CITY LiFE - інформаційний журнал твого міста

 СІТІ ЛАЙФ iнформаційний журнал
CITY LIFE iнформаційний журнал
CITY LIFE Номер 9
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Гороскоп
CITY LIFE ????? 9
???????
MIX
Так уміє святкувати тільки «Десята кегля»
«Десятій кеглі» виповнюється 1рік
Спадкоємці таланту Корпанюка
Мистецтво різьби по дереву...
Руслана відкрила секрети Євробачення
Євробачення-2005...
Картинам повертають життя
Відреставровано шедеври малярства...
Оаза любові
Літературні вечори в "Оазі"...
Екс-«ВІА Гра» проміняла телебачення на книги
Час включатися у творчу діяльність...
CITY FASHION
Костюм для першої леді
Богуцька вдягається від Богуцької...
STORY
Луцька попелюшка — Принцеса Таїланду
Наші в Таїланді...
CITY HOLIDAY
Войцех Галонзка: «Жінки повинні мати свято щодня»
Консул РП вітає наших жінок...
Кого заміж кличуть?
4 запитання чоловікам...
CITY MEETING
Юлія Міщенко:«Гаряча і гірка»… й до того ж інтелектуальна поп-рок-зірка
Солістка «Таліта Кум» для "CITY LiFE"
CITY SPORT
З чемпіонським знаком
Магія одиниць...
CITY ART
Скромна привабливість наготи
Замилування жіночністю...
«Студіон» у світовому контексті
«Минуле і сучасне» у Львові...
Творець «чумацької епопеї»
Виставка Петра Сипняка у Львові...
CITY ЗУСТРІЧ
Ніна Загребельна: «Я п’ять тисяч разів... мама»
Краще запалити свічку, ніж нарікати на темряву...
???? ??????
Над Римом не владний час
Вічне місто...
CITY TALK
«Beauty Team»
Жінки відомих футболістів спеціально для "CITY LiFE"...
ТЕОРІЯ СУМІСНОСТІ
Щаслива сім’я за формулою кохання
Унікальною розробкою лучанина Олександра Висоцького вже скористалося понад п’ятдесят тисяч людей!
CITY PARTY
«CITY LiFE» вітає «Пікасо»
«CITY LiFE» в гостях у «Пікасо»
CITY PRESENT
Подарунки для жінок
Гороскоп подарунків
HOLIDAY
8 Березня: історія традицій
Історія свята весни
???? ??? CITY
???????:
N2(9) Березень 2005     ???? ??????: Над Римом не владний час
??? ? ???????
CITY ЗУСТРІЧ
Ніна Загребельна: «Я п’ять тисяч разів... мама»

 - Як ви вважаєте, чи впливає на здоров’я, характер, долю дитини той заклад, де вона з’явилася на світ Божий?
 — Значення імпритінгу (першого враження дитини про навколишнє середовище і контакт з батьками) важко переоцінити. Уже в перші секунди після народження немовля «запам’ятовує» запах матері, її тепло, голос… Звичайно, йому заважатиме яскраве світло, метушня, будь-який шум. Має значення навіть колір стін пологового залу, який для малюка повинен створювати враження надійного захисту. Тому варто дбати про те, щоб він, з’явившись на світ, відчував спокій, комфорт — не так легко пройти через родовий канал… Ось чому в пологовому залі у нас звучить тиха музика.
   Дитина відразу заспокоюється, якщо потрапляє в рідне середовище. Тому після народження її кладуть на живіт матері і прикладають до грудей. Це сприяє міцному психоемоційному контакту між нею та немовлям, профілактиці інфекційних захворювань. Щоб новонароджений не відчув холодовий шок, температура у приміщенні має становити понад 25 градусів тепла. Категорично відмовилися від тугого сповивання новонароджених — уникаємо будь-яких факторів агресії. Навіть посмішки персоналу стали необхідною умовою його роботи (похмурі обличчя медиків викликають страх у пацієнтів, а він, у свою чергу, спричинює ускладнення).
   Надбання щодо цього — найбільша цінність. Як правило, це резерв зниження захворюваності малюків, медикаментозного впливу на їхнє здоров’я. У цьому році кількість здорових новонароджених дітей уже становить 83 відсотки. А раніше 40 відсотків малюків приходили у наш світ хворими.
 — Ніно Іванівно, а самі ви народилися...
 — У Луцьку, в старому приміщенні пологового будинку на вулиці Шевченка. Так що вважайте, що саме в його стінах і була запрограмована моя доля...
 — Цілком зрозуміло, коли людина пам’ятає, а нерідко й пишається тим, що вчилася і закінчила, для прикладу, школу №4 або Волинський державний університет імені Лесі Українки. Чи можлива ситуація, коли двадцятирічні парубки та дівчата організовують вечірку під гаслом: «Ми народилися у Луцькому клінічному пологовому будинку»? Що потрібно для того, щоб ця утопія стала реальністю?
 — Найперше батьки мають роз’яснити дітям, в яких умовах і де вони народжувалися… Звичайно, шкода, що такі вечірки у місті не проводяться. І вони були б доречними саме з огляду на те, що нашому пологовому будинку незабаром виповниться шістдесят років. «Мовчить» архів із приводу того, скільки в ньому народилося дітей протягом цього часу. Передбачаю, що за останні тридцять років у нас з’явилося на світ майже 120 тисяч малюків.
 — Ви — професійний лікар-гінеколог, проте вже майже двадцять років обіймаєте адміністративні посади. У випадку, коли за межами лікарні терміново потрібно прийняти пологи, ви зробите це самі чи візьмете мобільний, щоб зателефонувати підлеглим або ж колегам?
 — Адміністративна робота для мене важлива. Проте не люблю себе в ній. Я — лікар. І ні на секунду не перестаю ним бути. До речі, у цьому пологовому будинку я вже відпрацювала майже 29 років. Провела до п’яти тисяч оперативних втручань, прийняла не менше пологів. Так що я п’ять тисяч разів... мама. Виїжджаю на екстрені випадки, визначаю діагнози. І моя «перша скрипка» в цьому.
   У кабінеті не засиджуюсь. Я або біля ліжка хворого, або в реанімації... Нерідко приїжджаю в лікарню вночі на таксі. Так що не сумнівайтеся: за її межами сама прийму пологи в породіллі. Проте в особливо важких випадках буду змушена для цього викликати свою команду. Зрозумійте, не проблема прийняти пологи... Важливе інше — забезпечити новонародженій дитині профілактику гіпотермії, ввести їй необхідні медикаменти, якщо це потрібно.
 — Вас не бентежить термін «охорона материнства і дитинства». Охорона від кого чи від чого? Чи наразі цей вислів має певне підґрунтя?
 — Я впевнена, що не має… Скажімо, як і штучно придумане свято — День захисту дітей. Думаю, що материнство і дитинство має таку глибоку філософську та ідеологічну суть, що ніхто не наважиться шкодити… Йдеться ж бо про саме життя.
   Однак треба визнати, що й материнству, і дитинству приділяється мало уваги. На жаль, дуже обмежене державне фінансування. Торік загальні витрати бюджету на одні пологи становили 1100 гривень. Проте кожна породілля купує деякі медикаменти та витратні матеріали. Скажімо, на нормальні пологи вона витрачає 100 гривень, на пологи з кровотечею  — 180, на пологи з кесаревим розтином — 360.
   Сьогодні нерідко рідні не можуть забезпечити достойне життя і породіллі, і новонародженій дитині (на неї взагалі не передбачене фінансування)… За допомогою міської влади нам вдалося успішно вирішити деякі найскладніші питання щодо створення в пологовому будинку комфортних умов. У нас тепер кожна мама і кожна дитина перебувають в окремій палаті. Епідеміологічне благополуччя підтримуємо і завдяки ранній виписці породіль — на третій день після нормальних пологів і на п’ятий після кесаревого розтину.
   Щомісяця у нас проводиться анкетування жінок — вивчаються їхні побажання та пропозиції. Свого часу одна з них писала про те, що хоче, аби в палаті було дзеркало, інша просила годинник і стілець... Наскільки могли, ми виконували ці побажання. Натомість тепер учасниці анкетування проявляють особливу зацікавленість до якісного боку проблеми...
   Пройдіться коридорами нашого будинку — ви не почуєте, щоб плакали діти. Бо вони біля мам, і тому спокійні, не нервуються. Їдять, коли хочуть... Як бачите, методика проста й абсолютно людська.
 — Молодим мамам потрібен не тільки кваліфікований медичний догляд. Не менш важливі для них психологічна підтримка, практичні поради з приводу того, як доглядати за малятами. Чи має персонал вашого закладу таку фахову підготовку?
 — Інтерес до цих проблем також великий. Майбутнім мамам не завжди потрібний кваліфікований медичний нагляд (у 85 відсотках випадків вагітність проходить без ускладнень). Суть у тому, що вагітність — не хвороба, пологи — не проблема, а мама і новонароджена дитина — не хворі пацієнти. Найголовніша вимога до фахівця полягає в тому, щоб очікувати, спостерігати і відрізнити норму від патології — і відповідно до неї успішно здійснювати лікування пацієнтки (і цього досить, аби не зробити помилки).
   У жіночій консультації відкрито «Школу мам». З вагітними працює два психологи, які мають відповідне технічне оснащення і використовують спеціальні музичні програми. Робота з майбутніми мамами організовується за кількома напрямками — проводиться індивідуальне консультування, групова психотерапія, підготовка до сімейних пологів тощо. Крім того, акушери та акушери-гінекологи навчають вагітних раціональній поведінці під час пологів, методам зняття стресу тощо. Звичайно, всі провідні фахівці мають вищу кваліфікаційну категорію.
 — Ви майже кожного року виїжджаєте в країни СНД для обміну досвідом з колегами. Оцініть рівень матеріальної забезпеченості та кваліфікації наших лікарів-гінекологів.
 — Ми тепер працюємо над утіленням американського проекту «Здоров’я матері і дитини», який запроваджується в Україні компанією JSI спільно з Міністерством охорони здоров’я. Технології цього проекту ґрунтуються виключно на принципах доказової медицини — інтеграції сумісних клінічних досліджень, узагальненні досвіду провідних фахівців світу, бажаннях пацієнта. Останнє раніше взагалі не бралося до уваги — завжди траплялося так, як зручно було медикам. Натомість тепер на вирішення проблем дивимось очима матері та дитини.
   Цей проект передбачає проведення тренінгів у нашому закладі. Фахівці восьми областей України вивчають на них сучасні технології проведення пологів. Останнім часом досвідом роботи ділилися на московському форумі «Мати і дитина», колегії Міністерства охорони здоров’я України... Наш фахівець у складі робочої групи залучений до перегляду наказу галузевого міністерства щодо профілактики інфекцій. Так що на державному рівні ми суттєво впливаємо на організацію роботи у цьому напрямку. Вже отримали статус «Лікарня доброзичлива до дитини» і відповідний сертифікат. Недавно до нас приїжджали 183 фахівці із сімнадцяти областей України — вони також вивчали передові технології.
   Кваліфікація лікарів дуже висока, оскільки наш заклад третього рівня. Надаємо допомогу тяжким хворим з усього регіону. Лише торік ми прийняли 955 пологів у жінок, які не проживають у Луцьку. А зарплата нашого хорошого фахівця нижча, ніж у його колеги у Литві, Швеції, Швейцарії чи Росії.
 — Чи не дошкуляють вам та вашим колегам молоді тати, які переповнені емоціями від народження своїх нащадків?
 — Ні, на таке скаржитися не доводиться... Ми раді, якщо хтось є поряд із жінкою на пологах — чоловік, сестра, мама чи свекруха. Присутність партнера призводить до скорочення тривалості пологів, при цьому абсолютно відпадає будь-яка необхідність у хірургічних втручаннях і медикаментозному знеболенні породіллі. І важливо, що поліпшується стан немовляти, оскільки воно відразу потрапляє в оточення своєї родини. Сімейні пологи вже становлять понад 75 відсотків. До речі, тато може приходити до немовляти в будь-який час.
 — Кого народжується більше 8 березня — хлопчиків чи дівчаток?
 — Статистика щодо цього неоднозначна. Скажімо, 8 березня 1999 року народилося чотири дитини — три хлопчики і дівчинка, а 8 березня 2004 року побачили світ шестеро малюків — три хлопчики і стільки ж дівчаток. І ще така статистика: торік з’явилося на світ 3333 дитини — 1697 хлопчиків і 1636 дівчаток, а п’ять років тому народилося 2606 дітей — 1310 хлопчиків і 1296 дівчаток. Як бачите, у нашому місті першість щодо народжуваності утримують хлопчики.

 

Анкета

Кредо?
Краще запалити свічку, ніж нарікати на темряву.
Найкращий подарунок?
Квіти.
А найдорожчий?
Малюнок дитини до 8 Березня. На ньому було написано: «Мамо, я тебе люблю!»
Дієтою захоплюєтеся?
Ні, часу немає. Встигаю лише працювати.
Страви, які готуєте найчастіше?
Овочеві та фруктові салати.
Якому одягу надаєте перевагу?
Класичному, строгому, щоб його легко було очима сприймати.
Що думаєте про сучасного чоловіка?
Він або втомився, або розлінувався чи самоусунувся, бо найважчу ношу віддає жінкам.
З ким можете поділитися своїми труднощами?
З колегами.
Якщо зненацька одержите мільйон доларів?..
Використаю на ремонт основного корпусу пологового будинку.
Улюблене місце відпочинку?
На березі водойми.
Вірите в кохання з першого погляду?
Ні… Треба якийсь час, щоб зрозуміти людську сутність.
Що повинна робити жінка, аби бути привабливою?
Посміхатися.
Найзаповітніша мрія?
Побувати в Парижі.
Найщасливіші хвилини життя?
Коли бачу, що діти здорові.

?? ???? ?? ????? ?????????? ?? ????? ??? ????? ??? ?????
2007
N(34)Червень
N(33)Травень
N(32)Квітень
N(31)Березень
N(30)Лютий
N(29)Січень
2006
N(28)Грудень
N(27)Листопад
N(26)Вересень
N(25)Серпень
N(24)Липень
N(23)Червень
N(22)Травень
N(21)Квітень
N(20)Березень
N(19)Лютий
N(18)Січень
2005
N(17)Грудень
N(16)Листопад
N(15)Жовтень
N(14)Вересень
N(13)Липень
N(12)Червень
N(11)Травень
N(10)Квітень
N(9)Березень
N(8)Лютий
2004
N(7)Грудень
N(6)Листопад
N(5)Жовтень
N(4)Вересень
N(3)Серпень
N(2)Липень
N(1)Червень


Реклама:


Луцьк, вул Рівненська 76а
+38(0332) 78-49-49

artvist-liberty@yandex.ru
Про журнал Архів Рекламодавцям Передплата Представництва Контакт Форум Гороскоп
© ТОВ "КРЕАТИВ ПЛЮС".
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали, а також художнє оформлення
належать редакції журналу "CITY LiFE"
Передрук та відтворення інформації допускається лише з письмового дозволу редакції


   
Реклама: