CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 2
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 2
???????
МІКС
На кулі
Інший вимір
Зустріч місяця
???? ??????
City party
«City Life» святкує день народження
ПІД РОЗДАЧУ
Привіт, Рівне!
На початку червня деякі рівненчани потрапили під роздачу
СПОРТИВНА ЕЛІТА
Прийшов. Побачив. Переміг
Геній — це людина, яка знає про свій видатний талант, та все ж продовжує працювати.
ВИСТАВКА
Milano week design
Фоторепортаж з виставки iSaloni
МАЕСТРО
Дзвінкий ляпас суспільному смакові
Ексклюзивне інтерв`ю з композитором В. Рунчаком
ШИК-БЛИСК
Феєрія від Swarovski
Розповідь про культ і місце поклоніння дивовижному кришталю
ДЕФІЛЕ
Пікантний мультифрукт
Модель Анна Русінова розказує про справжнього мужчину
БЛІЦ
Відпочинок - шоу
Де, як і з ким проведуть літо знаменитості?
ЖИТТЯ
Творець всесвіту
Розповідь про Людину, котра бореться з долею
СПАДЩИНА
Пізня українська ікона
Українські живописці створили унікальне явище - пізню українську ікону
ЛИСТ НОМЕРА
Наречений у сітці
Історія одного кохання
???? ??? CITY
???????:
N2(2) Липень 2004     ???? ??????: CITY PARTY
??? ? ???????
Шик-блиск
Феєрія від Swarovski

   Даніель Сваровскі народився у 1862 році на півночі Австро-Угорської імперії. Цей край відомий знаменитим богемським склом, яке тут видували й обробляли задовго до промислової революції.
   Батько Даніеля мав бізнес у Парижі — виготовляв скляну біжутерію, шпильки для волосся та інші аксесуари. Туди відправився й Даніель вивчати хімію, фізику, механіку та інші вкрай необхідні для інженера науки. У результаті в 1891 році він змайстрував перший у світі електричний шліфувальний верстат. Перебравшись до Австрії, у тірольське містечко Ваттенс, винахідник почав штампувати кришталь, що імітує коштовне каміння.
   Кришталь Сваровскі виглядав так само, як діаманти, а отже, мав таку ж соціальну функцію. Таким чином, Сваровскі поставив на потік світський блиск, престиж, право на винятковість та інші стереотипи, які в людей асоціюються з коштовностями.
Незабаром фабрику завалили замовленнями, тому власник був змушений розширити приміщення і найняти 200 робітників. У цей час фірма й отримала назву Swarovski, адже товар на ринку не може бути безіменним.
   За декілька років Сваровскі разом із синами довів технологію ограновування і шліфовки кристалів до досконалості. Виявилося — в усьому світі тільки він знає, як добитися надприродної прозорості кришталю. Зробити щось подібне доти не вдавалося нікому! Промисловим ограновуванням займалися багато підприємців, але сила Сваровскі — не у верстатах, а у формулі, яку він розробив для варіння свого кришталю.
   Минуть роки, і кришталева біжутерія Swarovski стане елементом вечірнього вбрання Марлен Дітріх, сценічних костюмів Майкла Джексона, Брайана Феррі і Тіни Тернер. Доми моди Шанель, Крістіан Діор, Ів Сен-Лоран обшивають кришталем свої плаття.
   У 1956 році засновник фірми помер. Рівно через двадцять років його спадкоємці відкрили нову лінію виробництва під назвою Silver Crystal. Першою із неї зійшла мишка, зібрана з підвісок для люстри. За мишкою з’явились їжачок, черепашка, оленя, носоріг, лебідь. Усі вони завдяки маркетологам Swarovski набули статусу колекційних і коштують від 30 до 600 доларів.
   Незабаром був створений і клуб колекціонерів виробів від Swarovski. Нині в ньому близько півмільйона чоловік зі всього світу. Кожному з них раз на рік дизайнери дарують фігурку, зроблену за ескізами настільки спеціальними, що всі інструменти, використані для виробництва фігурок, як і самі ескізи, безжально знищуються.
   Довкола виробів від Swarovski створюється культ. Є навіть місце поклоніння — музей, створений у 1995 році до сторіччя фірми. Величезна підземна печера знаходиться приблизно за годину їзди від Інсбрука, столиці Тіроля. Це лабіринт із семи кімнат, пов'язаних сходами і вузькими коридорами. Вхід до печери охороняє врослий у горб велетень із палаючими очима. Із його рота ллється водоспад. У світлі прожекторів здається, що вода теж зроблена з кришталю. Під землю веде скляний тунель, на стінах якого вигравірувані рядки Шекспіра, Лорки, Гете, в яких є слово «crystal» — кришталь.
   Тут виставлені найменший і найбільший із кристалів Swarovski, що увійшли до Книги рекордів Гіннеса. Вага гіганта — 310000 карат (приблизно 62 кілограми), діаметр — 40 сантиметрів. Сто граней кристала відливають то розсипом гранатових вогників, то холодним срібним блиском, що просвічує крізь темряву. Найменший кристал можна побачити тільки в мікроскоп. Його діаметр — усього 0,8 міліметра. Серед експонатів — «м’який» годинник Сальвадора Далі, зроблений із кришталю, вбрання коня індійського магараджі, а також кришталева стіна заввишки одинадцять метрів. 
   До наступного залу веде вузька доріжка. Вона, начебто дитячий калейдоскоп, постійно змінює колір. У тривимірному просторі скляного неба мерехтять нічні зірки. Земля покривається блакитним світлом океанів, з’являються материки. Прискорена в мільйони разів еволюція населяє океани рибами, рев ящерів змінюється співом птахів.
   На секунду засліпнувши від світла, гість нібито опиняється всередині кристала — цю ілюзію створюють 590 трикутних дзеркал. Зверху, знизу і збоку — скляні безодні. Змінюється колірна палітра, змінюються відчуття. Здається, що голоси, відбиваючись від стін, сплітаються у нескінченний акорд…
   До речі, колишній скрипаль Сваровскі вимагав від своїх робітників, щоб у кришталі чулася музика. Музика кришталю.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: