CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 15
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 15
???????
CITY MIX
У готів — «Чорна ліра»
«Чорна ліра» у Збаразькому замку
Гуцули показали себе на весь світ
у Радехові...
Ностальгія за Флінтою
«Я хочу говорити правду, котрої я не знаю, але яку я шукаю!»
CITY PEOPLE
Таїсія Повалій: «Моя дружба з Басковим не випадкова...»
Таїсія Повалій в гостях у CITY LiFE
???? ??????
Капітан і його Надія
Анатолій Тимощук в гостях у CITY LiFE
CITY SOCIETY
Січа у замку Любарта
Луцьку — 920 років!
CITY SOCIETY
Олег Бойко:«НЕ ХОЧУ БУТИ КВАРТИРАНТОМ»
CITY HISTORY
Кам’янець — Бог це зробив...
«Хто так міцно укріпив неприступний Кам’янець?»
CITY HISTORY - МУЗЕЙ
Палац Бандінеллі
Вулицями Львова...
CITY HISTORY - СТАВ
Зі «Сльозами Гронського»
Тернополю 465!
CITY SHOPPING
Тепер — диктатура зими
CITY FAMILY
Форос
"...Моя сімейна історія..."
CITY FAMILY
Найоманливіша любов
Материнська!
CITY FAMILY
Ассія Ахат:«Заради дітей чи родини можу відмовитися від концертів»
Асія в гостях у CITY LiFE
CITY ART - АКТОР
Сергій Романюк:«Людина прийшла у цей світ задля того, щоб здивувати когось і себе»
Сергій Романюк в гостях у CITY LiFE
CITY ART
Світовий авангард: український ракурс
«Український авангард» у світі
CITY ART - СПІВАК
Віталій Козловський: «На свій день народження у подарунок я замовив кухонний набір…»
«...артисту корисно відчувати не лише радість, а й... гіркий біль...»
CITY LIBRARY
Роман Іваничук:«Література повинна звучати, як великодній дзвін, а не тхнути вбиральнею»
???? ??? CITY
???????:
N8(15) Жовтень 2005     ???? ??????: КАПІТАН ТА ЙОГО НАДІЯ
??? ? ???????
CITY SOCIETY
Січа у замку Любарта

Луцьку — 920 років! У замок Любарта прийшли рицарі ордену мальтійців, ірландців... Сила-силенна... Було чого радіти й веселитися! Тут проводився третій міжнародний фестиваль середньовічної культури «Меч Луцького замку». Його «фішка» — відтворення аутентичної атмосфери та антуражу на майдані великого європейського міста.

А й справді: навіщо та машина часу?! Життя саме дарує такі сюрпризи: приходиш собі у Луцький замок, і з 2005 року потрапляєш у XIV-XVI століття. В яке завгодно європейське місто... І хто тільки не відіб’є тобі поклони...

На жіночу сукню — сімнадцять метрів тканини

справді, відчувається подих середніх віків. Ось лицар грає на бандурі, а дама його серця виходить на Замкову башту... Довкола — герцоги і герцогині, барони і баронеси, сеньйори і сеньйорити... Такі ввічливі, серйозні, шанобливо вклоняються, виражаючи почуття поваги. І оплески, і усмішки, і доброзичливість...
Поважно звучить музика часів Великого князівства Литовського. Танцювальні колективи виконують запальні та спокусливі ірландські, східні, єгипетські і грецькі танці. Стривайте, пригадаю, що з цього приводу казали глядачі… Ніжками мель-мель, скок-перескок. І знову — мель-мель і скок-перескок.
Ясна річ, закортіло познайомитися з молодими міщанками. Як-то навіщо!? А дізнатись, як вони реагуватимуть на «залицяння». Ні, Олександра Плесовських та Олена Ковальчук із Львівського товариства історичної реконструкції «Срібний вовк» не обурювалися, коли я сіпнув їх за сукні. Ну, не втримався: ніколи ж не бачив такого дива...
— Наш одяг пошитий вручну з натуральних тканин (льону, шерсті, бавовни) за викройками XV століття! — підбадьорила поглядом Олександра Плесовських. — Штучні тканини використано лише для стилізації вбрання. Декороване воно латунними голками. На один костюм пішло майже сімнадцять метрів тканини. Ось погляньте сюди: ця частина називається каміза, а та — сюрко...
— Як-як?!
— Сюрко... Я вам по буквах скажу: село, юшка, рак, кіт, око...
— Ну, а це що за сорочка?
— Назву вона має таку, що навіть мені важко вимовити...
Олена Ковальчук з гордістю додала:
— Щоб знали ви: дамі не личить ходити в одному одязі. Я маю сім середньовічних суконь — на всі випадки життя. У них справляю враження набагато виразніше і яскравіше, ніж у сучасній вдяганці.
Боже, як стрічали глядачі львів’янку Надію Сеньовську! Вона ж бо була вбрана в еротичну французьку сукню початку XIV століття: у глибоких розрізах «демонструвалася» нижня сорочка! «Ворота в пекло» — так вона називалася по-середньовічному.
А сеньйорити залюбки роззулися, щоб показати свої панчохи зі шкіряними підв’язками... І нічого лихого нікому на думку не спало. Жодних комплексів! А я ніяк не міг збагнути, чому дівчата не заплутуються в такому одязі. Розміри його викрою взято з Інтернету — сайту Лондонського музею Альберта та Вікторії.
І ще таке скажу: не звабити, не спокусити міщаночок жодними принадами! От що значить шляхетне виховання. Усе честь честю...
Хіба що на одній дрібничці «прокололися» герцогині з баронесами... Ну, не змогли вони приховати того, що в своїх сумочках носили мобільні телефони: виникали ж ситуації, коли ними було необхідно скористатися!
Піддавалися критиці, висміювалися такі риси міщан епохи Середньовіччя, як пихатість, чванливість, ницість, злорадство... Славне лицарство було в захопленні від балади французького поета XV століття Франсуа Війона про те, як слід карати злі язики:

У червоному сірчаному арсені,
В селітрі, жовтій сірці і вапні,
В киплячому свинці, в гною гієни,
В смолі і соді, в скислому вині,
В свинячій сечі й гусячім лайні,
У струпах лепри, у холерній твані,
В здохлятині, яку жеруть вовки,
В отруйній крові аспида поганій,
У потерті з протухлої тарані
Варити слід презлющі язики!

Ну, що скажете, презлющі язики нашого часу?! Заздріть самі собі, що не живете у XV столітті.


Рицарі билися заради прекрасних дам

Справді, так стверджується в «Історії лицарства» Ж.Ж. Руа: «Лицарі б’ються не заради смертовбивства, а заради прекрасних дам та любові до ратної справи».
З одним рицарем я зустрівся на вузенькій стежині — поблизу урвища біля замку... Той ішов зі списом — ось так і проткне, як шпичкою. Довелося поступатися дорогою...
Сюди прибули команди з Києва, Симферополя, Львова, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Тернополя, а також з білоруських міст Мінська та Бреста. Поєдинки рицарів тривали по три хвилини — за правилами, розробленими згідно з середньовічними канонами і поняттями про лицарську честь та гідність. Суддями були маршали. Наймолодші рицарі мали від шістнадцяти років, найстарші — за п’ятдесят! Обладунки кожного важили в середньому по тридцять кілограмів.
— Захисне спорядження відтворено реально, виконано воно зі сталі, — повідав один з організаторів фестивалю Богдан Іванишин з Хмельницького. — Коштує воно дві-три тисячі гривень. Виняток — щити. Вони виготовлені з фанери. І тому найчастіше руйнуються під час бою. В таких обладунках рицар не те що битися — танцювати може... Не вірте кіношникам, які показують у фільмах, що рицарі падають з коней і піднятися самостійно не можуть. Це така дурниця... Обладунки ж створювалися для бою, а не для лежання на ратному полі.
Богдан ще наголосив: зброя рицарів не вважається холодною, оскільки всі кромки мечів, списів, сокир заокруглені.
Рицарі билися безжально й агресивно — ніхто не хотів поступатися. Ну, як на справжній січі. Бувало, що гоф-маршалу (розпоряднику турніру) доводилося по п’ять-шість разів кричати «Стоп!», щоб припинити «війну» між командами (виск і вереск був такий, що хоч крізь землю провалюйся). Йшли вони «стінка» на «стінку». Всі до одного мали «полягти» рицарі з червоними стрічками, щоб маршали супротивнику зарахували перемогу. До речі, один з рицарів отримав забійну травму і був змушений звернутися по медичну допомогу.
Єдина зброя, яку брали в руки дами, — луки. Герцогині з баронесами нерідко влучали у «десятку». А ще вони дарували глядачам своє мистецтво співу та танцю, змагалися у вправності з вишивання.
Переможцем визнано Євгена Чеховського з Одеси. Йому і вручено меч Луцького замку. До речі, торік Євген також переміг на цьому фестивалі.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: