року, який вважається часом заснування Мюнхена, баварська столиця завжди славилася своєю їжею і їдцями. Це не переставали відзначати у своїх зведеннях усі літописці, хоч про що б вони писали: про війни або укладення миру, про сходження на престол чергового правителя чи похід хрестоносців.

Баварці — дуже консервативний народ. Причому в усьому. Здається, ніде більше в Німеччині так не пишаються своїм минулим, ніде так свято не зберігають традиції. У баварців свій гімн, свої костюми (трахт), які вони з гордістю носять не тільки під час свят, а й дуже часто одягають й у повсякденні. В них свій діалект, який не завжди можуть зрозуміти навіть їхні співвітчизники, а знамените баварське вітання «Грюс Готт!» («Благослови Бог!») ви можете почути тільки тут. До чого це я? А до того, що й в їжі баварці дуже й дуже консервативні. Кухоль свіжого пива з бочки, золотистий крендель, посипаний крупною сіллю, — «брецель», тарілочка з редискою — це баварський «мінімалізм». А якщо ви хочете гуляти «по-крупному» — будь ласка! — до вашого задоволення: свиняче коліно із золотистою скоринкою, ніжна форель, паштет з печінки, «тартар» — фарш з сирого м’яса, що подається з яєчним жовтком, цибулею, часником і перцем. Причому страви відповідають апетиту баварських лицарів, які тільки що перемогли на полі битви!

Що може бути краще за баварські сири? Тільки баварські сосиски! А що може бути краще за баварські сосиски? Тільки баварське пиво, яке баварці, можна сказати, вбирають з молоком матері. Для нас так і залишилася загадкою (на зразок відомої «що було раніше — курка або яйце?») відповідь на питання: «Баварці п’ють багато пива, щоб був привід багато закушувати, чи навпаки — спеціально наїдаються від пуза, щоб потім, не боячись сп’яніти, з чистою совістю заливати все це неабиякою кількістю пива»?
Питання це, звичайно ж, риторичне. Але якщо на нього й існує відповідь, то отримати її можна в час, коли в Мюнхені триває легендарний Октоберфест!
 

Від весілля до веселощів

Знаменитий Октоберфест — це квінтесенція німецької любові до янтарного напою. Це найстаріше свято на честь пива в усьому світі. І кожен, хто поклоняється Бахусу або, якщо хочете, Вакху, повинен хоча б раз у житті здійснити паломництво в це святе для пивних язичників місце.
«Збережи, Господи, солод і хміль!» — століттями підносили німці це благання до небес. І до їхньої молитви там прислухалися. І сьогодні в одній тільки Баварії виробляється 4 тисячі сортів пива! А з 1 300 пивоварень Німеччини 500 (!) знаходяться саме на баварській землі. Ще до середини минулого століття Баварія вважалася суто аграрною землею, і значна частина сільськогосподарських угідь тут завжди віддавалася під вирощування хмелю.

Для баварців пиво — не просто слабоалкогольний напій (тим більше, що бувають і зовсім «неслабі» сорти. Наприклад, знаменитий «дульт», який варять тільки навесні, має 16 градусів!). Пиво для тутешнього народу — невід’ємна частина менталітету, способу життя. «Ми говоримо «баварець», маємо на увазі «пиво». Ми говоримо «пиво», маємо на увазі «баварець». А тому Октоберфест без перебільшення може претендувати на звання найголовнішої події в році!
Своєю появою це свято має завдячувати баварському правителю Людовіку Першому, який на початку ХІХ століття проголосив: «Я не заспокоюся, доки Мюнхен не уподібниться Афінам». І першим кроком на шляху цього уподібнення стало весілля Людовіка, яке відбулося в жовтні 1810 року. Свято тривало п’ять днів — з 12 до 17 жовтня на галявині перед міськими воротами, його кульмінацією стали кінні перегони. Захоплені вдалим і веселим святом, на якому пиво лилося рікою, люди вирішили відзначати цю подію щороку. Так народився Октоберфест, який за три роки відзначатиме своє двохсотліття!

Між іншим, брати в ньому участь (тобто мати свої павільйони, в яких легко вміщається до тисячі чоловік) можуть не всі виробники, а тільки шестеро особливо видатних: «Paulaner», «Hofbrau», «Lоwenbrau», «Augustiner», «Spaten», «Hacker-Pschorr». Усього шість з 1 300 пивоварень Німеччини! Їх павільйони — це своєрідні клуби за інтересами, де збираються вірні прихильники свого сорту. Зайняти стіл у такому наметі ввечері без попереднього бронювання практично неможливо — місця тут замовляють наперед, приходячи цілими сім’ями, дружніми компаніями і навіть виробничими колективами! Причому й поважні батьки сімейств, і передовики виробництва, і великі начальники на один вечір дозволяють собі повністю розслабитися й розкрутитися на повну котушку! Тут немає перешкод, бар’єрів і гальм! Октоберфест набирає обертів!


 «1516», або «Як пиво повинне взимку і влітку в Землі розливатися і варитися»

Пива в Баварії в усі часи варилося багато. І вже починаючи з ХІІ століття, в різних містах почали видаватись укази, в яких були зроблені спроби регулювати процес пивоваріння. Таким чином правителі Баварії, Нижньої Баварії та Тюрінгії намагалися контролювати цей стихійний, проте дуже прибутковий ринок.
Наприкінці XV століття Георг Багатий з династії Віттельсбахів у своїй редакції указу попереджував, що того з пивоварів, хто не дотримуватиметься встановлених правил, очікують тілесні покарання і штраф або конфіскація майна.

І ось врешті у 1516 році баварський правитель Вільгельм Четвертий, намагаючись раз і назавжди припинити пивоварну анархію і навести лад у «галузі», видав «Закон про чистоту пива», який встановлював правила того, «як пиво повинне взимку і влітку в Землі розливатися і варитися». Це, виходить, одне з найдавніших розпоряджень у галузі гігієни живлення, яке з далекого 1516 року для виготовлення популярного напою суворо наказувало використовувати тільки ячмінний солод, хміль і воду — і нічого більше! Дріжджі до цього дуже обмеженого списку ввійшли пізніше, бо в XVI столітті навіть не знали про їх існування.
І ось цього стародавнього закону неухильно дотримуються всі без виключення пивоварні Німеччини! На упаковці своєї продукції вони сумлінно вказують: «Зварено за німецьким законом про чистоту 1516 року» або просто «1516».

Щоправда, є в цьому законі розпорядження й щодо ціни пива: один «мас» пива, який містить 1,069 літра, повинен продаватися «не дорожче, ніж за один пфеніг мюнхенської валюти взимку, і не дорожче двох пфенігів улітку». Звичайно, про цю частину закону п’ятсотлітньої давнини благополучно забули, і ціна пивного «маса» щороку зростає. Так, якщо минулого року його ціна коливалася від 6,65 до 7,10 євро за один літр, то цього року вона зросла до 7,50 євро. Але до чого тут гроші, якщо мова йде про найкраще в світі пиво?!

Європейське співтовариство, справедливо віддаючи шану якості німецького «рідкого хліба», надало йому — першому і єдиному зі всіх харчових продуктів, що випускаються в ЄС, — сертифікат «Традиційний продукт живлення». Це означає, що німецьке пиво є абсолютно безпечним для здоров’я продуктом, вільним від використання будь-яких консервантів, усіляких добавок, фарбників й інших неодмінних, на жаль, атрибутів сучасної харчової промисловості. І все це — завдяки прославленому «закону про чистоту пива».
Отже, пийте пиво пінне… і бувайте здорові! 

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: