CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 26
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 26
???????
???? ??????
Чічка
CITY SOCIETY
Випускний бал Кубка
CITY SOCIETY
Це магічне слово «Тустань»
CITY SOCIETY
Митець, який заперечує натхнення
Лялька-мотанка
CITY SOCIETY
Африканствували у Луцьку
CITY STUDY
5 обов`язкових років
Автостопом у людські серця
CITY HISTORY
Львівські палаци
Король Ядвіжка
CITY HISTORY
Загадки старого підземелля
CITY FAMILY
Цей шокуючий Брюссель
CITY ART
Територія вільних муз
CITY ART
Карпатський вернісаж
???? ??? CITY
???????:
N9(26) Вересень 2006     ???? ??????: CITY PEOPLE
??? ? ???????
CITY ART
Територія вільних муз

Цього літа сад скульптур суттєво поповнився внаслідок міжрегіонального етапу Всеукраїнського молодіжного мистецького пленеру «Мальовнича Україна». Мистецький керманич проекту — Олександр Смик. Організацію цього мистецького заходу підтримали Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, Тернопільське обласне управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Кременецька райдержадміністрація. А його учасниками стали живописці та скульптори з усіх регіонів України. Художники-живописці представляли головним чином молоду плеяду майстрів пензля з Києва, Кременця, Дніпропетровська, Луганська, Донецька та Криму. А скульптори прибули на пленер із Тернополя, Вінниці, Львова та Червонограда Львівської області. Серед них як молода генерація (художники зі Східної України та Криму), так і представники старшого покоління (Тернопіль, Вінниця, Львів). Були тут і творче спілкування, й обмін досвідом, що особливо корисно саме для молодої когорти митців. Хоча кожен працював над власним мистецьким проектом. Художники зі своїми мольбертами ні світ ні зоря вибиралися на Бону та інші мальовничі гори, а скульптори розосередились на території Вільних Муз. Тут усе надихало: сад і прохолода в затінку густих яблунь, щебет птахів та тиха музика, яка долинала з будинку. Тож усього за десять днів невтомної праці наприкінці липня митці презентували для громадськості Кременця, представників влади та журналістів оновлений на пленері сад скульптур (із пісковику) та художню виставку живопису та графіки. І кременчани, і представники влади, і журналісти, що прибули з Тернополя, Кременця та Рівного, були вражені побаченим.

 Доцент Львівської Національної академії мистецтв Григорій Кудлаєнко презентував скульптуру персонажа слов’янської міфології на ім’я Пан. Виграючи мажорні мелодії на очеретяній сопілці, Пан сподівається таким чином привабити дівчину, яку покохав. І в тому, що йому це вдасться, сумніватися не доводиться. Адже сад скульптур сповнений привабливих жіночих постатей. Привертає увагу гостей Будинку творчості не лише Деметра, виконана минулого літа Василем Корчовим, а й скульптура Ірви з давньої легенди, яку створив випускник Львівського коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені І. Труша Назар Король. Не менш привабливі й жіночі скульптури інших представників сім’ї Королів: молодший брат Тарас створив образ вродливої дівчини, назвавши скульптуру «Пробудження», а їхній батько, відомий скульптор Микола Король, представив своє творіння під назвою «Ранок». У нього, як і у синів, — образ дівчини. Проте виконаний у дещо іншому стилі, з елементами кубізму.

Молодий митець із Запоріжжя Сергій Жолудь створив композицію, в якій романтична дівчина немов розмовляє з пташкою (композиція «Хто кого переспіває»). Зворушливо й оригінально підійшов до теми кохання вінницький скульптор Микола Михальчук. Біля його птахів, що обнялися крильми, чомусь хотілося постояти довше й подумати про вічні цінності.

Головний художник Національного банку України Роман Чайковський, що також брав участь у пленері, залишив на згадку пам’ятний знак у формі особливої грошової одиниці — «1 смик». Не обійшлося й без сатири. Окрім дерев’яних робіт у народному стилі Володимира Прохорова, головним сатиричним персонажем у саду скульптур стала колективна робота-жарт учасників пленеру, що є першим витвором із серії «Химери української політики». Це трагікомічна скульптура у формі української жаби, яка зжерла не одного політика, а відтак усі уражені жабою разом поставили увесь народ у ту ж саму позу, в якій зображена скульптура. Сатира напівнепристойна, та, чого гріха таїти, правдиво відображає ситуацію на владному Олімпі у липні цього літа.
На Олімпі ж мистецькому, а саме такий зібрався в Кременці, — творча гармонія і злагода. Представники Сходу і Заходу почувають себе, як брати й сестри однієї великої родини.

Після презентації скульптур художники, скульптори, журналісти та представники громади Кременця оцінювали роботи молодих митців. Єгор Дулін (Лисичанськ, Луганська область), Любомир Фарина (Кременець), Катерина Біла (Донецьк), Ірина Ксікевич (Дніпропетровськ) представляли в живописі кременецькі краєвиди, Василина Мельник (Київ) презентувала як на свій вік непогані графічні роботи. Своєрідністю символіки характеризується творчість Олега Кравця із Симферополя.
Мистецька молодь зі Сходу України відверто висловлювала своє захоплення Кременцем, його архітектурними пам’ятками і не приховувала свого задоволення від пленеру. Під час презентації робіт усі живописці та скульптори були нагороджені грамотами й почесними відзнаками від Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Кременецької райдержадміністрації. А насамкінець насолоджувалися своєрідним провінційним джазом від його авторки і виконавиці Ольги Біркової.
Та пленер на цьому не закінчився. Адже ті скульптори, які не могли взяти у ньому участь у липні, прибули до Кременця наприкінці серпня. Тепер на території Вільних Муз працюють скульптори-монументалісти Володимир Шолудько та Юрій Козерацький. Перший трудиться над романтичною композицією «Там, де розлучаються двоє», а другий узявся за втілення у скульптурі історичної постаті кременецького фотографа початку ХХ сторіччя Генріха Германовича. Іще над одним витвором своєї фантазії у скульптурі вирішив попрацювати і художник Національного банку Роман Чайковський — над сімейством Пегасів. Так що сад скульптур незабаром суттєво поповниться. Поруч із батьком-скульптором живописом та графікою займалася студентка Київської академії мистецтв Ольга Козерацька і залишила для Будинку творчості «Потік Ірва» свої замальовки місцевих архітектурних пам’яток. Чимало попрацював у графічному напрямку і Юрій Козерацький. Так що залишить на території Вільних Муз не лише скульптуру легендарного Германовича, а й виставку художніх робіт. До речі, він уже встиг їх представити місцевим краєзнавцям — історикам Володимирові Собчуку та Олександру Солов’ю.

А щодо скульптури, то Олександр Смик упевнений: територія Вільних Муз скоро стане своєрідним музеєм скульптури. Адже тут будуть представлені роботи чи не усіх найкращих скульпторів України. 

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: