CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 23
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 23
???????
???? ??????
Рецепт щастя від Софії Ротару
CITY SOCIETY
Пришестя адреналіну
Львів’янин у книзі рекордів Гіннесса
CITY SOCIETY
Вареники ліпили... з металу і начиняли цвяхами
«Прийшов я в турку - ходять бойки, як по шнурку»
Пам`ятники які сміються на могилах
CITY HISTORY
Жінки і Франко
CITY HISTORY
Рятівник замків
Лесь Курбас ставив «Наталку Полтавку»
CITY FAMILY
Чудеса в Луксорі
Гостинне Море Болгарії
CITY ART
Світлопис Прикарпаття
І альфа, і омега
Азарт пошуку
CITY ART
Фотокадриль
CITY LIBRARY
Сняданко не з філологічного гетто
???? ??? CITY
???????:
N22(23) Червень 2006     ???? ??????: CITY PEOPLE
??? ? ???????
CITY ART
Фотокадриль

Що таке пленер? Осінньому міжнародному пленерові, що також відбувався у Кременці, чомусь хотілося дати назву «творча толока». А цей, травневий, його організатор та учасник Олександр Харват образно назвав фотокадриллю. Жартівлива, але, погодьтеся, досить влучна назва. Адже у звичайному, поза пленером, житті стільки неповторних кадрів за такий короткий період зробити не можна. А тут цілий танок кадрів. «Фотопленер — це не просто фотозйомка на свіжому повітрі, а немов ковток свіжого повітря. Адже найважливіше те, що ми тут познайомилися, відкрили для себе нових друзів, — говорить про важливість подібних творчих зустрічей рівненський фотохудожник Анатолій Мізерний. — І цей процес взаємозбагачення, взаємопізнання, момент колективної роботи заради однієї мети є дуже вагомим. Адже кінцевим результатом нашої праці неодмінно буде фотовиставка, фотокаталог чи фотоальбом».

«У Києві цей фотопленер вважають одним із найкращих в Україні за рівнем, — з гордістю повідомляє фотожурналіст журналу DFOTO Андрій Потапенко, який також бере участь у заході. — Територія, тобто простір, у якому ми працюємо, надзвичайно широка. Було дуже цікаво поспостерігати зблизька, як працюють справжні професіонали, поспілкуватися з ними. Адже за кожною фотографією стоїть творча особистість. Коли художник одразу бачить картину, яку буде малювати, то фотохудожник мусить зорієнтуватися блискавично. У такий спосіб він демонструє звичайним людям власний погляд на начебто звичні прості речі. Цей погляд зазвичай дуже незвичний. І чим він незвичніший, тим більше цінується фотографія».

Цей пленер, безумовно, один із небагатьох, у якому беруть участь фотохудожники такого високого рівня. Олександр Лепетун — автор шести персональних виставок в Україні, Чехії та Італії. Ладіслав Цупер зі Словаччини мав 18 персональних виставок у Словаччині, Чехії, Польщі, Франції, Україні. Рівнянин Олександр Харват провів 14 персональних виставок в Україні, Румунії, Угорщині, Словаччині, Китаї. Він — автор фотопроекту «Обличчя планети Земля». Олександр представив колегам проект нового альбому з фотоматеріалами попереднього пленеру, який відбувався у Кременці в жовтні 2005 року (його учасниками також були рівненські фотохудожники).

Учасники пленеру мешкали у приватному будинку творчості «Потік Ірва», який належить відомому поету-пісняру Олександру Смику.
«Я часто буваю на фотопленерах, але на Рівненщині та у Кременці побувала вперше, — ділиться враженнями Ірина Літічевська (відповідальний секретар Київської організації НСФХУ). — Скажу відверто, що, їдучи сюди, ми, кияни, не були впевнені в тому, що тут буде щось цікаве для серйозної зйомки. І не тільки ми так думаємо. І мова у цьому контексті не лише про Рівненщину, а й про інші віддалені від столиці регіони. А побувавши тут, я дивуюся: як у нас багато чудових місць! Цікавих у плані історичному, архітектурному. На Волині можна розвивати туризм, практикувати фотоподорожі. Навіщо витрачатися на часті закордонні поїздки, коли так багато всього цікавого у нас?! Дуже мене вразила Почаївська лавра. Відчувається духовна велич. Або джерело Святої Анни. Я навіть не знала про його існування. А це також неабияка святиня».

Захоплений волинськими краєвидами й особливо архітектурними пам’ятками і фотохудожник та видавець Ладіслав Цупер зі Словаччини: «Щодо архітектури, яку я побачив у Кременці, Острозі, то маю нагоду порівнювати її з тією, яку бачив у багатьох європейських країнах, де я бував. Скажу, що волинська архітектура вражає. Пам’ятки досить добре збережені, й це потрібно підтримувати. Необхідно показувати це світові, а відтак розвивати туризм».

Корисні подібні творчі починання і для нас, пересічних мешканців Волинського краю. Адже це не лише можливість поспілкуватися з майстрами фото, потрапити в їхній об’єктив, а й неодмінне знайомство з новими фотовиставками, можливість побачити рідний край очима митців. У рамках фотопленеру відкрито дві фотовиставки. Його учасники представили свої роботи у Рівному, в галереї «Вертеп» (облмуздрамтеатр, роботи фотомайстрів-жінок), та Кременці. У Олександра Харвата цього разу переважають фотознімки на соціальну тематику, в Анатолія Мізерного — портретний жанр, та найбільше місця на фотовиставці, безумовно, займають чудові краєвиди. У Ладіслава Цупера та Володимира Ньорби — це гірські пейзажі. «Ми, карпатські українці, живемо, роз’єднані кордонами, у кількох державах: Румунії, Словаччині, Польщі, Угорщині. Маю гарний задум створити фотоальбом, у якому показати життя українців в усіх цих державах, і працюю у цьому напрямку», — розповідає Ладіслав Цупер.

Безумовно, учасники пленеру на час свого перебування у Кременці щовечора збирали навколо себе гурт місцевої творчої еліти. Навколо них «кучкувалися» поети, музиканти та співаки. Отже, поїхали по домівках із гарними враженнями від творчого вечора поета-пісняра Олександра Смика, творчості поетеси та виконавиці провінційного джазу Ольги Біркової зі своїми колегами-гітаристами, які чудово імпровізували такі незвичні, особливо для столичних гостей, мелодії.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: