CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 26
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 26
???????
???? ??????
Чічка
CITY SOCIETY
Випускний бал Кубка
CITY SOCIETY
Це магічне слово «Тустань»
CITY SOCIETY
Митець, який заперечує натхнення
Лялька-мотанка
CITY SOCIETY
Африканствували у Луцьку
CITY STUDY
5 обов`язкових років
Автостопом у людські серця
CITY HISTORY
Львівські палаци
Король Ядвіжка
CITY HISTORY
Загадки старого підземелля
CITY FAMILY
Цей шокуючий Брюссель
CITY ART
Територія вільних муз
CITY ART
Карпатський вернісаж
???? ??? CITY
???????:
N9(26) Вересень 2006     ???? ??????: CITY PEOPLE
??? ? ???????
CITY FAMILY
Цей шокуючий Брюссель

Доля матінки-Європи тепер вирішується саме тут. Єврокомісія, Європарламент, НАТО недаремно обрали для своїх штаб-квартир найкрасивішу столицю Старого світу. Жити і працювати у Брюсселі, щодня насолоджуватись довершеністю архітектури, гармонією каменю, скла, бетону, зелені й бельгійської демократичності — це справді подарунок долі.
Населення Брюсселя становить мільйон чоловік. Саме місто розташоване на семи горбах та болотах, але це не завадило довести «болотне» походження до європейського рівня і стати зразковою столицею!
«Брюссель — місто, де колись жили бельгійці», — така гірка іронія вчувається у словах місцевих жителів. Наполеон Бонапарт колись назвав бельгійців «дикими французами», чим не на жарт образив цей невеличкий, але гордий народ. Тож між бельгійцями і французами точиться невидима «війна» (пригадайте хоча б знаменитого бельгійця Еркюля Пуаро, який страшенно ображався, коли його плутали з французом).

Прогуляймося старою частиною міста, оскільки склобетонні сучасні конструкції центральної частини Брюсселя (нового міста) мало чим можуть вразити й запам’ятатись.

Брюссель — найрозкішніша столиця північної середньовічної Європи, місто понад сорока музеїв, чудових скверів. Одна з візитних карток міста — Гран Плаза, найрозкішніша площа Європи. І хоча моя німецька подруга попереджала про неминуче шокуючий ефект від першого знайомства з красунею-площею, моя туристична імпреза була й справді приголомшливою. Такої краси, величі, могутності й водночас вишуканості я ще не зустрічала. Королівська площа — та й годі! Раз на рік її встеляють мільйонами живих квітів, імітуючи дорогий килим ручної роботи.
Площу оточують 39 розкішних будинків-палаців, кожен із яких має свою назву: Дім Короля, Дім Гільдії Пекарів, Дім Лебідь, Дім Мішок, Дім Голуб, Дім Золотий Капелюшок... Міська ратуша (обов’язковий атрибут старого міста західного зразка, яке мало Магдебурзьке право) увінчана високим шпилем з фігуркою св. Михаїла, що є архангелом Брюсселя.

Надзвичайно вразили мене Королівський музей з колекцією картин Рембрандта, Королівський палац, парк Графа Еґмонта, Японська вежа, палац Лакен, Колона Конгресу, базиліка Святого Серця, Дім Герцогів Брабантських, Палац Юстиції (з 360 залами для звершення європейського, сподіваємося, правосуддя) і, звичайно, церква Богоматері «на пісках» (Нотр-Дам дю Соблон). Це готичне чудо має притягуючу силу й божественне «свічення». Саме у цій церкві є чудотворна фігурка Божої матері, одягненої в розкішні шати. Богоматір дарує своє благословення всім, хто прийшов у суєті буднів до неї помолитися. Не могла і я піти, не запаливши біля її ніг священний вогонь, що символізує віру, надію, любов…

Ще одним, можливо, найсимпатичнішим символом Брюсселя є… Правильно, хлопчик, що… Ну, ви зрозуміли! Це маленьке «чудо» завжди уявлялося мені великим фонтаном у центрі столиці. А насправді з’ясувалося, що цей Manneken-Pis — невеличка золотиста фігурка хлопчика (всього 60 сантиметрів!), вмонтована у нішу стіни одного з будинків на вулиці Ль’Етюв, що межує з Гран Плазою. Одна з легенд розповідає про багатого міщанина, котрий під час народних гулянь загубив у натовпі свого малюка, а знайшов його, невихованого, за не дуже естетичним заняттям аж через п’ять днів. Інша малює злу відьму, яка, підловивши хлопчака за тим же заняттям на порозі свого будинку, перетворила його на камінь.

Розтиражований бідолаха Манекен Піс у тисячах дрібних і середніх сувенірів найрізноманітнішого призначення (чудовий сувенір для друзів вартістю всього від 2?): брелоки, міні-фонтанчики, запальнички, штопори для вина, шоколадки, листівки, тарілки, бокали тощо. Раз на рік цього бешкетника «заряджають» вином, аби численний натовп туристів зміг насолодитися цим незвичайним видовищем. У Жульєна (так з любов’ю називають свою «гордість» місцеві жителі) є досить великий — майже 600 одиниць — гардероб! Йому може позаздрити кожна жінка. А ще (про це знають не всі гіди, тож і не показують туристам) у Жульєна є маленька подружка! Так-так, чарівна Jeannoke-Pis, що крадькома «присіла» на одній дуже занедбаній вуличці, далеко від центральної площі. Шкода, що не по сусідству з тим безсоромником, бо й справді була б чудесна парочка.

Не залишать байдужими найприскіпливішого туриста знамениті бельгійські (фламандські, брабантські) мережива — їх можна привезти як сувенір у найрізноманітніших варіаціях: у рамочках, серветках, скатертинах і навіть килимах! Ця «естетична» насолода коштуватиме вам від 5 до 500?! Господиня однієї з таких спеціалізованих крамниць, побачивши моє щире захоплення й подивування, люб’язно погодилася провести міні-екскурсію по своєму бутику з неприхованим задоволенням (і трішки прихованою гордістю). І хоча я володію лише німецькою, а вона намагалася презентувати свою продукцію французькою, та — на диво! — ми порозумілись, адже мова жестів, міміки й доброзичливості рушить усі кордони.

Традиційні бюргерські сюжети на добротних оригінальних гобеленах, гобеленові сумки — теж невід’ємний елемент бельгійської культури і туристично-сувенірного бізнесу. А ще вишукані цукерки ручної роботи — praline. Щоб скуштувати їх або привезти як подарунок коханій людині, вам потрібно віднайти цукерні знаменитих марок «Godiva», «Leonidas», «Neuhaus-Confiserie», що знаходяться у галереї Сент-Юбер (перший торговельний пасаж у Європі).
Брюсселі розміщено головний офіс торговельної марки (увага, чоловіки!) пива «Stella Artouis», яке продається у різноманітних варіаціях: є пиво навіть для блондинок, брюнеток і шатенок! А чудова закуска до пива — традиційний бельгійський сир з прянощами.

До речі, чи можна обійти (саме обійти) Європу за, скажімо, дві години? Ні, заперечите ви, це щось з області фантастики! А я відповім: це цілком можливо, якщо відвідаєте парк «Міні-Європа» (10?), котрий є ще одним дивом Брюсселя  і, не помилюся, коли скажу, дев’ятим чудом світу. Яка особливість цього парку? 350 макетів пам’ятників історії, архітектури та техніки країн-членів Євросоюзу виконані з найвищою точністю у масштабі 1:25. Усі ми родом з дитинства, любимо бавитися в ігри, колекціонуємо іграшки. А «Міні-Європа» дозволяє на певний час позбутися набридлих дорослих проблем і відчути себе дитиною.
Я, наприклад, відчула себе Алісою в Країні чудес. Усі фігурки людей, машин, літаків, тварин, квіти, дерева — немов іграшкові. Все оживає, рухається, живе своїм життям «у мініатюрі». Ось, приміром, Ейфелева вежа прекрасно себе почуває поруч із Пізанською «падаючою» вежею, вічно незадоволений вулкан Везувій — поруч із величним Акрополем, Бранденбурзькі ворота — з вітряками Ла Манчі, Площа кориди — з воротами Порта Негра, тунель під проливом Ла-Манш з нафтовою буровою платформою у Північному морі.

Над «Міні-Європою» височіє Атоміум — ще одна візитівка бельгійської столиці, символ пізнання людиною атому. Це велична споруда головного павільйону виставкового комплексу, що має статус загальноєвропейського, висотою 102 метри! Атоміум — макет решітки заліза, збільшений у 160 мільярдів разів. У величезних кулях розміщені музеї, виставкові зали, до яких гостей доставляють ескалатори.

Ось такий він, Брюссель, що пробуджує навіть приспані емоції, залишаючи по собі лише приємні згадки. І ще: сюди хочеться повернутися знову, щоби відчути себе частинкою (хай маленькою) об’єднаної Європи. І хочеться, щоб вона стала великою дружньою сім’єю, відкривала свої гостинні двері й сприймала нас як повноправних членів своєї родини.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: