CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 11
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 11
???????
CITY FASHION
ЛIТО-2005 буде трIшки нечупарним
Новини моди
MIX
Всі — на «Таврійські Ігри
«Таврійські ігри 2005»
Туве Янсон: «Країна Мумі-тролів»
Дочекалися «Країну Мумі-тролів»!
Пекінська кіностудія їде у Косів
І знову кіно
«Подорож за імлисті гори»
«Гобіт, або Подорож за імлисті гори»
Життя у материнському лоні
«Який чарівний цей світ»!
CITY RELIGION
Храм Всіх Святих землі Волинської
Собор Всіх Святих землі Волинської
CITY TRADITION
Восьме чудо світу
Музей Писанки
CITY MEETING
Павло Гудімов:«СУМУЮ ЗА ЛЬВІВСЬКИМ ТЕМПОМ ЖИТТЯ»
У нас в гостях Павло Гудімов
???? ??????
ARS LONGA, VITA DREVIS
Мистецтво вічне, життя — коротке
CITY ЗУСТРІЧ
Євген Безніско: «Люблю людей, котрі дивують»
В гостях у CITY LIFE Євген Безніско
CITY ФЕСТИВАЛЬ
Весна розмовляє французькою
Подарунок від Франції
CITY TRAVEL
Venezia
А Ви були у Венеції?
ГІСТЬ НОМЕРА
Анатолій Дяченко:«Я пережив два безумних кохання»
CITY ГУРТ
«Los Dinamos» під соусом CHILI
«Los Dinamos» про сві новий альбом
CITY STAR
Фагот. ТНМК
Олег Михайлюта, він же Фагот…
CITY ЗДОРОВ`Я
Небезпека святкового столу
Вся правда про їжу
???? ??? CITY
???????:
N4(11) Травень 2005     ???? ??????: ARS LONGA, VITA DREVIS
??? ? ???????
CITY RELIGION
Храм Всіх Святих землі Волинської

   З віками постав цілий сонм угодників Божих, які є небесними заступниками українського народу. Древня Волинь їх має 32: одні є вихідцями з волинської землі, які трудилися тут усе життя, інші були на архієрейській кафедрі на отчій Волині чи з інших причин пов’язані з цією землею. Вшановуючи угодників Божих нашої землі, у Луцьку було вирішено збудувати на їхню честь храм Всіх Святих землі Волинської. Він постане у центрі «нового» міста. Напередодні світлого Христового Воскресіння уже перекрито «нижній» храм.

   Будівництво нового храму — радість для кожного християнина. А те, що Волинь матиме святу обитель на честь своїх небесних покровителів, — дуже символічно. Поки триває його будівництво, служби Божі йдуть у тимчасовому храмі.
 — Ми живемо з вами на історичній волинській землі, — розповідає настоятель тимчасового храму Всіх Святих землі Волинської отець Володимир Яцишин. — Раніше Волинська єпархія  (історично — Волинська губернія) об’єднувала частину Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Житомирської областей, Холмщини та Білорусі. Вона була форпостом православ’я в Україні. Так склалося, що волинська земля на сьогодні має 32 угодники Божі. Вони входять у Собор Волинських святих.
   У списку, який час від часу доповнюється, є дві жінки — Блаженна Ульянія Діва Ольшанська та свята рівноапостольна княгиня Ольга. З найвидатніших людей — і князь Володимир, який заснував Зимненський монастир (поблизу Володимира-Волинського). До угодників Божих належать і святий Нікола князь Луцький, який усе залишив і пішов ченцем у Києво-Печерську Лавру, а також Феодор, князь Острозький.
— Це наші предки, такі самі люди, як ми з вами, але вони зрозуміли суєтність мирського життя і віддали себе Богу, — продовжує отець Володимир. — Тут є державні люди — князі, воєводи, які захищали землю. До Собору входять багато відомих і невідомих святих, які трудилися на благо Волині, а їхні подвиги часто одному Богу відомі.
   В Україні не було храму на їхню честь. Тож із нагоди відзначення тисячоліття Волинської єпархії і як вдячність Богові за цю велику милість вирішили розпочати у Луцьку будівництво храму Всіх Святих землі Волинської.
 — Було вибрано місце для будівництва — центр «нового» міста, район 33-го кварталу. Під його спорудження виділили земельну ділянку площею 1,8 гектара. Завдяки владиці митрополиту Ніфонту, його наполегливій архіпастирській праці було зібрано кошти, й у 1995-му встановили тимчасовий храм-модуль.
   Тут щоденно проводяться богослужіння. У ньому зберігається ікона — Собор Всіх Святих землі Волинської (старіший і новий список). Є і часточки мощей усіх Києво-Печерських святих, у тому числі й святого Андрія Первозванного, на честь якого збудовано «нижній» храм.
   Собор, згідно з проектом, розрахований на три тисячі парафіян. Прототипом стали кращі зразки храмів Київської Русі ХІІ-ХІІІ століть. Храм буде п’ятикупольним, площею 35 на 36 метрів. Діаметр центрального купола — 9 метрів, висота — 50,5 метра. На 60 метрів вгору сягне дзвіниця — вона буде вдвічі вищою за навколишні дев’ятиповерхові будинки. У «нижньому» храмі буде басейн для хрещення.
    Будівництво собору, за словами отця Володимира, обійдеться приблизно у 18 мільйонів гривень. Храм споруджується виключно за добровільні пожертви парафіян. Будівельними матеріалами допомагають фірми.
 — Завершення спорудження храму залежить у першу чергу від милості Божої та духовного і морального стану нашого суспільства, — переконаний настоятель храму. — Якщо Господь благословить, що не буде духовних потрясінь, то з Божою допомогою на цей рік буде повністю закінчено «нижній» храм. А якщо люди будуть краще жити, то й більше жертвуватимуть. На сьогодні пожертвувано понад три мільйони гривень.
Напередодні світлого Христового Воскресіння отець Володимир Яцишин звертається до християн із побажанням:
— Хочеться, щоб люди пробудилися від гріховного сну. Щоб у таїнстві покаяння очистилися від гріховного бруду, достойно причастилися святих таїнств і в радості духовній зустріли світле Христове Воскресіння. Я бажаю, щоб усі цієї радості торкнулися. Треба вести богоугодне побожне життя. Адже, як говорить преподобний Серафим: «Спаси себе — і біля тебе спасуться тисячі».

  Для тих, хто побажає перерахувати кошти на будівництво Собору Всіх Святих землі Волинської, відкрито рахунок: 701027 в УСБ, МФО 303019, код 21734054.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: