CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 3
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 3
???????
МІКС
Галицький хлопець із донецькими можливостями
«Switezianka-2004»
Від дитячого турніру до Ліги Чемпіонів
«Тарас Бульба» – рок під флейту
ПІД РОЗДАЧУ
Привіт, Львів!
City Life в гостях у львів`ян
???? ??????
Кава як індикатор патріотизму
Три кити, на яких спирається слава Львова, — це львівська архітектура, львівська політика і львівська кава.
ЕКСКЛЮЗИВ
Агент 001
Хто говорить, той не знає.Хто знає, той не говорить.А ми напишемо...
КНИГАРНЯ
Українська література входить у моду
Чи модно бути письменником в Україні?
ПЕРСОНА
Сашко Положинський: «Жити собі в кайф»
Ексклюзивне інтерв`ю з Сашком Положинським
ЛИСТ НОМЕРА
Квіти від кутюр
Фіалки в місті
ГІСТЬ НОМЕРА
Хрещений батько «Поліського літа»
Гість номера - Юрій Войнаровський
ПОДІЯ
«Поліське літо з фольклором»: дубль дев’ятий
Фоторепортаж з фестивалю
???? ??? CITY
???????:
N3(3) Серпень 2004     ???? ??????: Кавоманія
??? ? ???????
Подія
«Поліське літо з фольклором»: дубль дев’ятий

   Фестивалі, фестивалі... Скільки їх було, є і ще буде на планеті? Хоча, якщо чесно, побувати бодай на одному, принаймні, у ролі пасивного очевидця — це вже неабиякий успіх. Музика, спів, танці на такого роду імпрезах, за словами бувалих, навіть «емоційно заклопотаним» гарантують справжній адреналіновий вибух! Виявляється, це не жарт. Не хочу називати лучан і гостей міста розбещеними (у хорошому сенсі слова) поціновувачами мистецтва, але, слава Богу, на них цей діагноз не поширюється. Це завдяки тому, що котрий рік поспіль волинський фестиваль є хорошою профілактикою подібних недуг. Мова про «Поліське літо з фольклором», яке цьогоріч удев’яте завітало до Луцька. А разом із ним хлопчики-дівчатка, дядечки-тітоньки, жовто-чорно-білі — з усіх куточків Землі-нені.

 Задумали ризикнути. Задумали — і ризикнули!

   Липень — для більшості українців сезон відпочинку. Хтось плюскається на морі, хтось дереться на зелені кручі Карпат, а хтось просто фотографує, п’є пиво і шаленіє від ритмів гарячих бразильських танців. Той, хто обирає останній варіант, «відтягується» по-луцьки, значить — по-особливому. В цей час місто нагадує Вавилон. Вулиці та проспекти — суцільний танцмайданчик, де можна почути практично усі мови світу. Такий собі феєрверк націй, коли хочете.
   І справді, на свято фольклору до обласного центру Волині з’їжджаються творчі колективи з п’яти континентів. І щораз інші. Екзотично-еротичних тайців міняють ґречні англійці, а говірких іспанців — запальні турки. Додають драйву, звісно ж, українці.
   «Такого роду ротації необхідні, — каже ініціатор фестивалю Юрій Войнаровський, — різнобарв’я костюмів і культур лише на користь. Того пам’ятного 1994 року, коли все тільки починалося, ми й гадки не мали, у що це може вилитися. Просто задумали ризикнути і... ризикнули. Десять років — термін поважний, він — ніби поштовх до певних роздумів із приводу закономірностей, тенденцій, перспектив на майбутнє...
   Традиційно погода на період «волинського карнавалу» відверто спекотна. Не зрадила вона своїм принципам і цього разу. Підвела лишень українська дійсність — трагедія на одній із донецьких шахт. З огляду на загальнодержавний траур, фестиваль довелося розпочати на кілька днів пізніше. Втім, усі все зрозуміли…

 In пиво veritas?

   Цікаво було спостерігати за репетицією американського колективу зі штату Колорадо під палючим сонцем. «А де ж жуки ваші, може, у валізах?» — жартували вітчизняні дотепники. Проте вічно усміхненим дітям Землі Колумбової реагувати на такі милі дурниці було ніколи — чекали від них іншого: співу з танцями. І дочекалися, та й не тільки від них.
   Все почалося з фотографій на пам’ять, марш-параду вулицями і відвідин релігійних осередків учасниками фестивалю, а їх, до речі, прибуло до Луцька понад дві сотні. Таїланд, Іспанія, Алжир, Польща, США, Індія, Англія, Туреччина відрядили до волинської столиці своїх делегатів. Свято-Троїцький Кафедральний собор і костел св. Петра і Павла стали першими зупинками гостей у мандрівці містом. Юсуф Нурзли, музикант турецького самодіяльного колективу «Hay-Fem», каже, що дуже задоволений поїздкою: «Тут милі, гостинні люди, багато сонця, як у нас, чисто й ошатно. А ще я вражений набожністю українців, тут такі величні храми... У двох, до речі, ми вже встигли побувати на спільній молитві».
   Не знаю чому, але після цих слів мені подумалось: а що, може, й справді річ не в тому, що всі ми різні, а в тому, що часом не хочемо побачити одне в одному теплі людські емоції, для яких ані географія, ані колір шкіри значення не мають? І символічно, що нагадати про такого роду почуття випало саме на долю духовенства.
   А тим часом свято тривало... Спека сильнішала. Той, хто вчасно допетрав, що рятуватися від неї найкраще пивом, — вгадав двічі. По-перше, втамовувалася спрага, по-друге, створювався потрібний настрій, який передавався іншим. Одним словом, у виграші залишився кожен!

 Згідно з правилами

   Щороку близько 130 тисяч лучан і гостей міста, як запевняють фахівці, стають глядацькою аудиторією міжнародного фестивалю. Артисти і вдячна публіка, безперечно, — головні герої свята. Проте існують ще й ролі другого плану — організаційні, навіть обслуговуючі.    Управління культури Луцького міськвиконкому, облдержадміністрація, Міністерство культури і мистецтв України у цьому контексті чи не найголовніші. А що ж до обслуги, то й тут усе до ладу. Персонал готелів, де зазвичай зупиняються іноземці, настільки професійно працює, що наприклад, кухарі без проблем зможуть почастувати делікатесом найвибагливішого гурмана — навіть із Берега Слонової Кістки, цим самим налаштувавши його на вдалі виступи. А вони, як показує практика, — по всьому місту: алеї парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки, амфітеатр «Ротонда», облмуздрамтеатр, кінотеатр «Промінь», бари «Майдан» та «Оболонь» завжди переповнені тими, хто «ловить кайф» від стопроцентного «фольку».
   Цьогоріч чудову нагоду поринути у вир фестивальних дійств і влаштувати свято для душі собі та близьким теж  було реально. Фестиваль закінчився, але неодмінно розпочнеться знову, запевняють організатори. Король помер — хай живе король!

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: