CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 15
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 15
???????
CITY MIX
У готів — «Чорна ліра»
«Чорна ліра» у Збаразькому замку
Гуцули показали себе на весь світ
у Радехові...
Ностальгія за Флінтою
«Я хочу говорити правду, котрої я не знаю, але яку я шукаю!»
CITY PEOPLE
Таїсія Повалій: «Моя дружба з Басковим не випадкова...»
Таїсія Повалій в гостях у CITY LiFE
???? ??????
Капітан і його Надія
Анатолій Тимощук в гостях у CITY LiFE
CITY SOCIETY
Січа у замку Любарта
Луцьку — 920 років!
CITY SOCIETY
Олег Бойко:«НЕ ХОЧУ БУТИ КВАРТИРАНТОМ»
CITY HISTORY
Кам’янець — Бог це зробив...
«Хто так міцно укріпив неприступний Кам’янець?»
CITY HISTORY - МУЗЕЙ
Палац Бандінеллі
Вулицями Львова...
CITY HISTORY - СТАВ
Зі «Сльозами Гронського»
Тернополю 465!
CITY SHOPPING
Тепер — диктатура зими
CITY FAMILY
Форос
"...Моя сімейна історія..."
CITY FAMILY
Найоманливіша любов
Материнська!
CITY FAMILY
Ассія Ахат:«Заради дітей чи родини можу відмовитися від концертів»
Асія в гостях у CITY LiFE
CITY ART - АКТОР
Сергій Романюк:«Людина прийшла у цей світ задля того, щоб здивувати когось і себе»
Сергій Романюк в гостях у CITY LiFE
CITY ART
Світовий авангард: український ракурс
«Український авангард» у світі
CITY ART - СПІВАК
Віталій Козловський: «На свій день народження у подарунок я замовив кухонний набір…»
«...артисту корисно відчувати не лише радість, а й... гіркий біль...»
CITY LIBRARY
Роман Іваничук:«Література повинна звучати, як великодній дзвін, а не тхнути вбиральнею»
???? ??? CITY
???????:
N8(15) Жовтень 2005     ???? ??????: КАПІТАН ТА ЙОГО НАДІЯ
??? ? ???????
CITY FAMILY
Ассія Ахат:«Заради дітей чи родини можу відмовитися від концертів»

Назва вашого альбому красномовна — «О чём болит душа», але навіть після уважного прослуховування неможливо однозначно відповісти на поставлене запитання. До того ж музичний альбом — це тільки творчий продукт, а про що ваша душа «болить» у повсякденному житті?

Болить — занадто голосно сказано, але як будь-яка жінка я переймаюся проблемами, великими й малими, що виникають у моєї родини. Найсерйозніша з них — нездужання будь-кого з рідних та близьких. Усе, що стосується роботи, не викликає в мене таких сильних емоцій. Не буду ж я перейматися тим, що мій менеджер у чомусь не зовсім вдало спрацював...
У декількох композиціях альбому «О чём болит душа» відтворюється мій «сконцентрований» життєвий шлях, досвід. Є там і мої відчуття, але сказати, що душа болить від чогось глобально, не можу. Навпаки, можу запевнити всіх, що мені поталанило проживати долю дуже щасливої людини, щасливої жінки. Звісно, мене турбують і соціальні питання, й те, що відбувається навколо. Однак наголошую: родина в мене на першому місці.

Ви присвятили так багато років свого життя класичній музиці. Багаторічна освіта та праця в академічному мистецтві тепер змінилися на зовсім інше середовище — світ шоу-бізнесу. Чи є ностальгія за тією атмосферою?

Не без того. Іноді дуже хочеться знову відчути себе першою скрипкою струнного квартету або просто оркестранткою. Є щось привабливе у тому, щоб сидіти за пультом та грати свою партію з великим симфонічним оркестром... Але навряд чи це станеться, бо я настільки відчула себе лідером у музиці, що тепер мені замало бути просто виконавицею. Навіть сольна кар’єра класичного скрипаля мене вже не зможе задовольнити. Хоча класичною музикою я не припиняю займатися й зараз, бо це — база, основа. Чого не вистачає? Публіки, яка могла б із розумінням слухати моє виконання.
 
Ви відома поп-артистка, тож суто академічний проект може зібрати чимало бажаючих послухати саме вас. Маєте щось подібне у планах?

Уже років зо два обмірковую можливість проведення низки концертів у невеличкому залі, де я буду виконувати виключно класичні твори моїх улюблених композиторів. Іноді у своїх звичайних закордонних концертах я виконую декілька номерів — це суто класичні твори без сучасної обробки. Роблю це тому, що люди, які не знають моєї програми, бачать на афіші скрипку і, як правило, очікують почути академічну музику.
А якщо чесно, то для відчуття сучасної людини, якою я себе вважаю, тиск канонів та обмежень у музиці буває нестерпним. Це твір Баха, тому його треба «бахівським» штрихом грати, а якщо це Моцарт, то його слід виконувати тільки так... Я пишу свою музику, сама граю, як вважаю за краще, керуючись тільки власним відчуттям.
Сама дуже люблю слухати класику: Рахманінов, Чайковський... Багато імен, усіх не перелічиш. Вони дають мені яскраві душевні переживання, вибух емоцій, задоволення, врешті-решт. Образно кажучи, переворот нервової системи. Але з легким та веселим настроєм таку музику слухати не слід, бо вона не фонова, а має могутню силу впливу.
Із задоволенням слухаю джазову музику. Останнє моє відкриття в цій царині — Марк О’Коннор, скрипаль із Голлівуду. Ми познайомилися з ним у Польщі, на джазовому фестивалі. Мені дуже сподобався його комерційний джаз. Він використовує модні, дуже незвичні скрипкові звуки. Навіть скрипалі Жан-Люк Понті, Пітер Бланшар — найвідоміші зірки, — як на мене, поступаються йому за емоційністю та новаторством.
 
Хто аранжувальник вашої мрії? Кому б ви довірили аранжувати ваш композиторський доробок?

Гарного аранжувальника знайти дуже й дуже важко. В ідеалі ним міг би бути Елтон Джон. Я зважаю на красу його гармоній, неабиякий мелодизм, навіть на сексуальну орієнтацію. Тоді б я не боялась і була впевнена, що він у мене не закохається. Можлива симпатія, дружнє ставлення, але закоханий аранжувальник чи композитор, якому хочеться розвивати стосунки, — це велике ускладнення для мого особистого життя. Так виникають проблеми в роботі. Я до цього ставлюся з пересторогою й таких ситуацій намагаюся будь-що уникати.

На афішах, плакатах ви неймовірно ефектно виглядаєте з електронною скрипкою. Інструмент має виразні агресивні форми — самісінькі гострі кути. Чи можна цей дизайн спроектувати й на ваш характер?

Скрипка ніколи не була агресивним інструментом. А така своєрідна геометрія — це моя стилістика, вона мені ближча, аніж трояндочки та оборочки.

Сподіваюсь, існує фірмова формула домашнього затишку — від Ассії Ахат?

Я дуже люблю свій дім, мені приємно перебувати в ньому, хоча його й не можна назвати суперсучасним чи надто модним. Звичайна квартира пересічної громадянки. Мені просто комфортно в ній. Майже весь день разом зі мною в домі працюють мої помічники: покоївка, куховарка, няня молодшого сина. Але мене це не дратує, бо всі вони — мої друзі. З ними в мене досить відверті стосунки, я довіряю їм і не можу уявити, як би впоралася без них. Вони мені ближчі, ніж дехто з родичів. А от моїх подруг дратують їхні хатні робітниці. Але це скоріше особливості характеру. Я за знаком зодіаку — Близнюки, тому для мене важливо весь час спілкуватися з кимось, отримувати інформацію.
Якщо казати про формулу затишку, то мене не приваблюють екстравагантні інтер’єри чи гігантські «квадратні метри». Мої вимоги дуже прості: абсолютна чистота та затишок. Я не можу ні відпочивати, ні зосередитися на роботі в приміщенні, де іграшки або речі не на своїх місцях. Вигідне дизайнерське рішення — мінімалізм та комфортність меблів. І ще одна необхідна умова — увімкнений телевізор. Це засіб «відключити голову», розслабитись. Я можу й не дивитися, зовсім не звертати на нього увагу. Під мультики, до речі, чудово засинати. І в готелях, якщо біля ліжка немає телевізора, а він у вітальні, мені дискомфортно.
Ще один гарний спосіб релаксувати й упорядкувати емоції — цікава книжка. Читаю те, що радять друзі. Бестселери на кшталт Дена Брауна. Я перечитала вже його всього. Десь років зо два тому в моді був Акунін — я із задоволенням читала його романи. Мені мало просто фабули, колізій та емоцій, обмежених вічною темою «чоловік — жінка». Перевагу віддаю художнім творам, де є місце цікавій інформації — поживі для власних думок.

Почали з затишку, а «перейшли» на відпочинок. Хоча це не менш цікава тема для розмови. Нафантазуємо собі вільний тиждень. Куди помандрує Ассія?

Для відпочинку залишається все менше й менше часу. Іноді так трапляється, що для спільного відпочинку з родиною мені доводиться навіть відмовлятися від роботи. Тоді ми їдемо до моря, бо вода — моя улюблена стихія. Бажано на екзотичні острови, де природа відрізняється від тутешньої, наприклад, як цього літа на Криті.
Як тільки випадає декілька вільних днів, їдемо кудись у Європу. Важко назвати місце на цьому континенті, де я ще не була, але при будь-якій нагоді не оминаю Парижа, а там просто гріх не завітати до безлічі бутиків та не придбати щось хітове від французьких кутюр’є.

Для вас важлива марка одягу, який ви носите. Чи головне в одязі крій, колір або щось інше?

Ніколи не купую обновок тільки тому, що на майці чи спідниці лейбл модного дизайнера. Мене цікавлять речі з «родзинкою», які підкреслюють не тільки фігуру, а й мою індивідуальність. Великих депресій у мене не буває, а маленькі я долаю шопінгом. Дуже корисна річ для здоров’я.
Знаєте, коли жінка каже, що їй немає чого одягти, це означає — вона або погладшала, або просто незадоволена своїм зовнішнім виглядом. Гарні форми дозволяють з шиком носити й найпростішу майку та джинси. А постійний догляд за своєю зовнішністю дарує впевненість у собі.
Я слідкую за своєю вагою, відчуваю зміни у сто грамів і миттєво переходжу до активних дій. Спортзал, мабуть, найкращий варіант, аби підтримувати себе у формі. Я не знущаюся з себе дієтами. Їжа для мене табу лише за декілька годин перед виходом на сцену. Роблю це для того, щоб енергетика була сильнішою і її легко було віддавати слухачам.
 
Так уже само собою вийшло, що в нашій бесіді ми повернулися до сцени. Багато хто з митців вважає, що закоханість — найкращий стимулятор творчих процесів...

От що-що, а закоханість мені не потрібна, аби писати чи виконувати музику! Моє натхнення залежить від спокою й гармонії в душі та родині. Ми з чоловіком ще не набридли одне одному, дуже трепетно ставимось одне до одного. Ми розуміємо, що довіру й любов треба оберігати від руйнування, знаємо, що треба цінувати. У нас обох є чималий життєвий досвід. Принаймні, я впевнена, що нічого конструктивного від тимчасових закоханостей не отримаю. Тому безглуздо було б шукати якихось пригод. Навпаки — такий стан тільки заважає. Бо весь час думки будуть не про музику, творчість, а про те, де б побачитись, як би з ним зустрітися й така інша маячня. До того ж у мене двоє синів, я маю їх виховувати, приділяти їм час. Я можу відмовитися від концертів, від артистичної кар’єри взагалі заради дітей чи родини. Сподіваюся, в цьому потреби не буде, але якщо виникне, то вагатися не буду.

Здається, фразу «народилася не в свій час» до вас застосувати важко, однак запитаю: в яку епоху вам хотілося б жити?

Мені й тепер комфортно, але не заперечувала б, аби народилася років так через десять або й зараз. Саме в цій країні. Я по-доброму заздрю своєму молодшому синові Філіпу, бо він народився вчасно і в батьків, котрі здатні дати дитині все, аби вона росла щасливою.
 
Ви панькаєтесь зі своїм маленьким сином?
 
Зовсім ні. Навпаки — я дуже вимоглива мати. Старшому Данилу більше перепало моєї уваги, пісень, пестощів. У мене тоді було більше часу. Філіп теж зростає в любові, але я вже поміркованіша.
Переконана, що хлопчаків змалечку треба готувати до ролі чоловіка, який уміє заробляти й дарувати жінці щастя. Тим дівчаткам, з якими поберуться мої сини, дуже пощастить.

Можете спрогнозувати, яка з вас буде свекруха?
 
Це неважко. Швидше за все, я буду подругою моїм невісткам. Не стану втручатися в їхнє життя, прискіпуватися. Не буду вимагати готувати моїм синам сніданки, хоча сама, до речі, роблю це для свого чоловіка постійно. Й не тому, що він вимагає, а виключно заради того, щоб відчував мою любов і турботу.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: